Az amerikai Élelmiszer- és Gyógyszerügyi Hivatal (FDA) közölte, hogy még mindig nem elégedett azzal, ahogyan a Philips kezelte a nagyszabású termékvisszahívást, ezért a vállalatnak további kockázatvizsgálatokat kell végeznie. A bejelentés hatására a vállalat részvényei már közel 10 százalékos mínuszban is voltak a pénteki kereskedsében.
A Philips további 6 000 dolgozójától tervez megválni az elkövetkezendő időszakban, miután a vállalat célja a nyereségességének helyreállítása, azt követően, hogy több ezer lélegeztetőgépét kellett visszahívni - írja a Reuters.
A holland Philips egészségügyi technológiai vállalat szerdán közölte, hogy a harmadik negyedévi profitja mintegy 60 százalékkal csökken, és 1,3 milliárd eurós költséget jelzett a bajba jutott alvás- és légzésgondozási üzletága miatt - írja a Reuters.
Közel 12 év után távozik a Philips vezérigazgatója. Mindezt azután, hogy egy súlyos termékvisszahívást követően az elmúlt egy évben lefeleződött a részvények árfolyama – írja a Reuters.
Veszteséges negyedévet zárt a Philips, amit elsősorban olyan egyszeri tételek, mint a nyugdíjbiztosítás változásai okoztak. De ezt leszámítva a cég javuló teljesítményt mutat és jó úton halad a világítástechnikai üzletág leválasztása is.
A vártnál jobb negyedéves számokat közölt ma reggel a Philips a gyorsjelentésében, az árfolyam mégis közel 4%-ot esett délelőtt. A rossz hír, hogy a cég egyik üzletágának eladása kétségessé vált.
Záporoznak a gyorsjelentések. A svájci UBS és a holland Philips adózott eredménye is jelentősen nőtt a legutóbbi negyedévben.
Még mindig a görög eseményekre érdemes figyelni, folytatódnak a tárgyalások, és most ismét úgy tűnik, hogy egyre közelebb a megállapodás. Ennek örülnek a befektetők, a hét elején folytatódhat a múlt hét végén elkezdődött emelkedés.
Ma is van miből válogatnunk negyedéves gyorsjelentések terén, rengeteg európai nagyvállalat tette közzé eredményeit. Jelentett a Daimler, Commerzbank, de Amerikában a Pfizer és a UPS is.
Már tavaly szeptemberben hallani lehetett arról, hogy a Siemens után a Philips is leválasztaná világítástechnikai üzletágát. A holland vállalat most azt is bejelentette, hogy valószínűleg a következő év első felében tőzsdére vinne egy kisebbségi részesedést. Az elmúlt hónapokban sorra érkeznek a hasonló bejelentések, a leválasztások mellett többen a gyorsabb növekedéssel érvelnek.
Nem sikerültek jól ma reggel az európai gyorsjelentések. A Siemens a gyenge európai gazdaságra és a zuhanó olajárakra panaszkodott, a Philips pedig az egészségügyi divíziója miatt szenved. A két részvény 3-4%-os esést könyvelt el a ma reggeli kereskedésben.
A Philips bejelentette, hogy két nagy szegmensbe szerveznék át a tevékenységüket, a világítástechnikával foglalkozó részleget pedig az Osramhoz hasonlóan akár tőzsdére is vihetik.
Három nagyvállalatot is megbüntetett az Európai Bizottság versenyjogi hatósága, amiért összejátszottak a SIM kártyákban használt chipek értékesítésében, írja a Reuters.
Profitcsökkenésről számolt be a második negyedévre a Philips ma reggel, amikor közzétette második negyedéves gyorsjelentését, viszont az év második felére javulást vár a menedzsment. Az elemzői várakozásokhoz képest kellemes meglepetést okozott a cég, annak ellenére, hogy a piacainak gyengélkedésére panaszkodik.
Lassan megkezdődik a második negyedéves gyorsjelentési szezon, ennek megfelelően pedig megszaporodtak a profit warningok. Ma reggel az Air France-KLM mellett az ipari konglomerátum, a Philips is csalódást keltő várakozást fogalmazott meg. Ennek ellenére a részvények árfolyama emelkedik a ma reggeli kereskedésben.
A vártnál rosszabb eredményeket közölt a Philips az első negyedévről, és további nehézségeket vár az idei évre. Azonban a menedzsment hosszútávon optimista a vállalat eredményeivel kapcsolatban, írja a Reuters.
A banki díjstop veszteségét nem hárítják tovább.
Több ország is versenyben van a legközelebbi időpontért.
Összesen két érvényes ajánlat érkezett a dunaújvárosi vasműre.
Az OXO Technologies vezére a Business podcast vendége volt.
Csányi Péter veszi át édesapjától a vezérigazgatói pozíciót.
Drámai áremelkedés tapasztalható: 2010 óta közel négyszeresére emelkedtek a termőföldárak Magyarországon.