Legalább hatvanan - köztük neves művészek és zenészek - vesztették életüket egy koncert résztvevői elleni légitámadásban Mianmarban - derült ki szemtanúk beszámolójából hétfőn.
A mianmari katonai diktatúra bírósága csütörtökön újabb büntetőügyben találta bűnösnek és 3 éves börtönbüntetéssel sújtotta Aung Szan Szú Kjí volt vezetőt szolgálati titoktartási törvény megsértése címén. Tanácsadóját, Sean Turnell ausztrál közgazdászt szintén három év börtönre ítélték – közölte a sajtóval egy neve elhallgatását kérő jogi tisztségviselő.
Több gyerek életét vesztette és sokan megsebesültek Mianmar központi Szagaing régiójának Let Jet Kone településén, miután a hadsereg helikoptereiről tüzet nyitottak az ottani iskolára - közölte hétfőn a mianmari sajtó és helyi lakosok.
Kivégezték a demokrácia képviselőit, köztük Aung Szan Szú Kji pártjának egy volt törvényhozóját, miután "terrorcselekmények" elkövetésével vádolták őket. Évtizedek óta az első kivégzés, amit mianmari vezetés végrehajt.
Újabb börtönbüntetést szabtak ki Aung Szan Szú Kji volt mianmari vezetőre, akit a junta már hat év börtönre ítélt, most további ötévnyi büntetéssel sújtották - mondta szerdán az AFP francia hírügynökségnek az ügyhöz közel álló forrás.
Négy év börtönbüntetésre ítélte hétfőn egy mianmari bíróság az ország volt vezetőjét, Aung Szan Szú Kjit, akit egyebek között walkie-talkie rádiók jogellenes behozatalában és birtoklásában, illetve a koronavírus-járvány miatt bevezetett korlátozások megszegésében talált vétkesnek - közölték hétfőn bírósági források.
A mianmari bíróság elhalasztotta az eredetileg hétfőre tervezett ítélethirdetést a délkelet-ázsiai ország korábbi vezetője, Aung Szan Szú Kji ügyében - jelentették a bírósághoz közel álló források. A tájékoztatás szerint a testület január 10-én hirdet ítéletet. A februári katonai puccsot követően letartóztatott politikus ellen több per van folyamatban, hétfőn pedig két ügyben is ítéletet hirdettek volna.
Négy év börtönbüntetésre ítélték Mianmar februárban katonai puccsal megbuktatott demokratikus vezetőjét, a béke Nobel-díjas Aung Szan Szú Kjit. A büntetést a katonai junta vezetőjének kegyelméből két évre csökkentették. A diktatúrával szemben fegyveres ellenállás bontakozott ki, de a szervezetlen és megosztott gerillacsoportok egyelőre legfeljebb a polgárháborús helyzetet tudják fenntartani, a junta megbuktatására nem képesek. Eközben a katonai rezsim nemzetközi elszigeteltsége enyhül, jövőre az ASEAN-országok is visszafogadhatják a szervezetbe Mianmart. A diktatúrát Oroszország és Kína is támogatja, egy nyugati beavatkozás esélye szinte a nullával egyenlő.
Négy év börtönbüntetésre ítélte hétfőn egy mianmari különbíróság az ország volt vezetőjét, Aung Szan Szú Kjit, akit a koronavírus-járvány miatti előírások megszegésében és a közrend megzavarásában találtak vétkesnek - közölte a mianmari junta szóvivője, Zaw Min Tun a sajtóval hétfőn.
Választási csalás miatt is vádat emeltek a februárban puccsal megbuktatott mianmari vezető, Aung Szan Szú Kji ellen a terhére rótt egyéb vádpontok mellett - jelentette a Global New Light of Myanmar című helyi állami lap kedden.
Feloszlatja Aung Szan Szú Kjí pártját a mianmari junta által kijelölt választási bizottság azzal az indokkal, hogy csalt a választáson - közölte pénteken a Twitteren egy mianmari hírportál.
Már negyedik hete zajlanak a rendszerellenes megmozdulások Mianmar több városában, miután a hadsereg február elején egy puccsot követően váratlanul átvette a hatalmat, az ország demokratikus úton megválasztott vezetőit pedig házi őrizetbe helyezte. Az ennek nyomán kialakult tiltakozó megmozdulások és az országot megbénító polgári engedetlenségi mozgalom kiterjedése annak ellenére növekszik, hogy a hadsereg már éles lőszert is bevetett a felszámolásukra. Az, hogy eddig nem sikerült megtörni a tüntetőket egyrészt betudható annak, az országban igen nagy hagyománya van a hatalommal szembeni ellenállásnak, másrészt azoknak az innovatív megoldásoknak, amelyeket a tüntetők alkalmaznak a hatalommal szemben. A nemzetközi közvélemény megosztott a kérdésben, több nyugati ország elítélte a hadsereg által alkalmazott erőszakot és szankciókat vezetett be, Kína és Oroszország viszont továbbra is Mianmar belügyének tekinti az eseményeket.
Folytatódnak a tüntetések Mianmarban, miután a katonai vezetés február elsején erőszakos úton magához ragadta a hatalmat. A tüntetések mellett sztrájkhullám bénítja meg az országot, amire a hadsereg letartóztatásokkal és a büntető törvénykönyv szigorításával válaszolt - írja a CNBC.
Átvette a hatalmat Mianmarban a hadsereg hétfő reggelre és egy éves vészhelyzetet hirdettek, erre az időre Min Aung Hlaing tábornokot, a hadsereg parancsnokát nevezték ki az ország elnökévé.
Visszavonta legmagasabb emberi jogi kitüntetését az Amnesty International (AI) Aung Szú Szan Kjí mianmari vezetőtől. A nemzetközi jogvédő szervezet azzal vádolja a Nobel-békedíjas politikust, hogy a rohingja muszlim kisebbség elleni erőszakról hallgatva állandósítja az emberi jogok sárba tiprását.
A kanadai parlamenti alsóháza egyhangúlag úgy döntött csütörtökön, hogy megfosztja tiszteletbeli kanadai állampolgárságától Aung Szan Szú Kji mianmari vezető a rohingja kisebbség elleni atrocitások miatt.
A Google szerint sokan keresnek majd a "globális pénzügyi válság" kifejezésre.
A fegyverletétel azonban nem opció.
Óriási mérföldkövek dőlhetnek le, Kína pedig csúnyán bekavarhat az elemzők szerint.
Fontos tárgyaláson vannak túl.
Továbbra is folytatják műveleteiket az orosz területeken.
Csányi Péter veszi át édesapjától a vezérigazgatói pozíciót.
Drámai áremelkedés tapasztalható: 2010 óta közel négyszeresére emelkedtek a termőföldárak Magyarországon.
A Checklistben Hortobágyi T. Cirill főapátot, a Pannonhalmi Főapátság vezetőjét kérdeztük.