Önnek nincs realtime adat előfizetése
Előfizetek
Árfolyam

Infineon árfolyam

Ma:
|
Átlag:
  • Mai forgalom
  • Elmúlt 30 kereskedési nap átlagforgalma
INFINEON ajánlati könyv
Vétel
ajánlat
db
kum
HUF
HUF kum
db
db árf.
Eladás
árf. db kum
db
HUF kum
HUF
ajánlat
db
INFINEON kötéslista
Idő Ár Darab Érték
INFINEON statisztikák, mutatók
Kapitalizáció (millió HUF): 14560893.37122
Nyitó ár:
Előző záró ár: 12810
Napi átlagár:
180 napos átlagár: 12961.185501066
360 napos átlagár: 12898.340877829
Napi minimum:
Napi maximum:
Éves minimum: 10556 2023-10-31
Éves maximum: 15552 2023-07-31
Történelmi minimum: 1393 2012-09-28
Történelmi maximum: 15750 2021-11-11
Forgalom (db):
Forgalom:
Árfolyamváltozás 1 hó: 2.3162939297125%
Árfolyamváltozás 6 hó: 21.352785145889%
Árfolyamváltozás 12 hó: 1.9579751671442%
Adatlap
Infineon
Rating
Értékpapír megnevezése INFINEON
ISIN DE0006231004
Kijelzés módja (ticker) INFINEON
Bevezetési nap 2012-01-26
Első kereskedési nap 2012-01-26
Kereskedés pénzneme HUF
Az adatok forrása: Budapest Stock Exchange
Az adatok jellege: késleltetett.

A szolgáltatást legjobb tudásunk szerint nyújtjuk. A szolgáltatás elérhetőségének részbeni vagy teljes hiányáért, késedelméért, pontatlanságáért illetve egyéb zavaráért a Net Média Zrt. csak akkor felel, hogy ha az kifejezetten és kizárólag neki felróható okból következik be. Egyéb okból bekövetkezett szolgáltatás-zavarért a felelősségét kifejezetten kizárja. Kizárja a Net Média zrt. a felelősségét az információhoz való jogosulatlan hozzáférésből vagy az információval való bármilyen egyéb visszaélésből eredő károkért. Az előbbiekben megjelölt, illetve jogszerűen egyébként ki nem zárható egyéb felelősség kivételével ...

Tovább
Az oldalon az Infineon árfolyamalakulását lehet nyomon követni.

Visszajelzés

Kérdésed van? Hibát találtál? Vedd fel velünk a kapcsolatot!
Tovább az űrlapra
PORTFOLIO RATING | Az átláthatóbb befektetésekért
Portfolio Trader online előadás Tőzsdetanfolyam

Tőzsdei hullámok, vagyonépítés és részvénykiválasztás

22+1 órás komplex tanfolyam ahol a tőzsdei kereskedés és a hosszú távú befektetés alapjait sajátíthatod el. Megismered a tőzsdei ármozgások törvényszerűségeit, megismered a piaci trendeket, megtanulod felismerni a trendfordulókat.

Portfolio Trader online előadás Könyv

A Sikeres Kereskedő - Vételi és eladási pontok, stratégiák, tőzsdepszichológia

Egy tőzsdei könyv, ami nem aranyhalat akar rád sózni, hanem felruház a horgászás képességével, ami a befektetések világában a saját kereskedési módszer kialakítását jelenti.

Videóajánló
Infineon hírek

Komoly pénzt fektet Németország a chipgyártásba

Éppen aznap, amikor az uniós tagállamok elfogadták az európai félvezető-ökoszisztéma megerősítését célzó rendeletet, közismertebb nevén a "chipekről szóló jogszabályt", bejelentette a saját chip stratégiáját a német kormány is. A gazdasági tárca anyagából kiderült, hogy Németország a következő években 20 milliárd eurót (7560 milliárd forint) tervez befektetni a chipgyártásba.

Milyenek az európai chipgyártás kilátásai?

Digitális ágazati szakértők véleménye szerint pusztán az európai chipgyártó kapacitás növelésével nem lehet enyhíteni az európai feldolgozóipar kitettségét a nemzetközi beszállítói láncoknak az elektronikai alkatrészek ellátásában.

A Morgan Stanley szerint ezek a részvények lehetnek a nyertesek, ha enyhülnek az ellátási lánc problémái

A Morgan Stanley tézise szerint az ellátási lánc legjelentősebb problémái már az enyhülés jeleit mutatják és 2022 első felében teljes mértékben megoldódhatnak. A befektetési bank a globális ellátási láncot, annak kockázatait és gócpontjait értékelő, nemrégiben kiadott jelentésében ezt az alapesetet vázolta fel, valamint meghatározott olyan cégeket, amelyek számára kedvező lehet, ha az ellátási lánc problémái enyhülnek.

Megnyitotta legújabb chipgyártó üzemét az Infineon

Üzembe helyezte pénteken az ausztriai Villachban 1,6 milliárd eurós beruházással készült teljesítményelektronikai chipgyártó üzemét a német Infineon Technologies félvezető technológiai konszern.

