A Monzo digitális bank az alkalmazottak munka és magánélet egyensúlyát szeretné biztosítani azáltal, hogy a több mint négy éve nála dolgozó alkalmazottak számára biztosítja a 3 hónapos fizetett szabadságot.
Habár nem sikerült még megszereznie a banki licencet az Egysült Államokban a Monzónak, a brit neobank egy banki partnerrel elindítja az éles szolgáltatását Amerikában – írja Finextra.
A Which? brit fogyasztóvédelmi kutatóközpont nemrég hozott nyilvánosságra egy tanulmányt, amelyben kiderült, hogy rengeteg a hiányosság az online banki biztonsági rendszerekben, és a pénzügyi szolgáltatók gyakran elmulasztják alkalmazni az egyébként rendelkezésre álló modern védelmi rendszereket is.
A Monzo, brit digitális kihívó bank 500 millió dollár tőkét vont be, és a befektetők jelenleg 4,5 milliárd dollárra értékelik a céget. A vállalat értékeltsége a háromszorosára nőtt a legutóbbi forrásbevonási kör óta.
A világjárvány alatt, 2020-ban is tovább száguldottak a csak mobilos challenger bankok, már ami az appjuk letöltési számát illeti. Bár a letöltésszám természetesen nem egyenlő az ügyfélszámmal, ebből azt sejthetjük, hogy az új ügyfelek megszerzésében nagyon is jól teljesítettek a hagyományos bankok kihívói. Igaz, az eddig kapott kockázatitőke-befektetésből juthatott is a terjeszkedésre.
A Fintech ágazat a gazdaság egyik leggyorsabban növekvő területe. Bár elsősorban olyan cégek jutnak először róla eszünkbe, mint a Revolut, vagy a Wise (korábban Transferwise), ezek a hétköznapi halandók számára nem elérhetőek befektetési lehetőségként, még ha az utóbbi idénre már tervezi a nyilvános kibocsátást. Vannak azonban olyan részvények a piacon, amelyek jó pár éve bevezetésre kerültek a tőzsdére, és érdekes befektetési lehetőséget vagy spekulatív pozíciót ígérnek. Ezek közül szemezgettünk.
Megvette a Railsbank, egy Visa által is támogatott brit startup a Wirecard brit leányát, a Wirecard Card Solutionst – írja a TechCrunch.
Ahhoz képest, hogy a Covid-krízis korai hónapjaiban az egész világ bezárkózott és mindenki online kezdett el intézni mindent, meglepően sok kifejezetten digitális pénzügyi szolgáltatásokkal foglalkozó fintechcég került bajba a válság alatt. Ennek oka egyrészt az, hogy a bizonytalanság miatt eleinte jelentősen visszaesett a cégek és a magánszemélyek költekezése is, emellett a turizmus és az ezt kiszolgáló kkv-k földbe álltak, sok „pénzügyi forradalmár” vezetése pedig az állami mentőcsomagokat sem tudta megfelelően kiaknázni. Megnéztünk pár fintechcéget, amely működési problémákba ütközött a Covid-krízis alatt.
Több mint duplájára nőtt a Monzo, az egyik legismertebb fintechbank éves vesztesége és azt is közölte a pénzintézet, hogy a koronavírus-pandémia miatt bizonytalanná vált a működésük.
A Monzo digitális bankot annyira megviselte a koronavírus-válság, hogy 120 fős leépítésre kényszerülnek – írja a Reuters egy belső banki levélre hivatkozva.
Alig fél évvel indulás után beszántotta a Royal Bank of Scotland a Bót, saját fejlesztésű digitális bankjukat, mellyel olyan fintechekkel versenyeztek volna, mint a Revolut vagy a Monzo – írja a Yahoo Finance.
Banklicencet igényelt az Egyesült Államokban a Monzo, az egyik legnagyobb brit digitális bank – írja a Telegraph.
Tom Blomfeld, az egyik legnagyobb brit digitális bank, a Monzo vezérigazgatója úgy gondolja, hogy a hagyományos bankok akadályozzák a digitális átállást és sosem fognak átalakulni a tradicionális szereplők digitális pénzintézetté – írja a CNBC.
80 millió dollárnyi tőkére tett szert a Currencycloud, egy nemzetközi fizetésekkel foglalkozó startup. A finanszírozában többek közt a Visa is részt vett – írja a CNBC.
Nehézségekbe ütközhetnek azok, akik a brit Monzo neobanknál tartják az összes pénzüket, ha hitelt akarnak felvenni – írja a Telegraph.
A brit banki ügyfelek több mint ötödének, az Y-generációsok több mint harmadának az elsődleges bankja egy challenger bank – derül ki az AT Kearney kutatásából.
Ha tényleg ez volt az ötlet, úgy néz ki bevált.
Magas a tét, kicsi a külnöbség.
Változtatni kell az adópolitikákon.
Japánban zsugorodott a GDP, pedig a vámok még be sem ütöttek.
Erős üzeneteket mondott ki a tömegek előtt, hétszer használva egy szót.
A friss díja kapcsán beszélgettünk vele számos témáról.
Szekeres Viktorral a Gloster Nyrt. alapítójával beszélgettünk
Kilépünk az összeszerelő-üzem szerepből?