Átmenetileg díjmentessé válik a pénzküldés a Viberen

Május 31-ig a felhasználók számára díjmentessé tette, és a kapcsolódó forgalmi költségeket is átvállalta a Viber üzenetküldő applikáció alatt működő Moneytou fizetési lehetőség szolgáltatója, a NeoPay Kft. Az akció célja kettős: nem csak a készpénzes tranzakciók visszaszorításában segítenek a járvány ideje alatt, hanem az online fizetési megoldásokat is népszerűsítik - írja a fintechcég sajtóközleményben.

Magyarország fontos alapköve lehet a Viber jövőjének

Magyarország fontos alapköve lehet a Viber jövőjének

Hazai fejlesztésű pénzküldési szolgáltatást indít a Viber Magyarországon, mellyel hosszabb távon az okostelefon-felhasználók legalább 65%-át meg tervezi szólítani a vállalat, később pedig a magyar modell sikerét látva a régió többi országában is megindulhat a terjeszkedés– árulta el a Portfolio-nak Cristina Constandache, a Rakuten Viber pénzügyi igazgatója.

Világraszóló újítást vezet be a Viber és a Mastercard Magyarországon

Világraszóló újítást vezet be a Viber és a Mastercard Magyarországon

Bankkártyák közötti, pár perc alatt lezajló, hétvégén is éjjel-nappal működő fizetési megoldást vezet be napokon belül a Mastercard és a Viber, amely az üzenetküldő appon keresztül használható.  Az új Viber funkció, a Moneytou a világon elsőként magyar kibocsátású bankkártyákkal lesz használható, de a tervek szerint más piacokon is bevezetik majd. A szolgáltatás nem ingyenes, pár százalékos, pár tíz forintos díja van.

Betiltják az EU-ban a kéretlen emaileket és sms-eket

Az Európai Bizottság ma új adatvédelmi szabályokról nyújtott be rendelettervezetet, amely az ígéret szerint növelni fogja a magánélet védelmét és új lehetőségeket tár fel a vállalkozások előtt. Mivel a jelenlegi elektronikus hírközlési adatvédelmi irányelv csak a hagyományos távközlési szolgáltatókra vonatkozik, így a 2018 májusáig hatályba lépő új csomag olyan elektronikus hírközlési szolgáltatásokat nyújtó cégekre is érvényesek lesznek, mint a WhatsApp, a Facebook Messenger, a Skype, a Gmail, az iMessage és a Viber.

Elárulta az MNB, miért kerül nemzeti kézbe a bankok rendszere

Az MNB tiszta vizet öntött a pohárba: a legnagyobb átutalási forgalmat bonyolító rendszer megvásárlása körüli pletykákra reagálva felfedte terveit. Három fő cél áll a felvásárlás hátterében: a monopolhelyzetben lévő "pénzügyi közmű" államosítása, az átutalási díjak csökkentése, és legalább 10-15 fejlesztési ötlet, amit ezentúl erőteljes szabályozás nélkül is véghez tudnak vinni. Utóbbiakról azonban egy 10 fős, banki képviselőkből álló testülettel is konzultának majd. Az is kiderült, hogy a Bankszövetség elővásárlási jogot kapott, és a Giro eladásától nem kell tartaniuk a bankoknak. A felsővezetés szándékának megfelelően sikerült elkerülni, hogy hatósági árszabályozással tegyék veszteségessé, így olcsóvá a céget. Az MNB úgy tartja, jó üzletet kötött. A témáról Bartha Lajos, az MNB pénzügyi infrastruktúrák igazgatója nyilatkozott nekünk.

Részletes keresés
FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Két éve erre a pillanatra vár Oroszország, most úgy érhet célt, hogy a Nyugat csak nézi
Portfolio hírlevél

Ne maradjon le a friss hírekről!

Iratkozzon fel megújult, mobilbaráthírleveleinkre és járjon mindenki előtt.