
Ezek most a legjobb befektetések a magyar tőzsdén
A helyzet mondhatni változatlan: továbbra is világverő a magyar tőzsde. A BUX sorra halmozza az újabb történelmi csúcsokat, a nagypapírok emelkedése mellett pedig idén a kisebb magyar részvényekben is bőven van fantázia. A BUX-ra és a magyar részvényekre az index 100 000 pontos mérföldköve után is ajánlott figyelni. Mutatjuk, milyen lehetőségek vannak most a hazai piacokon. Hol érdemes OTP-t venni? Melyik most a legizgalmasabb kispapír? Mi a helyzet a többi blue chippel? Többek között ezekre a kérdésekre kerestünk választ.

Túl magasak voltak az elvárások a Philip Morrissal kapcsolatban
A Philip Morris International, a világ legnagyobb dohányipari vállalata, a vártnál gyengébb második negyedéves bevételről számolt be, miután a cigarettaeladások csökkentek és a ZYN nikotintasakok szállítmányai elmaradtak az előrejelzésektől - írta meg az ESM kiskereskedelmi szakportál.

Rendkívüli közgyűlést hívott össze a Pensum
Rendkívüli közgyűlést hívott össze a Pensum Group augusztus 25-re, 10 órai kezdettel.

Kis elmozdulások a nyitásban az amerikai tőzsdén
A hétfői történelmi csúcsok után kismértékű esésekkel indította az S&P 500 és a Nasdaq a mai kereskedést, a két index 0,1 és 0,2 százalékkal került lejjebb. A Dow minimális, 0,1 százalékos pluszban jár.
Nagyot megy egy kispapír ma a magyar tőzsdén
A magyar tőzsdén szokatlanul nagy a forgalom ma a Megakrán részvényeiben, a papír 17 százalékos pluszban áll jelenleg.

Itt a lista a DAX leggyengébb részvényeiről
A DAX leggyengébben teljesítő részvénye ma a Sartorius, 11,7 százalékos eséssel, miután a társaság közzétette negyedéves gyorsjelentését, de több részvény is jelentősebb, 3 százalékot meghaladó mínuszban áll ma:
- a Siemens Energy 3,8 százalékot
- a Merck Kgaa 3,3 százalékot
- a MTU Aero Engine 3,1 százalékot
- a Rheinmetall 3,4 százalékot
- az Infineon 3,1 százalékot esett.
Itt az MNB kamatdöntése!
Keddi ülésén 6,5%-on hagyta az alapkamatot az MNB Monetáris Tanácsa, és a kamatfolyosón sem változtatott. Ezzel tavaly szeptember óta nem módosultak a kamatkondíciók. A döntés megfelelt a várakozásoknak, hamarosan azt is megtudjuk, hogyan indokolja a döntést Varga Mihály.

1 százalékos mínuszban a DAX
Esnek az európai tőzsdék, a DAX már több mint 1 százalékos mínuszban áll. A Stoxx 600 0,6 százalékkal került lejjebb, elsősorban a technológiai papírok és a vegyipar húzza lefelé az átfogó indexet.
Hiába az áremelések, jól fogy Európában a kóla
A Coca-Cola a vártnál jobb negyedéves eredményeket jelentett, amit elsősorban az erős európai kereslet támogatott, miközben más piacokon gyengébb volt a forgalom - tudósított a Cnbc.

Az elvárások csapdájába kerültek a fogyókúrás csodaszerek - Mi lesz az eufória után a részvényekkel?
A súlycsökkentésben áttörést jelentő GLP-1 agonisták nemcsak az orvostudományt, hanem a gyógyszeripart és a tőkepiacokat is megrengették. Ezek a szerek – különösen a semaglutid és tirzepatid hatóanyagú készítmények – mára egy százmilliárd dolláros iparágat építettek fel maguk köré, klinikai sikerük mellett a közbeszéd és a popkultúra részei lettek. Mind gyakrabban szerepelnek vezető hírekben is, legyen szó pénzügyi elemzésekről vagy kereskedelmi vitákról, ám az utóbbi időben ezek a megjelenések egyre gyakrabban kritikus hangvételűek.

