Vörös betűkkel véshetik a naptáraikba a szerdát a bitcoin-hívők, tegnap késő este ugyanis sikerült a bitcoinnak átlépnie a 100 ezer dolláros álomhatárt, ezzel 2 ezermilliárd dollár fölé nőtt a legfontosabb kriptoeszköz piaci kapitalizációja, immár nagyobb az értéke, mint a világ legnagyobb olajcégének, vagy akár a teljes ezüstpiacnak. Ahogy az ilyenkor gyakran (de nem mindig!) lenni szokott, a bitcoin szárnyalását a kisebb kapitalizációjú kriptók is követik, és az egyik legfontosabb eszköznél már be is indult az emelkedés, aminek köszönhetően olyan szintre került az árfolyam, ami nagyon izgalmas lehetőséget nyújthat a következő napokban.
A bitcoin árfolyama szerdán késő este először lépte át a 100 ezer dolláros szintet. Az árfolyam emelkedése mögött számos tényező áll, beleértve az intézményi befektetők növekvő érdeklődését és a várható szabályozási változásokat - tudósított a Cnbc.
Pozitív hangulatban telik a kereskedés a héten a tőzsdéken, Ázsiában ma nagyrészt emelkedtek a vezető indexek, úgy tűnik, hogy Dél-Koreán kívül - ahol 1,4 százalékot esett ma az irányadó részvényindex - nem volt jelentős részvénypiaci hatása annak, hogy Jun Szogjol dél-koreai államfő kedd este váratlanul háborús helyzetet hirdetett az országban, majd nem sokkal később visszavonta. Ami az európai tőzsdéket illeti, itt folytatódott az emelkedés a mai kereskedésben, jelentős pluszban zárt a magyar piac is, Németországban és az USA-ban pedig új csúcsok dőltek.
Amerikában támogatja az emelkedést a vártnál jóval kedvezőtlenebbül alakuló szolgáltatóipari beszerzésiemendzser-index, aminek hatására nagyobb kamatvágásokat kezdtek el árazni a befektetők. Ez elsősorban a kamatérzékeny technológiai szektor számára jó hír, ennek megfelelően a Nasdaq index emelkedik ma a legnagyobbat.
A Federal Reserve elnöke, Jerome Powell szerdai nyilatkozatában jelezte, hogy a jegybank óvatosabban közelítheti meg a jövőbeli kamatcsökkentéseket, tekintettel a gazdaság közelmúltbeli erős teljesítményére és a vártnál magasabb inflációra. Emellett a kriptodeviza-piacról és a bitcoinról is elmondta véleményét a vezető.
Meglehetősen csendesen teltek az elmúlt napok a bitcoin piacán, miután nem sikerült áttörni a hatalmas mérföldkőnek számító 100 000 dolláros szintet. Ennek köszönhetően a figyelem inkább az altcoinok felé irányult az elmúlt napokban. Most azonban újabb fordulat jöhet, mivel izgalmas képet mutatnak most a grafikonok a bitcoin esetében. Éppen ezért most megnéztük, hogy milyen fontos technikai szintekre érdemes figyelni, és arra a kérdésre is választ kerestünk, hogy mikor kezdődhet a következő rali a bitcoinban.
Kifejezetten jó volt ma a hangulat a kontinens tőzsdéin, ráadásul a vezető európai indexek közül a német DAX új történelmi csúcsra emelkedett hétfőn. Eközben a dollár már most közel fél százalékos erősödésben van az euróval szemben, a pénteki hitelminősítői figyelmeztetés után pedig a forint eséssel kezdi a hetet.
Amerikában egyelőre felemás mozgásokat láthatunk, a tech-túlsúlyos Nasdaq index mindenesetre kimondottan jól teljesít és új csúcsra került az Apple, a Tesla és az Inte emelkedésének is köszönhetően. Ma délelőtt jött egy lefordulás a kriptopiacon, úgy néz ki azonban, hogy a befektetők megtámasztották az esést, ráadásul brutális rali indult az XRP-nél.
Eddig nagyon jó évük van a bitcoinba fektetőknek: Donald Trump elnökké választását követően új történelmi csúcsra száguldott a legjelentősebb kriptodeviza, már-már karnyújtásnyira van a 100 ezer dolláros álomhatár. Egy ilyen dübörgő bikapiacban jellemzően nem néznek hátra a befektetők, csak előre tekintenek, várják az újabb és újabb csúcsokat és őrült ralikat – pont ilyenkor, pont a hangulat tetőfokán szokott azonban elérkezni a hatalmas zuhanás a bitcoinnál, ami aztán vagy egy életre elveszi a kezdő tréderek kedvét az egész sztoritól, vagy legalábbis évekig kényszerül arra az egyszeri befektető, hogy durván mínuszos pozícióban ücsörögjön. Elemzésünkben egy olyan mutatóval foglalkozunk, ami már most figyelmeztet az érkező korrekcióra, ráadásul egy fontos tanulságot is kínál azzal kapcsolatban, hogy mit érdemes tenni, amikor elindul a lavina a bitcoinnál.
