A Budapesti Corvinus Egyetem megszerezte az egyik legrangosabb nemzetközi felsőoktatási szervezet minősítését, az AACSB-akkreditációt. A világ gazdaságtudományi képzéseket nyújtó felsőoktatási intézményeinek csak kevesebb mint 6%-a rendelkezik ilyen akkreditációval.
"A Budapesti Corvinus Egyetem és elődintézményei története a kezdetektől 2020-ig" címmel elkészült az első történeti jellegű összefoglaló munka a Budapesti Corvinus Egyetem és elődintézményei történetéről. A könyv arra vállalkozik, hogy az egyetem strukturális fejlődésének ívét mutassa be, az olvasó pedig mély bepillantást kap a magyar felsőoktatás elmúlt évszázadaiba is.
Bár az érettségizők száma évről évre csökken, a felsőoktatásba idén összesen 107 ezren jelentkeztek, ami növekedés a tavalyi évhez képest. A jelentkezők továbbra is a gazdaságtudományi képzéseket választják a legszívesebben, élen a Budapesti Corvinus Egyetemmel (BCE), miközben egyre több üzleti érdeklődésű fiatal megy külföldi egyetemre. Kérdés, hogy vajon hogyan lehetne legalább régiós szinten piacvezetővé tenni a magyarországi gazdasági képzéseket. Erre keressük a választ.
Az ELTE Szenátusa a hétfői ülésén nagy többséggel jóváhagyta a fenntartó azon kezdeményezését, hogy jövő augusztus 1-től a intézménybe integrálják a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem gazdaság- és társadalomtudományi karát.
Úgy néz ki, küszöbön egy újabb súlyos háború.
Folyamatosan frissülő hírfolyamunk.
Visszaélt az orosz vezetés a helyzettel.
Szokatlanul alacsony kilengéseket látunk a devizapiacon.
Többek között aktuális európai uniós kérdésekről egyeztettek.
Csányi Péter veszi át édesapjától a vezérigazgatói pozíciót.
Drámai áremelkedés tapasztalható: 2010 óta közel négyszeresére emelkedtek a termőföldárak Magyarországon.
A Checklistben Hortobágyi T. Cirill főapátot, a Pannonhalmi Főapátság vezetőjét kérdeztük.