Megerősítette várakozásait a GM, mégis szakad az árfolyam
A General Motors a második negyedévben felülmúlta a Wall Street várakozásait, és a cég megerősítette éves előrejelzését, annak ellenére, hogy továbbra is bizonytalanságot okoznak Donald Trump autóipari vámjai. A befektetők viszont nem fogadták jól a számokat - jelentette a Cnbc.

Kapott egy kis ütést a BUX is
Beütötték a BUX indexet is, miközben az európai tőzsdéken kezd elromlani a hangulat, 0,4 százalékos mínuszban áll a hazai index.

A blue chipek közül az OTP mutatja a legnagyobb esést, 0,7 százalékkal került lejjebb a bankpapír.

Új mémrészvény született: halottnak hitték a céget, majd hirtelen többszörösére ugrott az árfolyam
Az amerikai részvénypiacra új mémrészvény-szenzáció robbant be, amely felidézi a 2021-es GameStop-őrület emlékeit: az Opendoor Technologies papírjai elképesztő ralit produkáltak az elmúlt napokban, szinte kizárólag a kisbefektetők vezette spekulációs hullámnak, a közösségi média hype-nak és az opciós piaci aktivitásnak köszönhetően. Tegnap nagyobb volt a cég papírjaiban a forgalom, mint a nála (piaci érték alapján) durván ezerszer nagyobb Meta részvényeiben, pedig sem valódi üzleti fordulat, sem pedig makrogazdasági hajtóerő nem áll az egyesek által már halottnak hitt cég részvényárfolyamának megugrása mögött. Mémrészvény-sztori a javából.

Mínuszban az európai tőzsdék
Lefordultak az európai tőzsdék a délelőtti kereskedésben, a Stoxx 600 0,5 százalékos, a DAX 0,9 százalékos, a CAC-40 0,5 százalékos mínuszban jár, míg az FTSE-100 stagnál.

A tibeti gát építésének hírére emelkedett ma a kínai tőzsde
A kínai részvénypiacok kedden nyolchónapos csúcsra emelkedtek, míg a hongkongi tőzsde többéves csúcsra jutott.
A lendületet elsősorban az építőipari és energetikai vállalatok adták, miután megkezdődött egy jelentős gátépítési projekt Tibetben, amelyet a világ legnagyobb ilyen beruházásaként tartanak számon.
A kínai blue-chip CSI300 index 0,8%-os emelkedéssel zárt, míg a Shanghai Composite Index 0,6%-kal erősödött. A hongkongi Hang Seng index 0,5%-kal nőtt, elérve a 25130 pontot, ami 2021 novembere óta a legmagasabb érték. A CSI 300 index pedig 2023 novembere óta a legerősebb szintre emelkedett.
Kína a hétvégén bejelentette, hogy megkezdődött a 170 milliárd dolláros tibeti vízerőmű-gát építése. A sanghaji tőzsdén jegyzett Anhui Conch Cement és a Power Construction Co. of China részvényei egyaránt elérték a napi maximális 10%-os emelkedést.
Az enyhülő amerikai-kínai feszültségek, Peking törekvése a hosszú távú befektetési alapok részvénypiacra vonzására, valamint a kínai gyártószektor iránti megújult bizalom mind hozzájárultak a pozitív hangulathoz - tették hozzá a Reuters által megkérdezett elemzők.
Olyannal játszik Trump, ami tönkrevághatja a befektetéseidet
Donald Trump a múlt héten majdnem megtette az elképzelhetetlent, és komolyan eljátszadozott azzal a gondolattal, hogy kirúgja az amerikai jegybank elnökét. Ez pedig egy óriási hatású piaci esemény lenne, hatását tekintve talán nagyobb is, mint a vámháború — történelmi távlatban biztosan. Már a kezdeti piaci reakciók alapján is elmondható, hogy komoly piaci narratívák dőltek meg a Fed elnökének kirúgásával kapcsolatban. Mivel ez — Trumpot ismerve — bármikor megtörténhet, fontos egy jól átgondolt keretrendszerrel rendelkezni, hogy mi lehet egy ilyen példátlan esemény menete, és mik lehetnek a piaci reakciók.