A kis alkatrészek, amelyek térdre kényszerítették a világ legnagyobb vállalatait is – Évekig eltarthat még a "chipageddon"

Fájdalmas chiphiány alakult ki a világban a járvány nyomán felpörgő digitalizáció, a mindenféle eszközök felokosítása, a cloud szolgáltatások terjedése és a kriptovaluták robbanása közepette. Odáig jutottunk, hogy a világ legnagyobb autógyártóit átmeneti gyárleállásokra kényszerítette a chipek hiánya, de gyakorlatilag nincs olyan szektor, ami ne érzékelné a kínálat szűkösségét. Ezt persze nem hagyják annyiban a gyártók és a kormányzatok, hatalmas beruházások indulnak az iparágban és megkezdődött a verseny a világ vezető chipgyártója címéért. Összeszedtük, hogy mely országok és vállalatok szállnak harcba és hogy vajon meddig tarthat a globális chiphiány.

Egymás után kényszeríti térdre a globális chiphiány a világ nagyvállalatait

Az elmúlt időszakban többször is írtunk arról, hogy a globális félvezető-hiány térdre kényszerítette a világ legnagyobb autógyártóit, az iparág több fontos szereplője is arról számolt be, hogy a chipek hiánya miatt időszakosan le kellett állítania a gyártást, a világ egyik legnagyobb autógyártója, a Volkswagen az idei első negyedévben közel 100 ezer autóval kevesebbet fog tudni legyártani a hiány miatt. Bár továbbra is úgy tűnik, hogy leginkább az autóipar sínyli meg a chiphiányt, de a probléma már a fogyasztói elektronikai cikkek, okostelefonok vagy a játékkonzolok gyártóit is elérte. A félvezetőgyártók igyekeznek átstrukturálni a termelésüket, újabb kapacitásokat kiépíteni, de gyors és egyszerű megoldás egyelőre nem látszik.

Nagyot emelkedett a Mol és a Richter

Az irányadó európai részvényindexek felfelé kapaszkodtak a keddi kereskedés második felében, a vállalati gyorsjelentések mellett a befektetők Donald Trump beszédére vártak a nap folyamán. A magyar tőzsde a kezdeti iránykeresés után erősödni kezdett, a BUX végül 1,1 százalékos emelkedéssel zárt, míg a hazai blue chipek közül a Mol és a Richter teljesített a legjobban.

Egymás után függesztik fel kapcsolataikat a világ legnagyobb cégei a Huaweijel

Egymás után függesztik fel kapcsolatukat a világ vezető technológiai és távközlési cégei, miután az Egyesült Államok tiltólistára tette a kínai vállalatot. A cégek közötti kapcsolatok sokrétűek, kezdve a mobilszolgáltatóktól, amelyek a Huawei készülékeit értékesítik, a chipgyártókon keresztül, amelyek hardverekkel látják el a Huawei mobil és hálózati eszközeit, egészen az operációs rendszerig. A Huawei nagyobb partnerei sok esetben kivárnak. A lista napról-napra hosszabb.

Több tízmilliárdos beruházást hajt végre az ismert német multi Magyarországon

A német tulajdonú Infineon Technologies vállalatcsoport 32 milliárd forintos beruházást hajt végre ceglédi gyárában, a fejlesztés 275 új munkahelyet teremt, egyúttal pedig egy újabb fontos állomás Magyarország számára az elektromobilitásra épülő autóipar erősítésében - mondta Szijjártó Péter.

Átadták az Infineon új központi épületét Cegléden

Átadták az Infineon Technologies vállalatcsoport ceglédi új központi épületét, a 17 milliárd forintos beruházást a kormány 1,2 milliárd forint vissza nem térítendő támogatással segítette.

Az erős euró fojtogatja a cégeket

Az elmúlt hónapokban sokat erősödött az euró, ami negatívan hat az európai vállalatok eredményére. A cégek egy része jellemzően fedezeti pozíciókat nyit a kedvezőtlen devizahatások tompítására, de sok cégnél így is csökken az euróban kimutatott bevétel és profit. A befektetők már elkezdték árazni az erős euró hatásait.

Így manipulálták a SIM kártyák árait

Három nagyvállalatot is megbüntetett az Európai Bizottság versenyjogi hatósága, amiért összejátszottak a SIM kártyákban használt chipek értékesítésében, írja a Reuters.

Tovább szárnyalhat a Lufthansa

A Lufthansa remek teljesítményt nyújt az utóbbi időben, ráadásul a vállalat grafikonján megjelent "három fehér katona", amelyek az erősödést folytatódását vetítik előre. Az Infineon is jó formában van, amennyiben sikerül áttörnie az előtte tornyosuló ellenállási szintet folytatódhat a menetelés a cég piacán.

Megszaporodtak a shortbeszállók

Érezhető eladói nyomás bontakozott ki a keddi kereskedésben, mely egy látványosabb korrekciót indíthat a piacokon. Ennek megfelelően inkább shortbeszállókat kerestünk, persze a vételi oldalon is akadnak jó lehetőségek. Ma a Fresenius és a Infineon mellett a 3M grafikonját vizsgáljuk meg részletesen.

Fogy a levegő a német részvények körül

A ralizó német piacon néztünk szét eladási lehetőséggel kecsegtető papírok után. Ma az Infineon mellett a Henkel grafikonját vizsgáltuk meg részletesen.

Önnek nincs realtime adat előfizetése
Előfizetek

Visszajelzés

Kérdésed van? Hibát találtál? Vedd fel velünk a kapcsolatot!
Tovább az űrlapra
FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Így alakul szerdától a benzin ára