Az ázsiai piacokon ma reggel többnyire negatív mozgásokat láthatunk, Európában és az USA-ban pedig vegyes mozgásokat mutatnak a vezető indexek. A hangulatot negatívan befolyásolta, hogy az amerikai ADP-féle foglalkoztatottsági jelentés nagy meglepetést okozott, hiszen a várt növekedés helyett 33 ezer fővel csökkent a foglalkoztatottság az USA-ban júniusban. A jelentést a piac gyakran előrejelzésként kezeli a pénteki szünnap miatt ezúttal csütörtökön érkező hivatalos munkaerőpiaci adatokhoz viszonyítva.
Európa tőzsdéin kisebb esést láthattunk ma, a magyar tőzsdén nem alakult ki egyértelműen az irány, Amerikában pedig szintén bizonytalan hangulatú kereskedést láthatunk. A Tesla árfolyama nagyot zuhant, miután ismét felerősödött a konfliktus Donald Trump és Elon Musk között.
Bizonytalan hangulatban kezdődött a hét a világ tőzsdéin, Ázsiában felemás elmozdulásokat láttunk, míg Európában a kezdeti emelkedés később kis esésbe csapott át - az enyhén negatív hangulat a magyar tőzsdén is megfigyelhető volt a mai kereskedésben. Eközben az amerikai tőzsdék lendülete továbbra is kitart, az S&P 500 és a Nasdaq rögtön a nyitás után új csúcsot döntött, miközben a befektetők az amerikai vámok lecsökkentésére adott július 9-i határidő felé közeledve a kereskedelmi tárgyalások alakulására figyelnek elsősorban.
Csütörtök este Donald Trump bejelentette, hogy megvan a vámmegállapodás Kínával, ezt követően felemás hangulatban indult a nap az ázsiai tőzsdéken, Európában azonban emelkednek a tőzsdék. Amerikában is emelkedés volt látható, a Nasdaq és az S&P 500 is történelmi csúcson nyitott. Nemrég azonban Trump bejelentette, hogy megszakadtak a kereskedelmi tárgyalások Kanadával.
A Magyar Nemzeti Bank idei érmekibocsátási programjának legkülönlegesebb elemeként Szent László királynak állít emléket. A mai napon megjelenő emlékérmék 500 000 Ft névértékű, egy unciás színarany, 20 000 Ft névértékű, egy unciás színezüst és 3 000 Ft névértékű színesfém változatai az „Országépítő királyok Árpád dinasztiájából” sorozat részeként jelennek meg – közölte az MNB.
Szerdára mondhatni teljesen lenyugodtak a kedélyek a világ tőzsdéin a közel-keleti eseményeket követően, ezt követően csütörtökön felemás kereskedést láthattunk Ázsiában, Európában emelkedtek a tőzsdék, és Amerikában is pluszban vannak az indexek annak ellenére, hogy a vártnál rossza GDP-adat érkezett az USA-ból.
Az OTP árfolyamáról, az arany és a Porsche furcsa viszonyáról, valamint az izraeli háború közben történelmi csúcsra emelkedő izraeli tőzsdéről is beszélgetett Vidovszky Áron és Nagy Viktor a Portfolio Invest új epizódjában. Emellett szóba került, hogy miért nem irreális a 35-40 ezres célár az OTP számára, hogy milyen következményei lehetnek Donald Trump Fed-elnököt pocskondiázó üzeneteinek, hogy mi várható a Magyar Közlönyben megjelent, kriptodevizákkal való kereskedést büntetni kívánó törvénytervezetről, és az is, hogy hogyan értékelik az elemzők a streamingszolgáltatók, a hagyományos hollywoodi stúdiók, és a lineáris tévé jövőjét.
Az Izrael és Irán közötti háború nyugvóponthoz érkezett, a két ország tűzszünetet kötött, ez pedig jó hatással van a nemzetközi tőkepiacokra: az európai és amerikai részvénypiacok kedden határozottan emelkedtek, és a lendület szerda reggel az ázsiai tőzsdéken is kitartott, a nyitás után tovább emelkedtek az európai börzék is, a kereskedési nap feléhez érve azonban kisebb lefordulás vette kezdetét, a hangulat pedig zárásra sem javult. Amerikában eközben a három nagy index közül csak a Nasdaq zárt pluszban.
Az ázsiai és az európai részvénypiacok is nagyot emelkedtek, miután Donald Trump bejelentette, hogy tűzszünet jön az Izrael és Irán közötti háborúban. Trump gratulált mindkét országnak, Izraelnek és Iránnak, hogy volt kitartásuk, bátorságuk és intelligenciájuk véget vetni annak, amit úgy kellene hívni, hogy a 12 napos háború. A teljes képhez hozzá tartozik, hogy kedd hajnalban mindkét fél részéről támadásokról számoltak be, ráadásul a tűzszünet életbe lépése után is folynak a támadások. Ennek ellenére egyelőre kitart a lendület az európai részvénypiacokon, és az amerikai résvénypiacok is emelkedéssel nyitottak.