Esnek az európai indexek
Többségében csökkenésekkel nyitottak az irányadó európai indexek, a Stoxx 600 0,3 százalékot, a DAX 0,4 százalékot, a CAC-40 0,3 százalékot esett.
A vegyipari szektor teljesít a leggyengébben, miután a Dulux festéket gyártó Akzo Nobel részvényei 4,2 százalékkal zuhantak, miután a cég lefelé módosította 2025-ös nyereség előrejelzését.
Ezzel szemben a Compass Group részvényei 4,5 százalékkal erősödtek, miután a brit élelmiszeripari vállalat bejelentette, hogy mintegy 1,5 milliárd euróért megvásárolja a Vermaat Groep európai prémium élelmiszer-szolgáltató vállalatot.
A befektetők most a Wall Street és az európai nagyvállalatok, köztük Európa legnagyobb szoftverfejlesztője, a SAP eredményeire figyelnek, hogy felmérjék a kereskedelmi feszültségek üzleti hatásait.
Osztalék miatt esik a Zwack
Több mint 4 százalékos csökkenéssel nyitotta a mai kereskedést a Zwack, de ez csak az osztalékfizetésnek tudható be, ugyanis július 21 volt az utolsó kereskedési nap, amikor meg lehetett venni az osztalékért a papírokat. A Zwack 1500 forintos osztalékot fizet, pont ennyivel esett az árfolyam a nyitásban, így ezt leszámítva stagnál az árfolyam ma reggel.

Csökkenéssel nyit a BUX
Csökkenéssel nyitottak az európai tőzsdék és a magyar piac is követi az irányadó indexeket, kismértékben esik a BUX.

Stratégiai partnerséget kötött a 4iG és az IAI a Spacecom adósságrendezésére
A 4iG Nyrt. és az Israel Aerospace Industries Ltd. (IAI) közösen kidolgozott javaslatot nyújtottak be az AMOS műholdrendszereket üzemeltető és fejlesztő, izraeli tőzsdén jegyzett Space-Communication Ltd. (SpaceCom) kötvényadósságának átfogó rendezésére. A vállalatok közös fellépésének célja a SpaceCom működőképességének és pénzügyi stabilitásának hosszú távú biztosítása - közölte a 4iG.

Olyan újítás érkezhet az európai tőzsdékre, amire még nem volt példa: éjjel-nappal kereskedhetünk majd?
Az európai tőzsdék vizsgálják a 24 órás vagy a nyitvatartási időn túli kereskedés lehetőségét, hogy ösztönözzék a lakossági befektetői aktivitást - jelentette a CNBC.

Durván emelte árait a világ egyik kedvenc csokigyártója
A Lindt & Sprüngli svájci csokoládégyártó megemelte 2025-ös növekedési előrejelzését, amit a fogyasztói hűséggel és a prémium termékek iránti növekvő kereslettel indokolt - írja a Reuters.

Pánikban a gyógyszergyártók, öntik a milliárdokat az amerikai beruházásokba
Az AstraZeneca 50 milliárd dolláros amerikai beruházást jelentett be 2030-ig, csatlakozva más európai gyógyszergyártókhoz, akik növelik amerikai jelenlétüket a gyógyszerimport-vámok fenyegetése közepette - írta meg a Bloomberg.

Tovább vette a saját részvényeit az Opus Global
Folytatta a saját részvény vásárlásokat az Opus Global a részvényvisszavásárlási programja keretein belül, tegnap a BÉT-en 44 444 darab részvényt vásárolt, 594,56 forintos átlagáron, azaz összesen 26,4 millió forint értékben. A tranzakciót követően a társaság közvetlen saját részvény állománya 42 177 494 db, csoport szinten összesen 160 590 315 db (22,99%).

