Egyre kevesebben vesznek ingatlant, lassult a használt lakások drágulása

A legújabb adatok szerint még mindig felemás képet mutat a lakóingatlanok, ezen belül a használt lakások piaca a tavaly bekövetkezett fordulatnak köszönhetően. 2022 eleje óta ugyanis mérséklődik a lakáspiaci forgalom, a kínálat pedig fokozatosan bővül. A tavalyi utolsó negyedéves árcsökkenést követően az idei első negyedévben ismét emelkedtek a lakásárak, de a KSH adatai alapján a szokásos év eleji drágulás lendülete 2023-ban már elmaradt - derül ki az Ingatlan.com friss elemzéséből.

A világ közgazdászai még nem hiszik el, hogy legyőztük az inflációt

A gazdasági szakértők továbbra is magas globális inflációra számítanak az ifo német gazdaságkutató intézet (ifo Institut - Leibniz-Institut für Wirtschaftsforschung an der Universität München) és az Institut für Schweizer Wirtschaftspolitik svájci gazdaságpolitikai intézet hétfőn publikált negyedéves kutatási eredményei szerint.

K&H: a tartalékkal rendelkező fiatalok egyharmada nem húzná egy hónapnál tovább jövedelem nélkül

Anyagilag törékeny helyzetben van a fiatalok jelentős része a K&H ifjúsági index első negyedéves eredményei szerint. A 19-29 éves korosztály 49 százalékának van megtakarítása, szemben az előző negyedévekre jellemző, inkább 60 százalékhoz közeli aránnyal. A megtakarítással rendelkező fiatalok 38 százaléka ráadásul legfeljebb egy hónapot tudna kihúzni jövedelem nélkül - derül ki a K&H közleményéből.

Fontos figyelmeztetést adott ki a Deutsche Bank

A Deutsche Bank befektetési banki részlege a második negyedévben várhatóan legalább 15%-os bevételcsökkenést könyvelhet el az előző évhez képest - nyilatkozta a hitelintézet pénzügyi igazgatója, James von Moltke.

Példátlan adóteher után rekordszintű nyereség: mit műveltek a magyar bankok?

Minden idők legnagyobb, 327 milliárd forintos (egész évre elszámolt) különadóterhe ellenére rekordszintű, 229 milliárd forintos adózott nyereséget ért el a magyar bankszektor az év első három hónapjában. Az MNB kedden közzétett első negyedéves adatai alapján megnéztük, miként lehetséges ez: a magyarázat a kamatbevételek elszállásában és a kockázati költségek beesésében egyszerre keresendő.

Elon Musk szigorú intézkedéseket vezetett be a Teslánál

Elon Musk, a Tesla vezérigazgatója új szabályokat állított fel a cég életében. Ennek értelmében a vállalat csak akkor vehet fel új munkatársakat, ha ő személyesen jóváhagyja őket, beleértve a vállalkozókat is - számolt be róla a Reuters.

Kétszer ennyit ér a Waberer's az elemző szerint

Nemrég közzétette legfrissebb negyedéves gyorsjelentését a Waberer's, ahol az EBIT-eredmény közel két és félszeresére történő ugrásról tudott beszámolni a vállalat. Ralizik a mai kereskedésben a Waberer's részvénye, most pedig a Concorde elemzője is megszólalt a friss számok ismeretében.

Kevesebb pénzt tudnak félretenni a magyar fiatalok

Egyre kevésbé tudnak a fiatalok pénzt félretenni: az idei első negyedévben alig 50 százalékuknak volt tartaléka, szemben az előző negyedéveket jellemző 56-60 százalékos aránnyal. A megtakarítással rendelkező fiatalok közül tízből négy mindössze egy hónapra elegendő tartalékkal rendelkezik - derül ki a K&H ifjúsági indexéhez készült, a 19-29 éves fiatalok pénzügyi helyzetét vizsgáló felmérésből.

Rekordok jöhetnek a Richternél, szárnyal a részvény

Holnap hajnalban teszi közzé harmadik negyedéves gyorsjelentését a Richter, a Portfolio elemzői konszenzusa alapján erős negyedévet zárhatott a hazai gyógyszergyártó. A számok közzététele előtt kisebb rali alakult ki a részvénynél, ami nagyban hozzájárul a magyar tőzsde nemzetközi szinten kiemelkedő teljesítményéhez.

Jó számokat hozott az OMV, jöhet a külön osztalék

Az OMV ma reggel tette közzé harmadik negyedéves gyorsjelentését, a magasabb olaj- és gázáraknak köszönhetően egészséges harmadik negyedéves működési eredményről számolt be a vállalat. Jelentősen megnőtt a cég készpénzállománya, a befektetők honorálása érdekében pedig extra osztalék kifizetését is javasolták.

Nagy átalakítások jönnek a Snapnél, rengeteg alkalmazottat bocsátanak el

A Snap megerősítette a nemrég felröppent pletykákat, miszerint több mint 6000 fős alkalmazotti állományának 20 százalékától megválik, a vezérigazgató emellett azt is elmondta, hogy több projektet, köztük a Pixy fényképező drónt és a Snap Originals-t is beszüntetik. A befektetők kifejezetten örülnek a bejelentéseknek, a piacnyitás utáni percekben komoly pluszban van a közösségimédia-vállalat részvénye.

Gyengén teljesít a fejlett világ gazdasága

Az OECD-országok átlagában mindössze 0,3%-os volt a második negyedéves növekedés az előző negyedévhez képest, ami megegyezik az első negyedév teljesítményével - írja közleményében a szervezet. Az egyes országok átlaga kifejezetten vegyes képet mutat, az összesített átlag viszont gyenge teljesítményről árulkodik.

Kamatot emelt a Bank of England

Fél százalékponttal, az eddigi 1,25 százalékról 1,75 százalékra emelte alapkamatát a Bank of England.

Kijöttek a friss számok, földbe áll a kriptotőzsde

A Coinbase Global legfrissebb negyedéves számai elmaradtak az elemzői becslésektől bevétel soron, a vállalat veszteséget könyvelt el, miután a globális piacokon tapasztalható bizonytalansági tényezők visszafogták a befektetők kockázatos eszközök iránti étvágyát, beleértve a kriptovalutákkal való kereskedést is.