Az MNB junior elemzőt, vezető közgazdasági elemzőt keres (x)

Magyar Nemzeti Bank pályázatot hirdet Költségvetési Elemzések Igazgatóságon
JUNIOR ELEMZŐ, VEZETŐ KÖZGAZDASÁGI ELEMZŐ
munkakörök betöltésére.

Az MNB junior elemzőt, vezető közgazdasági elemzőt keres
A Magyar Nemzeti Bank Költségvetési Elemzések Igazgatósága elemző és kutatási munkát végez a hazai költségvetési folyamatokkal, ezek makrogazdasági hatásaival, valamint a költségvetés finanszírozásával és fenntarthatóságával kapcsolatban. Az új munkatárs bekapcsolódik a Költségvetési Elemzések főosztály munkájába, részt vesz az elemzések és publikációk elkészítésében és képviseli az igazgatóság véleményét a döntéshozók felé.

Feladatok:
  • az államháztartási folyamatok elemzése és előrejelzése,
  • részvétel az Inflációs Jelentés előrejelzési munkálataiban,
  • részvétel a Költségvetési Tanács munkáját segítő elemzésekben,
  • közreműködés a költségvetés bevételeinek és kiadásainak közgazdasági osztályozású nyilvántartásában és elemzésében,

Elvárások:
  • közgazdasági egyetemi végzettség;
  • gazdaságpolitikai képzettség és érdeklődés;
  • magas szintű, módszertanilag alátámasztott elemzésekre való alkalmasság és gyakorlat;
  • jó analitikus készség, strukturált és pragmatikus gondolkodás;
  • fejlett kommunikációs- és íráskészség;
  • magas szintű szakmai angol nyelvismeret;
  • szoros határidők melletti precíz és önálló munkavégzés;
  • junior elemző esetében nem szükséges szakmai tapasztalat;
  • vezető közgazdasági elemző esetében legalább 5 év szakmai tapasztalat;

Előnyt jelent:
  • tanulmányok, publikációk, gazdasági cikkek írásában szerzett tapasztalat;
  • adójogszabályok ismerete;
  • ESA-statisztikai módszertan ismerete.

Amit ajánlunk:
  • felelősségteljes, változatos munkakör;
  • szakmai fejlődési lehetőségek;
  • publikálási lehetőség.

Pályázati anyagát az MNB internet oldalán (http://toborzas.mnb.hu) történő regisztrációs folyamat segítségével vagy a job@mnb.hu e-mailcímre küldje el hozzánk 2014. június 22-ig!
Pályázatát bizalmasan kezeljük!
(x)
Holdblog

Felezés és duplázás

A következő órákban a manipulálhatatlan programkód negyedszerre is végrehajtja a Bitcoin négyévente esedékes felezését....

Nagy esemény jön a bitcoinnál, most érdemes kriptóba befektetni?

Pénzügyi vezető elemző

Digital Compliance by Design & Legaltech 2024
2024. május 8.
AI in Business 2024
2024. április 23.
Balaton Konferencia 2024
2024. május 2.
Portfolio Agrofuture 2024
2024. május 23.

Infostart.hu

Kiadó modern irodaházak

Az iroda ma már több, mint egy munkahely. Találják meg most cégük új otthonát.

Tőzsdetanfolyam

Tőzsdei hullámok, vagyonépítés és részvénykiválasztás

22+1 órás komplex tanfolyam ahol a tőzsdei kereskedés és a hosszú távú befektetés alapjait sajátíthatod el. Megismered a tőzsdei ármozgások törvényszerűségeit, megismered a piaci trendeket, megtanulod felismerni a trendfordulókat.

Díjmentes előadás

Tőzsdei megbízások helyes használata

Ahhoz, hogy kereskedni tudj a tőzsdén, a piacra lépés elsődleges feltétele, hogy képes légy a különböző megbízásfajtákat használni. Számos megbízásfajta létezik a piacokon, mi sorra vesszük a legfontosabbakat.