Fontos gyorsjelentések ma
Fontosabb amerikai vállalati gyorsjelentések ma:
- Coca-Cola, nyitás előtt
- Texas Instruments, zárás után
- Lockheed Martin, nyitás előtt
- General Motors, nyitás előtt
Mi történik a tőzsdéken?
Mik az aktuális események a tőzsdéken?
- Többnyire emelkedéssel zártak tegnap a vezető amerikai részvényindexek, a Dow Jones stagnált, a S&P 500 0,1 százalék pluszban fejezte be a napot, míg a Nasdaq 0,5 százalék pluszban zárt. Az S&P 500 és a Nasdaq új történelmi csúcsot döntött a hétfői kereskedésben.
- Az ázsiai tőzsdéken ma reggel felemás hangulat látszik, a Nikkei 0,4 százalékkal került lejjebb, a Hang Seng 0,3 százalékot emelkedett, míg a CSI 300 0,3 százalékot esett.
- Kedvezőtlen nyitást jeleznek előre az európai határidős részvényindexek, a DAX 0,4 százalékkal kerülhet lejjebb, a CAC 0,2 százalékot eshet, míg a FTSE a tegnapi záróértékén nyithat.
- Vegyes nyitás várható az amerikai tőzsdéken a határidős részvényindexek jelenlegi állása alapján. A Dow Jones 0,1 százalék pluszban nyithat, a S&P 500 és a Nasdaq 0,1 százalékot eshet.
Mi várható makro fronton?
Ma jön a hét abszolút legfontosabb magyar eseménye, az MNB kamatdöntése: 2025 ősze óta nem változott az alapkamat, jelenleg 6,5 százalékon áll, és az elemzők most sem várnak módosítást. Emellett megismerhetjük a részletes államháztartási adatokat is, ami a költségvetési folyamatok értékeléséhez ad muníciót – kiderülhet, hogy mi okozta a júniusi többletet a büdzsében. Délután az amerikai Richmond Fed-indexet közlik, ami a feldolgozóipari hangulat aktuális állapotát tükrözi.
Mi történt eddig a tőzsdéken?
- A vezető amerikai, ázsiai európai és régiós részvényindexek közül idén 27,7 százalékos elmozdulással a BUX index áll az élen, a sereghajtó 0,2 százalékos eséssel a Nikkei index.
- A hazai blue chipek közül idén a legjobban a Magyar Telekom részvénye teljesített 39,2 százalékos emelkedéssel, a sor végén a Richter papírja áll 1,2 százalékos eséssel.
- A fontosabb nyersanyagok közül év eleje óta az Arany árfolyama már 29,4 százalékot emelkedett.
Fontosabb instrumentumok | |||||||
Árfolyam | 1 nap | 1 hét | 1 hónap | Idén | 1 év | 5 év | |
Amerikai részvényindexek | |||||||
Dow Jones | 44 323,07 | 0,0% | -0,3% | 5,0% | 4,2% | 10,0% | 65,1% |
S&P 500 | 6 305,6 | 0,1% | 0,6% | 5,7% | 7,2% | 14,5% | 93,6% |
Nasdaq | 23 180,06 | 0,5% | 1,4% | 7,2% | 10,3% | 18,7% | 114,0% |
Ázsiai részvényindexek | |||||||
Nikkei | 39 819,11 | 0,0% | 0,9% | 3,7% | -0,2% | -0,6% | 74,0% |