A rendkívül feszült hétvégi és hétfői események után hétfő este Donald Trump bejelentette, hogy tűzszüneti megállapodást kötött Irán és Izrael. Ennek hatására ralizni kezdtek a tőzsdék, zuhan az olaj, és az aranyat is adni kezdték a befektetők. Ugyan a tűzszünet csak alig néhány órát élt, de a piacokon továbbra is kitart a lendület és a nyugalom. Az arany mostani esésével ráadásul egy nagyon fontos támaszt szakított le, így megnéztük, hogy mire van most kilátás a nemesfém piacán.
Hétvégén az Egyesült Államok belépett az iráni-izraeli konfliktusba, Izrael oldalán. Válaszul az amerikai támadásra Irán már azt mérlegeli, hogy lezárja a világgazdaság szempontjából kulcsfontosságúnak számító Hormuzi-szorost. Az eseménysorozat kezdetben nagy hullámokat vetett a piacokon: vasárnap beszakadtak a kriptók, az előzetes piaci adatok pedig nagy emelkedést vetítettek előre az olaj piacán.
A tőzsdéken 1-2 százalék körüli esésre volt kilátás, hétfő reggelre azonban sokat javult a hangulat, sőt, délelőtt már a korábbi esésből stagnálásig jöttek vissza az európai piacok, délutánra viszont újabb kör jött lefelé. Az USA-ban eközben kisebb negatív indexelmozdulások jellemzők. A befektetők úgy értékelik, hogy kontrollált marad a helyzet, ennek hatására pedig nincs ok a pánikra.
Robert Kiyosaki az elmúlt napokban több posztban is figyelmeztetett: a történelem legnagyobb gazdasági összeomlása már itt van, és akár egész nyáron át tarthat.
Az Egyesült Államok bekapcsolódása az Izrael és Irán közötti konfliktusba nem okozott jelentős piaci megingást, a befektetők többsége szerint a helyzet továbbra is kontrollált marad - jelentette a CNBC.
Ma reggel az ázsiai részvénypiacok emelkedtek, miután Donald Trump két héttel elhalasztotta a döntést az USA részvételéről az Izrael és Irán közötti háborúban, ami rövid távon némi megkönnyebbülést hozott a piacoknak. Közben Irán jelezte, hogy nyitott az urándúsítás bizonyos korlátozására, erre még nagyobb pluszba lendültek az európai részvényindexek, az emelkedés pedig a zárásig kitartott. Az amerikai tőzsdéken ehhez képest hullámzó mozgások voltak jellemzők, a zárásra is vegyes maradt a kép.
Izgalmas napokat élünk a tőzsdéken, hiszen az iráni-izraeli háború fejleményei is korbácsolják a kedélyeket, de az amerikai kamatpályával kapcsolatos várakozások is előtérbe kerültek, miután bár tegnap este szinten tartotta a kamatokat az amerikai jegybank, de a jegybankelnök Jerome Powell beszéde nem sok örömre adott okot - ez alapján ugyanis a kereskedelmi háború és a magasan ragadt bizonytalanság miatt a Fed alacsonyabb növekedéssel és magasabb inflációval számol. Viszont ma fontos makrogazdasági eseményre nem igazán lehet számítani ami befolyásolná a piaci szereplők hangulatát, ráadásul a tengerentúlon ma nincs is kereskedés.
Ami pedig a konkrét mai elmozdulásokat illeti, Ázsiában rossz hangulatú kereskedést láthattunk, és Európában is esés látszik.
A háborúk és geopolitikai konfliktusok nemcsak az érintett országok életét forgatják fel, hanem mély nyomot hagynak a globális gazdaságban és a tőkepiacokon is. Egy-egy rakéta vagy váratlan katonai lépés nemcsak frontvonalakat, de tőzsdei árfolyamokat is átrajzol: emelkedő olajár, menekülés az aranyba, pánikszerű részvénypiaci eladások – mindezek visszatérő mintázatok a történelem hasonló pillanataiban. Cikkünkben az elmúlt évtizedekből hat fegyveres konfliktust vizsgálunk meg abból a szempontból, hogyan reagáltak a globális tőkepiacok a válságokra.
Megmutatjuk, melyik csapatokat érdemes "longolni". De vannak shortolandók közt is új "arcok". Videóinterjú Tőrös Balázzsal.
Az orosz vezérkar valószínűleg nem számolt ezzel, amikor elindította az inváziót.
Cikkünk folyamatosan frissül.
Az invazív szúnyogfajok megjelenésével új kórokozók is felbukkanhatnak.
10 milliárd forintos támogatással mentenék meg a nyarat.
Így termelj, tárolj és válj le a hálózatról egyszer és mindenkorra!