A Pentagon belső ellenőrzési mechanizmusa vizsgálatot indított Pete Hegseth védelmi miniszter ellen, miután kiderült, hogy a Signal üzenetküldő alkalmazáson keresztül tárgyalt a márciusi jemeni katonai csapás terveiről - tudósított a CNBC.
Mike Waltz nemzetbiztonsági tanácsadó csapata rendszeresen használta a Signal üzenetküldő alkalmazást kül- és biztonságpolitikai témákban történő hivatalos kormányzati egyeztetésre - írta meg a Politico négy olyan forrás alapján, akiket személyesen hozzáadtak az ukrajnai és gázai háborút, de afrikai és egyéb közel-keleti, illetve európai ügyeket is tárgyaló beszélgetésekhez.
Az elmúlt napokban bejárta a világsajtót és komoly botrány okozott, hogy az amerikai kormányzat legmagasabb rangú tisztségviselői Signal beszélgetésben értekeztek egy katonai csapás részleteiről, amelybe állítólag véletlenül egy újságírót is bevettek. Ahogy azt már sokan megírták, ez az eljárás számos törvényt, sőt a józan ész szabályait is áthágta, hiszen nem csupán az legalapvetőbb biztonsági és dokumentációs alapelveket sértette meg, hanem arra is rámutatott, milyen stílusban kommunikálnak egymással a Trump kormányzat tagjai. Arról viszont kevesebb szó esett eddig, hogy mit árul el beszélgetésük az USA új szerepfelfogásáról. Márpedig úgy tűnik, hogy alapjaiban értik félre a hegemónia lényegét, amelynek súlyos következményei lehetnek az Egyesült Államokra és a világra nézve is.
Egy figyelmetlenül kezelt Signal-csevegés árulta el, mennyire hiányzik az átgondolt stratégia Washingtonból az Európai Unióval szemben. A Jeffrey Goldberg újságíró bevonásával kirobbant amerikai botrány Brüsszelből nézve szinte hétköznapi hibának tűnik – az uniós Whatsapp-csoportok is épp ilyen esetlegesek. A diplomáciai káoszból az derült ki: az amerikai vezetés nemcsak lenézi, de alig érti az EU működését. Miközben az USA Ukrajna újjáépítését is saját üzleti érdekei alá rendelné, az EU egy önálló, racionális alternatíván dolgozik. Brüsszelben egyre többen ismerik fel: Európa vagy önerőből válik tényezővé, vagy végleg alárendelődik mások érdekeinek.
Donald Trump legközelebbi szövetségesei, J.D. Vance alelnök és Susie Wiles fehér házi kabinetfőnök is azt javasolták az amerikai elnöknek, hogy mentse fel pozíciójából nemzetbiztonsági tanácsadóját, Mike Waltz-ot, aki a héten kirobbant Signal-botrány főszereplője. Trump valószínűleg azért tart ki Waltz mellett, mert nem akar engedni a liberális média nyomásának - tudósított a Politico két forrásra hivatkozva.
A héten az Egyesült Államok kormányzatának Signal-botrányától volt hangos az amerikai és a nemzetközi média. A Fehér Ház számára rendkívül kellemetlen ügy azóta sem zárult le, sőt. A Trump-adminisztráció több tagjára nézve is veszélyes és kellemetlen botrányt hétfő óta kiemelt érdeklődés figyeli, amelyet a Google Trends adatai is alátámasztanak.
Egy szövetségi bíró elrendelte a Trump-adminisztráció tagjai közötti, Signalon zajlott üzenetváltás megőrzését, miután hétfőn kiderült, hogy a nemzetbiztonsági és hírszerzési tisztviselők közé egy újságírót is bevettek az Egyesült Államok jemeni húszi lázadók elleni támadásának megbeszélésére - számolt be a Hill.
A német Der Spiegel újságírói a hétfőn lelepleződött Signal-csevegésben részt vevő egyes amerikai vezetők érzékeny adatait megtalálták az interneten.
Hibának nevezte az Egyesült Államok hírszerzési főnöke szerdán, hogy egy újságíró is belekerült egy olyan zárt kormányzati kommunikációs körbe, amelyben információkhoz juthatott a jemeni húszi lázadók elleni egyik légitámadásról, de kijelentette, hogy minősített adatot ott nem osztottak meg.
Az amerikai hírszerzés vezetői tagadják, hogy minősített információkat osztottak volna meg abban a Signal-csoportban, amelyben a húszi lázadók elleni katonai terveket beszélték meg, és amelybe véletlenül az Atlantic egyik újságíróját, Jeffrey Goldberget is bevették - számolt be a Bloomberg.
Bátran kijelenthető, hogy az egész világon hullámokat vetett a március 24-i hír, hogy az amerikai kormány legfontosabb emberei egy Signal chatszobában beszélték meg a jemeni húszik elleni támadás részleteit, ebbe pedig véletlenül a The Atlantic lap újságíróját is bevették. Úgy tűnik, hogy a botrány ellenére Donald Trump mégsem tervez lépni – számolt be a Fox News.
Donald Trump amerikai elnök kijelentette, továbbra is bízik nemzetbiztonsági tanácsadójában, Mike Waltzban, annak ellenére, hogy Waltz véletlenül egy újságírót is bevett egy csetcsoportba, melyben a jemeni húszik ellen végrehajtott titkos katonai beavatkozást készítették elő - számolt be a Hill.
Ma és holnap a Trump-adminisztráció Signal-botrányáról fognak meghallgatást tartani az amerikai Kongresszus hírszerzési bizottságaiban. Mint tegnap kiderült, Donald Trump nemzetbiztonsági tanácsadója, Mike Waltz véletlenül az Atlantic magazin egyik újságíróját is bevette egy csetcsoportba, amelyben Washington titkos jemeni katonai beavatkozását beszélték meg, így érzékeny adatokat oszthattak meg egy nem titkosított csatornán - írja az Axios.
Az ukrán számítógépes katasztrófaelhárító csoport (CERT-UA) figyelmeztetést adott ki célzott kibertámadásokról, amelyek során kompromittált Signal-fiókokat használnak rosszindulatú szoftverek terjesztésére. A támadások elsődleges célpontjai a védelmi ipari cégek alkalmazottai és az ukrán hadsereg tagjai.
A november 2-án megkezdődött év végi kgfb-kampány első hetében a személygépkocsival rendelkező ügyfelek 32 800 forintos átlagdíjon kötöttek új szerződést, ily módon átlagosan 29,6 százalékkal alacsonyabb díjat kell fizetniük, mint amennyiért a meglévő biztosítójuknál folytatni tudták volna jelenlegi szerződésüket - közölte az Insura biztosításközvetítő.
A Meta bejelentése szerint a jövőben a vállalat tulajdonában lévő két népszerű üzenetküldő alkalmazás, a WhatsApp és a Facebook Messenger is képes lesz más alkalmazásokból küldött üzenetek fogadására. Az újításra azért kerül sor, mert az Európai Unió által idén elfogadott, digitális piacokról szóló jogszabálya (DMA) nagyobb platformok közötti átjárhatóságra kötelezi a vállalatokat. Az újdonság kizárólag az Európai Unióban lesz majd elérhető - tudósított a The Verge.
Fontos gyorsjelentések jönnek a héten.
A portugál hálózati üzemeltető szerint.
Az OXO Technologies vezére a Business podcast vendége volt.
Csányi Péter veszi át édesapjától a vezérigazgatói pozíciót.
Drámai áremelkedés tapasztalható: 2010 óta közel négyszeresére emelkedtek a termőföldárak Magyarországon.