
Január 6-tól már elérhetőek az EXIM Magyarország új finanszírozási konstrukciói, amelyeket a Demján Sándor Program keretében hirdettek meg. A hitel- és lízingtermékek a hazai vállalkozások versenyképességének növelését, exportképességük erősítését, valamint a fenntartható fejlődést célzó beruházásaik támogatását helyezik előtérbe. A megoldások kedvező, fix kamatozással, forint és euró alapon érhetők el 350 milliárd forintos keretösszeggel.
Az EXIM Magyarország a Demján Sándor Program keretében öt új finanszírozási konstrukciót indított, ebből négy termékkel biztosítja, hogy a hazai, még nem exportáló cégek sikerrel növeljék versenyképességüket, a már exportáló vállalatok pedig a nemzetközi piacon erősítsék pozícióikat. Emellett a kiemelkedő adottságokkal rendelkező hazai vállalkozások célzott külföldi beruházásainak megvalósításához is nyújt hitelkonstrukciót az Eximbank.
Új hiteltermékek és „régi ismerősök” a fenntarthatóság és versenyképesség jegyében
A már igényelhető hiteltermékek között megtalálható a korábban nagy sikerű Jövő Exportőrei Beruházási Hitel, amelynek célja, hogy kedvező finanszírozási lehetőségekkel segítse a belföldi beruházások és fejlesztések megvalósítását, hozzájárulva a cégek versenyképességének erősítéséhez. A hitel széles körű felhasználási lehetőséget kínál, így támogatja a kapacitásbővítést, új termékek bevezetését, innovatív technológiák alkalmazását, valamint gépek, berendezések és immateriális javak beszerzését. Az ügyfelek számára különösen előnyös a kedvező, fix kamatozás: forint alapon évi 5,2%–7,2%, euróban pedig 3,75%–5,75% között érhető el a konstrukció, akár 10 éves futamidővel.
Emellett az EXIM Magyarország elindította a fenntarthatóságot előtérbe helyező Jövő Exportőrei Zöld Beruházási Hitelt is. A konstrukció a hazai vállalkozások energiahatékonysági, megújulóenergia-termelő és egyéb zöldberuházásait támogatja, elősegítve nemzetközi versenyképességüket. Az EXIM 100 milliárd forintot dedikáltan zöldberuházások finanszírozására különít el. A konstrukció kimagaslóan kedvező, fix – forint alapon évi 3,2%–5,2%, euróban pedig 2,75%–4,75% – kamatozással érhető el. Ráadásul a termék esetében saját erő biztosítása sem szükséges a támogatási jogcím függvényében. A befogadható hitelcélokat az EXIM Zöld Finanszírozási Keretrendszere határozza meg, így biztosítva a fenntarthatósági elvek érvényesülését.
Nem csak a kezdeti lépéseket támogatja az EXIM
Az EXIM újraindította az Exportélénkítő Beruházási Hitelt is, amely az exportőrök és elsőkörös beszállítók beruházási igényeit segíti. A hitel fix kamatozású, a kamat mértéke forint alapon évi 6,8%–10,2%, euróban 3,31%–6,7% között alakul. A futamidő akár 10 évig is terjedhet, így ez a konstrukció ugyancsak hosszú távú, stabil finanszírozást kínál a vállalkozások számára.
Az exporttevékenységük bővítését, nemzetközi versenyképességük növelését vagy belföldi beruházásaik megvalósítását célzó vállalkozások emellett az Exportélénkítő Lízing konstrukcióval is számolhatnak, amely gyors és rugalmas pénzügyi megoldást nyújt. A konstrukció az exportőrök és elsőkörös beszállítók igényeire szabva segíti műszaki és egyéb berendezések, gépek, haszongépjárművek, valamint mezőgazdasági eszközök beszerzését. A termék szintén fix kamatozású, a kamat mértéke forint alapon évi 6,8%–10,2%, euróban 3,31%–6,7% között alakul, a futamidő pedig akár 5 évig is terjedhet.