Hang Seng | 24 994,14 | 0,7% | 3,3% | 6,2% | 24,6% | 43,5% | -2,5% |
CSI 300 | 4 085,61 | 0,7% | 1,7% | 6,2% | 3,8% | 15,4% | -12,9% |
Európai részvényindexek | |||||||
DAX | 24 307,8 | 0,1% | 0,6% | 4,1% | 22,1% | 33,8% | 84,5% |
CAC | 7 798,22 | -0,3% | -0,1% | 2,7% | 5,7% | 3,5% | 52,8% |
FTSE | 9 012,99 | 0,2% | 0,2% | 2,7% | 10,3% | 10,5% | 43,8% |
FTSE MIB | 40 166,6 | -0,4% | 0,0% | 2,4% | 17,5% | 17,4% | 93,8% |
IBEX | 14 031,5 | 0,3% | 0,0% | 1,3% | 21,0% | 26,6% | 87,2% |
Régiós részvényindexek | |||||||
BUX | 101 339,2 | 0,1% | 1,9% | 2,8% | 27,7% | 38,9% | 185,6% |
ATX | 4 509,01 | 0,5% | 0,7% | 4,0% | 23,1% | 22,8% | 92,8% |
PX | 2 188,62 | 0,0% | 0,7% | 2,2% | 24,3% | 35,7% | 130,2% |
Magyar blue chipek | |||||||
OTP | 28 660 | -0,1% | 3,4% | 5,9% | 32,1% | 53,9% | 160,5% |
Mol | 3 042 | -0,3% | 0,9% | 1,6% | 11,4% | 6,9% | 72,8% |
Richter | 10 280 | 0,8% | 1,3% | -0,8% | -1,2% | 5,3% | 55,3% |
Magyar Telekom | 1 774 | 0,1% | -0,9% | -1,4% | 39,2% | 64,6% | 366,8% |
Nyersanyagok | |||||||
WTI | 68,39 | -0,2% | 0,3% | -9,7% | -5,6% | -16,0% | 63,1% |
Brent | 69,29 | 0,0% | 0,1% | -10,0% | -7,3% | -17,6% | 56,0% |
Arany | 3 397,15 | 1,3% | 1,5% | 0,9% | 29,4% | 41,1% | 84,8% |
Devizák | |||||||
EURHUF | 398,9750 | 0,0% | -0,3% | -1,0% | -3,0% | 2,1% | 13,8% |
USDHUF | 341,0772 | -0,5% | -0,4% | -2,6% | -14,1% | -4,9% | 11,8% |
GBPHUF | 460,4951 | 0,1% | 0,0% | -2,0% | -7,5% | -0,7% | 19,1% |
EURUSD | 1,1698 | 0,4% | 0,1% | 1,6% | 13,0% | 7,4% | 1,8% |
USDJPY | 148,4750 | 0,0% | 0,7% | 1,8% | -5,5% | -5,6% | 38,9% |
GBPUSD | 1,3494 | 0,4% | 0,3% | 0,2% | 7,7% | 4,5% | 5,8% |
Kriptovaluták | |||||||
Bitcoin | 117 437 | -0,5% | -2,0% | 13,7% | 24,4% | 76,1% | 1 150,5% |
Állampapírok | |||||||
10 éves amerikai állampapírhozam | 4,38 | -1,1% | -1,1% | 0,2% | -4,3% | 3,3% | 621,6% |
10 éves német állampapírhozam | 2,58 | -2,9% | -4,3% | 2,5% | 9,0% | 6,8% | -621,7% |
10 éves magyar állampapírhozam | 7,06 | -0,4% | 0,4% | -2,1% | 6,6% | 7,1% | 208,3% |
Forrás: Refinitiv, Portfolio |
Címlapkép forrása: oatawa
Dőltek a csúcsok az amerikai tőzsdén: rekordon a Nasdaq és az S&P 500
Felemás, többnyire pozitív hangulatban indult a hét az ázsiai tőzsdéken, ezt követően Európában is az iránykeresés volt a jellemző a vezető börzéken, míg Amerikában óvatos emelkedéseket láttunk napközben, de ez is elegendő volt ahhoz, hogy a Nasdaq és az S&P 500 új történelmi csúcsra emelkedjen. Elsősorban a kereskedelmi háborús hírek és a vállalati jelentésekkel kapcsolatos várakozások mozgatták ma a tőzsdéket.