Az ázsiai tőzsdék jellemzően estek pénteken, a japán részvénypiacon a jen erősödése tartotta nyomás alatt az árfolyamokat. Kínában viszont a további stimulusok és a vártnál kisebb amerikai büntetővámok emelték az árfolyamokat. Stagnálással indult a nap az európai tőzsdéken, nap közben kisebb emelkedés után kisebb esés rajzolódott ki, érdemi elmozdulások nélkül. Amerikában emelkednek a tőzsdék, és a bitcoin is szép pluszban van, ráadásul az árfolyam már csak egy karnyújtásnyira van az új csúcstól.
Még nincs vége a hónapnak, de az eddigi számok alapján korábban soha nem látott tőke áramolhat idén novemberben az amerikai bitcoin ETF-ekbe, írja a Bloomberg.
Mérsékelt eséssel fejezték be a kereskedést szerdán az európai és az amerikai részvényindexek, csütörtök reggel pedig az ázsiai tőzsdéken is lefordulást láthattunk, a befektetők még emésztik a szerdán megjelent amerikai inflációs adatokat. A tegnapi esés után az európai részvénypiacok emelkednek szerdán. Amerikában pedig ma nincs kereskedés.
Ázsiában felemás hangulatban telt a kereskedés szerdán, Európában lefelé vette az irányt a piac, és az USA-ban is estek a vezető részvényindexek. Több fontos makroadat érkezett délután az Egyesült Államokból, ezek közül a PCE-infláció és a maginfláció a vártnak megfelelően nőtt, míg a munkanélküli segélykérelmek száma stagnált, a harmadik negyedéves GDP pedig az első becsléssel megegyezően alakult.
Az európai részvénypiacokon mérsékelt esés volt kedden, közben a magyar tőzsde felülteljesített, a BUX index és az OTP is új történelmi csúcsra emelkedett. A kriptoeszközök jellemzően esnek, a bitcoin egyre távolabb kerül a 100 ezer dolláros szinttől.
Többnyire emelkedéssel indult a hét az ázsiai tőzsdéken, Európában feljebb kerültek a vezető indexek, és az USA-ban is jó a hangulat, ezzel folytatódik az elmúlt hetekben tapasztalt emelkedés. A hangulatot támogatja, hogy Donald Trump a hedge fundos háttérrel rendelkező ismert befektetőt, Scott Bessentet tervezi pénzügyminiszternek kinevezni, amit a befektetők látszólag pozitívan értékelnek a piaci kilátások szempontjából. Ugyancsak örülhetnek a részvénypiaci befektetők annak, hogy a jelek szerint fegyverszünet következhet az izraeli-Hezbollah konfliktusban, ennek hatására esik az olaj és az arany árfolyama is.
Ugyan a napokban többször is új történelmi csúcsot döntött a bitcoin árfolyama, a hatalmas mérföldkőnek számító 100 000 dolláros szint áttörésére még várni kell. Ráadásul most egy korrekció is elkezdődött a bitcoin piacán, éppen ezért megnéztük, hogy milyen szintekre érdemes most figyelni. Itt a tökéletes beszálló? Nézzük!
A héten 100 ezer dollár közelébe emelkedett a bitcoin árfolyama, a nagy ralinak abban a fázisában vagyunk, amikor mernek nagyokat mondani a szakértők, most egy 500 ezer dolláros célár érkezett.
Felemás hangulatban telt a kereskedés ma reggel Ázsiában, ezt követően pedig emelkedéssel indult a nap Európában, a vártnál gyengébb BMI-adatok hatására azonban gyorsan lefordultak a vezető részvényindexek, délutánra azonban ismét a vevők vették át az irányítást. Az aranynak eközben 2023 októbere óta a mostani lehet a legerősebb hete, mivel a piaci szereplőket aggasztja az ukrajnai háború eszkalációjának veszélye. Érdemes eközben a bitcoinra is figyelni, az árfolyam már közelíti a 100 000 dolláros szintet.
Megállapodást kötött az orosz, a török és az iráni külügyminiszter.
Látványos lett a végeredmény.
Egyedi lehetőséged lesz most erre.
Rengeteg diszkriminációval kell megküzdeniük.
Mások is elismerték a görög gazdaság teljesítményét.
A Hezbollah erősítést küldött.
Ismertette 2025-ös terveit és várakozásait az Államadósság Kezelő Központ.
Megjelent a Préda, a Portfolio kiberbűnögyi podcastjének negyedik epizódja.
Van még erő a kriptovalutában?