A kifejezetten jól sikerült első negyedéves gyorsjelentést követően szárnyal ma a Magyar Telekom árfolyama, elsősorban ennek köszönhetően kiemelkedően jól teljesít ma a magyar tőzsde.
A nemzetközi piacokon ma reggel leginkább csak oldalazás látható, eközben a magyar tőzsde kis emelkedésben van. A befektetők itthon a Magyar Telekomra figyelnek, amely reggel tette közzé első negyedéves számait.
Nagy emelkedéssel kezdték a hetet az amerikai tőzsdék a kedvező vámháborús fejleményeknek köszönhetően. Az ázsiai tőzsdéken ennek megfelelően nagyobb pluszokat láthattunk ma reggel. Európában óvatos optimizmus látható, míg Amerikában is többnyire emelkedés figyelhető meg a Nasdaq vezetésével, miután délután a vártnál jobb inflációs adatok érkeztek.
A nemzetközi hangulatnak megfelelően a záráshoz közeledve javult a hangulat a magyar piacon is. A blue chipek közül a Mol teljesített legjobban kedden.
A nemzetközi hangulathoz hasonlóan nincs nagy mozgás a magyar tőzsdén sem, féltávnál csak a Mol van pluszban a hazai nagypapírok közül.
A nyitást követően kisebb pluszban van a magyar tőzsde, a blue chipek közül a Richter teljesít a legjobban.
Az elmúlt időszakban minden a kereskedelmi háborúról szólt, erre estek kezdetben a piacok, majd a feszültségek enyhülésének jeleire erre emelkedtek a tőzsdék. Most újabb pozitív hír érkezett, hiszen a Fehér Ház vasárnap bejelentette, hogy az USA-nak sikerült kereskedelmi megállapodást kötnie Kínával, majd ma a két fél közös nyilatkozatban közölte, hogy a megállapodás értelmében az amerikai vámok 145 százalékról 30 százalékra, a kínaiak pedig 125 százalékról 10 százalékra csökkennek május 14-étől, 90 napig. Ázsiában széleskörű emelkedést lehetett látni ma reggel, és az európai tőzsdék is emelkedtek, a DAX csúcsot döntött, és az amerikai tőzsdék is erősek voltak, az S&P 500 kéthavi csúcsra ment, a Nasdaq több mint 4 százalékot emelkedett.
Bár a blue chipek vegyes elmozdulásokat mutatnak a mai nyitáskor, a BUX index a nemzetközi jó hangulattal összehangban pluszban kezdte a napot.
Az elmúlt napokban kedvező volt a hangulat a világ tőzsdéin, miután Trump tegnap bejelentette, hogy sikerült kereskedelmi megállapodást kötni az Egyesült Királysággal, a befektetők pedig már az USA-Kína tárgyalásokat várják, amelyekre hétvégén Svájcban kerül sor. A vámháborús feszültségek enyhülésére pozitívan reagált a piac, bár Ázsiában csak vegyes mozgásokat láttunk, Európában folytatódott az emelkedés az utolsó kereskedési napon. Az amerikai indexek is pluszban kezdtek, bár hamar elfogyott a lendület, látszik, hogy a piacok a kereskedelmi tárgyalások eredményeire várnak.
Itthon az OTP-re, és a Molra figyelt a piac, hiszen a két cég a hajnalban tette közzé első negyedéves számait. Nagy meglepetést nem okozott az OTP az első negyedéves számaival, több eredménysort telibe találtak az elemzők, adózott eredmény soron pedig mérsékelten jobb lett a tényadat, mint ami a konszenzusban szerepel. A Molnak eközben jóval a hosszú távú átlag felett sikerült zárni a negyedévet, ezzel az elemzőket is alaposan meglepve, különösen a Downstream tekintetében. A jelentések után emelkedett mindkét papír árfolyama, és a BUX index történelmi csúcson zárt.
Pozitív hangulatban telt ma a kereskedés a nemzetközi piacokon, mellyel párhuzamosan a magyar tőzsde is jelentős pluszban, történelmi csúcson zárt. A blue chipek közül az OTP és a Mol is kifejezetten jól teljesített a hajnalban közzétett gyorsjelentések után.
Emelkedéssel nyitott a magyar tőzsde, az OTP és a Mol is jelentős pluszban van a hajnali jelentések után. A BUX ezzel közel áll történelmi csúcsának megdöntéséhez, illetve ha a jelenlegi szinteket sikerül megtartani a zárásig, akkor új zárócsúcsot állíthat be a hazai részvényindex.
Ma hajnalban közzétette a 2025. évi első negyedéves gyorsjelentését a Mol: a legfrissebb számok újfent azt mutatják, hogy az olajcég eredménye az orosz-ukrán háború kirobbanása okozta energiaválság előtti időknél magasabb szinten tudott stabilizálódni. A friss számok bár messze vannak azoktól az eredményektől, amiket a rendkívül magas energiaár-környezetben tudott hozni a társaság, azonban jóval a hosszú távú átlag felett sikerült zárni a negyedévet, ezzel az elemzőket is alaposan meglepve, különösen a Downstream tekintetében. Az összességében kedvezően alakuló működési környezetben az Upstream és a Downstream szegmensek szállították az eredmény oroszlánrészét. Hernádi Zsolt a gyorsjelentés kapcsán figyelmeztet: a továbbiakban is hasonló, zavaros és bizonytalan idők jöhetnek, és bár az idei üzleti évre kitűzött célok teljesítésében jó úton halad a társaság, de megnőttek a kockázatok.
Közzétette idei első negyedéves gyorsjelentését a Mol: a legfrissebb számok alapján az mondható el, hogy kimondottan erős három hónapot zárt az olajcég.
Kedvező hangulatban telt a kereskedés a világ tőzsdéin csütörtökön, a befektetők optimisták, hogy a különböző kereskedelmi megállapodások végül a vámháborús feszültségek csökkenését fogják eredményezni. Ezzel kapcsolatban Donald Trump amerikai elnök bejelentette, hogy az Egyesült Királysággal sikerült megegyezni egy jelentős kereskedelmi megállapodásról, miközben a héten elindulnak a Kínával való tárgyalások is. Összességében tehát a vámháborús fejlemények kapcsán optimista most a piac, az ázsiai tőzsdék is többnyire emelkedtek, Európában is kedvező volt a hangulat, és az amerikai tőzsdék is pluszban zártak.
Bár a nemzetközi hangulat jó volt ma, a magyar tőzsde ebből nem tudta kivenni a részét.
Emelkedik a magyar tőzsde a nyitás után, a blue chipek nagyrészt pluszban vannak, leszámítva a Magyar Telekomot. Utóbbinál ma volt osztalékszelvényvágás, ezért mutat jelentősebb mínuszt az árfolyam.
A strandok még zárva maradnak.
Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború legfontosabb híreivel.
Hétvégén tartják az elnökválasztás második fordulóját.
A WTS szakértőivel beszélgettünk.
Játékosság, kreativitás és pozitív hozzáállás a kulcs a Munch és a Maradék nélkül csapata szerint.