A jelen írás nem minősül befektetési tanácsadásnak vagy befektetési ajánlásnak. Részletes jogi információ
Három hét kellett az Otthon Startnak: ismét pörög az ingatlanpiac
Minden jel arra mutat, megindult az élénkülés.
Ezek most a legjobb befektetések a magyar tőzsdén
Csokorba szedtünk néhány hazai papírt.
Ünnepelnek az oroszok: azt mondják, letarolták az ukrán védelmet Mirhorádnál
Katasztrófális összeomlás még talán nincs, de tény, hogy haladnak az oroszok a szektorban.
Micsoda? 100 milliós hitelösszeg, három lakás egyszerre? – Ez is lehetséges az Otthon Start Programban
Vannak kiskapuk, az élelmesek ki fogják őket használni.
Milliárdos atomalku a szomszédban: amerikai óriáscég építi fel az új szlovák atomerőművet
Közel lehet a megállapodás.
Háborús tervek készülnek Európa fővárosaiban? Az oroszok nagyon meg vannak riadva
Lavrov riasztó jeleket lát.
Otthon Start Program 2025: Megjelent a 3%-os lakáshitel jogszabálytervezet
HitelesAndrás - Keress, kövess, költözz! Otthon Start Program 2025: Megjelent a 3%-os lakáshitel jogszabálytervezet Az Otthon Start Program 2025 szeptemberben induló, új állami lakástámogatási
Az S&P-huszárok hanyatlása
Új jelenség ütötte fel fejét falamon. Az S&P 500 ETF-ező kommentelőket lecserélték a Commerzbankozók. "Aki három éve Commerzbankot vett, annak annálismégsokkaljobb a hozama!" De hadd.
NAV Online Számla rendszer - szeptembertől újabb szigorítások növekvő elvárások az adatszolgáltatásban
2025. szeptember 15-től a NAV tovább szigorítja az online számlaadat-szolgáltatással kapcsolatos szabályokat. A változások célja világos: a NAV még nagyobb hangsúlyt fektet az adatminőségre.
Nulla kamat, nulla önerő - és most indul az aranyroham!
KKV-k, figyelem! Elindult a történelmi lehetőség: pénzhez juthatsz úgy, hogy közben egy fillért sem kell kockáztatnod.
Egy új innovációval zöldforradalom törhet ki a textiliparban
A Mashouf testvérek új szemlélete formálhatja át a textilgyártás jövőjét.
VIDEÓ! Politika, piac, infláció: Miért érdemes most Japánra figyelni?
A 2025-ös japán választások rendkívüli feszültség közepette zajlottak: az inflációs bizonytalanság, a gyenge jen és az emelkedő állampapírhozamok megrendítették a lakosság és a befekte
A vírusok nehezebbek, mint a teljes emberiség
Imádom az adatvizualizációkat - egy-egy jól eltalált infografikával több hasznos tudást lehet átadni, mint több tízezer karakternyi szöveggel. Ilyen az e heti grafikonunk is: egész... The post
Zsiday Viktor a "butább" gazdaságok felelőtlenségéről
Egészen elképesztő tendenciák alakulnak költségvetési politika területén az egész világon, de különösen az Egyesült Államokban, aminek igen súlyos hosszú-, vagy akár már középtávú k

Kisokos a befektetés alapjairól, tippek, trükkök a tőzsdézéshez
Előadásunkat friss tőzsdézőknek ajánljuk, összeszedünk, minden fontos információt arról, hogy hogyan működik a tőzsde, mik a tőzsde alapjai, hogyan válaszd ki a számodra legjobb befektetési formát.
A platformok harca – melyiken érdemes kereskedni?
Online előadásunkon bemutatjuk a különböző kereskedési felületeket, megmutatjuk, melyik mire jó, milyen költségekkel számolhatsz, és milyen funkciók segítenek a hatékony befektetésben.
Olcsó a lakosságnak, brutális az iparnak – Hol a kiút az árampiaci káoszból?
A jónak tűnő vállalati megoldásoknak is vannak kevéssé ismert buktatói.
Elhullottak a forint támadói – Meddig tarthat ki ez a hihetetlen erő?
Páratlan évet fut a magyar deviza.
Agrárvita: mi szól a nagy EU-s agrárreform mellett és ellen?
Szakértőink ütköztették érveiket a területalapú támogatások reformjáról.