A nemzetközi szinten is kiemelkedően versenyképes vállalatok számára a Kifektetési Hitel kínál lehetőséget, amely a külföldi cégrészesedések és ingatlanbefektetések finanszírozását támogatja. Ezáltal nemcsak a magyar gazdasági szereplők nemzetközi jelenléte erősödik, hanem profittermelő képességük is javul. A program célja, hogy hozzájáruljon a gazdaságpolitikai célkitűzések megvalósításához, növelje a külföldön működő hazai tulajdonú vállalatok számát így javítva a profitegyenleget. A konstrukció legalább 2 milliárd forintos hitelt biztosít európai országokban cégrészesedés-vásárlásra, ingatlanbefektetésre, valamint többségi tulajdon megszerzésére. A hitel fix kamatozással piaci árazás mellett legfeljebb 10 éves futamidővel érhető el az EXIM Magyarország közvetlen finanszírozásában.
4000 milliárd forintos keret a magyar gazdaság fellendítésére
Az Új Gazdaságpolitikai Akcióterv keretein belül a kormány 2025-ben 2600 milliárd forintot mozgósít a családok számára, a Demján Sándor Programmal pedig összesen 1400 milliárd forinttal járul hozzá a hazai vállalkozások fejlesztéseihez, amellyel a 3%-ot meghaladó GDP-növekedési célkitűzést kívánja elérni. A program elsődleges célja, hogy hatékony megoldásokat kínáljon a magyar vállalkozások kihívásaira, ezzel együtt lehetőséget biztosítson a hazai és külpiaci beruházásokra, új munkahelyeket teremtsen és elősegítse a kkv-k méretének megduplázását. A programon belül kiemelt figyelem irányul a kkv-szektor adminisztrációs terheinek csökkentésére és különböző finanszírozási megoldások bevezetésére. A magyar gazdaság gerincét adó kis- és középvállalkozások számára a Demján Sándor Program olyan eszközöket biztosít, amelyek nemcsak belföldi, de nemzetközi szinten is versenyképesebbé teszik őket.
Az új Demján Sándor Program rugalmas megoldásokat kínál a mai gazdasági környezethez való alkalmazkodásra, és kiemelt figyelmet fordít a fenntartható beruházásokra. Az EXIM Magyarország komoly érdeklődésre számít a cégek részéről, az intézmény legfontosabb idei célkitűzése a program sikeres megvalósítása, hogy minél hamarabb a legalkalmasabb vállalkozásokhoz kerülhessenek a források. Az EXIM Magyarország már több mint 30 éve a magyar gazdaság motorjaként támogatja a hazai vállalkozások előrelépését, és egyfajta közvetítőszerepet betöltve, különböző kedvező feltételekkel bíró finanszírozási konstrukcióival, tanácsadó tevékenységével járul hozzá a magyar gazdasági szereplők nemzetközi piaci helyzetének javításához.
A hiteligényeket elsősorban a kereskedelmi bankokon keresztül lehet benyújtani. A Kifektetési Hitel iránt az EXIM Magyarországnál közvetlenül lehet érdeklődni. További információk az intézménypáros weboldalán találhatók.
(x)
Vészjósló jövőképet rajzolt fel Ukrajnának Trump jobbkeze, milliók élete lehet a tét
Nem biztos, hogy Amerika képes lesz megoldani a helyzetet.
Szép csendben Kínánál is nagyobb katonai erővé válhat az EU
Új tervvel küzdi élvonalba magát a kontinens.
Bizonytalankodnak a befektetők, keresik az irányt a tőzsdék
Fontos gyorsjelentések jönnek a héten.
Tűzszünetet jelentett be Vlagyimir Putyin, Harkivben nyomulnak az oroszok - Háborús híreink hétfőn
Cikkünk folyamatosan frissül.
