Tovább durvul a diktatúra: újabb 3 évre ítélték a béke Nobel-díjas volt vezetőt

Tovább durvul a diktatúra: újabb 3 évre ítélték a béke Nobel-díjas volt vezetőt

A mianmari katonai diktatúra bírósága csütörtökön újabb büntetőügyben találta bűnösnek és 3 éves börtönbüntetéssel sújtotta Aung Szan Szú Kjí volt vezetőt szolgálati titoktartási törvény megsértése címén. Tanácsadóját, Sean Turnell ausztrál közgazdászt szintén három év börtönre ítélték – közölte a sajtóval egy neve elhallgatását kérő jogi tisztségviselő.

Nem szabadul a börtönből a Nobel-békedíjas vezető

Nem szabadul a börtönből a Nobel-békedíjas vezető

Újabb börtönbüntetést szabtak ki Aung Szan Szú Kji volt mianmari vezetőre, akit a junta már hat év börtönre ítélt, most további ötévnyi büntetéssel sújtották - mondta szerdán az AFP francia hírügynökségnek az ügyhöz közel álló forrás.

Négy év börtönt kapott Mianmar megpuccsolt vezetője

Négy év börtönt kapott Mianmar megpuccsolt vezetője

Négy év börtönbüntetésre ítélte hétfőn egy mianmari bíróság az ország volt vezetőjét, Aung Szan Szú Kjit, akit egyebek között walkie-talkie rádiók jogellenes behozatalában és birtoklásában, illetve a koronavírus-járvány miatt bevezetett korlátozások megszegésében talált vétkesnek - közölték hétfőn bírósági források.

Mégsem lesz az idén ítélethirdetés a Nobel-békedíjas vezető ügyében

Mégsem lesz az idén ítélethirdetés a Nobel-békedíjas vezető ügyében

A mianmari bíróság elhalasztotta az eredetileg hétfőre tervezett ítélethirdetést a délkelet-ázsiai ország korábbi vezetője, Aung Szan Szú Kji ügyében - jelentették a bírósághoz közel álló források.  A tájékoztatás szerint a testület január 10-én hirdet ítéletet. A februári katonai puccsot követően letartóztatott politikus ellen több per van folyamatban, hétfőn pedig két ügyben is ítéletet hirdettek volna.

Durvul a diktatúra Mianmarban, de szerveződik a fegyveres ellenállás is

Durvul a diktatúra Mianmarban, de szerveződik a fegyveres ellenállás is

Négy év börtönbüntetésre ítélték Mianmar februárban katonai puccsal megbuktatott demokratikus vezetőjét, a béke Nobel-díjas Aung Szan Szú Kjit. A büntetést a katonai junta vezetőjének kegyelméből két évre csökkentették. A diktatúrával szemben fegyveres ellenállás bontakozott ki, de a szervezetlen és megosztott gerillacsoportok egyelőre legfeljebb a polgárháborús helyzetet tudják fenntartani, a junta megbuktatására nem képesek. Eközben a katonai rezsim nemzetközi elszigeteltsége enyhül, jövőre az ASEAN-országok is visszafogadhatják a szervezetbe Mianmart. A diktatúrát Oroszország és Kína is támogatja, egy nyugati beavatkozás esélye szinte a nullával egyenlő.

Négy év börtönre ítélték Mianmar puccsal elmozdított vezetőjét

Négy év börtönre ítélték Mianmar puccsal elmozdított vezetőjét

Négy év börtönbüntetésre ítélte hétfőn egy mianmari különbíróság az ország volt vezetőjét, Aung Szan Szú Kjit, akit a koronavírus-járvány miatti előírások megszegésében és a közrend megzavarásában találtak vétkesnek - közölte a mianmari junta szóvivője, Zaw Min Tun a sajtóval hétfőn.

Elkeseredett küzdelem zajlik az országban, ahol katonai bakancsok tiporják a demokráciát

Elkeseredett küzdelem zajlik az országban, ahol katonai bakancsok tiporják a demokráciát

Már negyedik hete zajlanak a rendszerellenes megmozdulások Mianmar több városában, miután a hadsereg február elején egy puccsot követően váratlanul átvette a hatalmat, az ország demokratikus úton megválasztott vezetőit pedig házi őrizetbe helyezte. Az ennek nyomán kialakult tiltakozó megmozdulások és az országot megbénító polgári engedetlenségi mozgalom kiterjedése annak ellenére növekszik, hogy a hadsereg már éles lőszert is bevetett a felszámolásukra. Az, hogy eddig nem sikerült megtörni a tüntetőket egyrészt betudható annak, az országban igen nagy hagyománya van a hatalommal szembeni ellenállásnak, másrészt azoknak az innovatív megoldásoknak, amelyeket a tüntetők alkalmaznak a hatalommal szemben. A nemzetközi közvélemény megosztott a kérdésben, több nyugati ország elítélte a hadsereg által alkalmazott erőszakot és szankciókat vezetett be, Kína és Oroszország viszont továbbra is Mianmar belügyének tekinti az eseményeket.

Mégsem olyan nagy emberi jogi harcos Aung Szú Szan Kjí

Visszavonta legmagasabb emberi jogi kitüntetését az Amnesty International (AI) Aung Szú Szan Kjí mianmari vezetőtől. A nemzetközi jogvédő szervezet azzal vádolja a Nobel-békedíjas politikust, hogy a rohingja muszlim kisebbség elleni erőszakról hallgatva állandósítja az emberi jogok sárba tiprását.

  • 1
  • 2
Részletes keresés
FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Utódlás: Csányi Péter az OTP új vezérigazgatója
Portfolio hírlevél

Ne maradjon le a friss hírekről!

Iratkozzon fel mobilbarát hírleveleinkre és járjon mindenki előtt.