Nyaralás: készpénz vagy kártya?
Jön a nyaralási szezon, sokan mennek külföldre és ott idegen devizában kell fizetniük. Két lehetőségük van, vagy a bankkártyájukat használják vagy készpénzt használnak. A legtöbb emberne
Kína is tud ám, ha akar...
Kedves Olvasó, nem untatlak az elmúlt néhány hétben lezajlott tőzsdei mozgásokkal egy sokadig cikkben, sőt még napi rekordokkal és \"milyen világot élünk\" szlogennel sem fárasztalak....
The
Zöld energiával meleg otthonokat: új lehetőség a távhőtermelőknek
A 2025/MA/TÁVHŐ/02 kódszámú, társadalmi egyeztetésre bocsátott pályázati felhívás új lendületet adhat a hazai távhőrendszerek megújításának.
Kína AI-ban is leversenyez mindenkit
Peking legutóbbi karácsonyi ajándéka a Nyugatnak a DeepSeek nevű AI-bomba volt, amely komoly felfordulást okozott a Wall Streeten, legalábbis annak techorientált részén. A nyugati féltekén...
T
Új ERP rendszer bevezetése: adózási és számviteli buktatók, amikre figyelni kell
Egy új ERP rendszer bevezetése nemcsak informatikai projekt, hanem a vállalat szinte minden működési területét érintő, komplex átalakulás. Különösen igaz ez akkor, ha az ERP rendszer külfö
Lassan, de zöldül a globális villamosenergia-termelés
Kedvező folyamatok látszanak a villamos energia terén is, hiszen a tavalyi termelésnövekedés nyolcvan százalékát már a megújuló energiaforrások és a nukleáris energ
Háromszor annyiból enni tízmilliókba kerül!
Amikor online feljön a kérdés, hogy mennyit költenek az emberek ételre, legtöbbször már nem is válaszolok. Ennek fő oka, hogy a mi családunk költései annyival le vannak maradva a tipikustól (
Zöld hidrogén és ipari kereslet: segíti-e a tagállamok kibocsátáscsökkentését az EU hidrogénstratégiája?
A zöld hidrogén uniós bevezetését a tagállami eltérések, a növekvő költségek és a szabályozási bizonytalanságok lassítják.


- Elképesztő fordulat az autóiparban, az EU a saját fegyverével lő vissza Kínára
- Utódlás: Csányi Péter az OTP új vezérigazgatója
- Mérgező borokkal árasztották el Európát, Magyarországon is súlyos a helyzet
- Karnyújtásnyira volt az ukrajnai háború lezárása – Tényleg egyetlen dolog miatt borul most minden?
- Mától kaphatók az új lakossági állampapírok – melyikbe érdemes most befektetni?
Tőzsdézz a világ legnagyobb piacain: Kezdő útmutató
Bemutatjuk, merre érdemes elindulni, ha vonzanak a nemzetközi piacok, de még nem tudod, hogyan vágj bele a tőzsdézésbe.
Miért a tőzsdei befektetést válasszam az állampapír helyett?
Online előadásunkon megvizsgáljuk a két befektetési formát, megtárgyaljuk az előnyeiket és a hátrányaikat, sorra vesszük mikor mibe érdemes fektetni.
Oszkó: jobb idők jöhetnek az európai tőzsdéken, csökken az USA elszívó hatása
Az OXO Technologies vezére a Business podcast vendége volt.
Évtizedek óta nem látott változás az OTP-nél – Mi jöhet most?
Csányi Péter veszi át édesapjától a vezérigazgatói pozíciót.
Megállíthatatlan a földek drágulása, de nem mindenki profitálhat belőle
Drámai áremelkedés tapasztalható: 2010 óta közel négyszeresére emelkedtek a termőföldárak Magyarországon.
Kiadó raktárak és logisztikai központok
A legmodernebb ipari és logisztikai központok kínálata egy helyen