tőzsde

Ezzel pár nap alatt megduplázhattad a pénzedet - Megint dübörög a mémrészvény-őrület!

Ezzel pár nap alatt megduplázhattad a pénzedet - Megint dübörög a mémrészvény-őrület!

"Mintha már láttunk volna ilyet" - könnyen megfogalmazódhat a gondolat az emberben, amikor a rossz kilátásokkal rendelkező, és éppen ezért magas short állománnyal bíró Bed Bath and Beyond tőzsdei árfolyammozgására tekint. Újraindult volna a 2021-es mémrészvny-őrület? Jöhetnek megint a brutális short squeeze-ek? Egy biztos, a kisbefektetői közösség a tavalyiak után rendesen ki volt már éhezve egy hasonló sztorira.

Olcsók a magyar blue chipek, de nem véletlenül? Biztos, most kell beszállni?

Olcsók a magyar blue chipek, de nem véletlenül? Biztos, most kell beszállni?

Már meghallgatható a Portfolio heti podcastjének augusztus 17-i adása. A mai műsorban arról volt szó, hogy több rekordot is megdöntöttek a magyar blue chipek, azaz az OTP, a Mol, a Rchter és a Magyar Telekom az idei második negyedévben, mégis olcsón lehet most bevásárolni belőlük a tőzsdén. De talán nem véletlenül, az okokat pedig inkább a működési környezetben kell keresni – egyebek mellett erről beszélt a Portfolio heti podcastjének legfrissebb adásában Nagy Viktor, a Portfolio Részvény rovatának vezető elemzője.

Iránykereséssel indul a nap a magyar tőzsdén

Iránykereséssel indul a nap a magyar tőzsdén

A tegnapi emelkedés után ma is mérsékelt jó hangulatban indul a nap a magyar tőzsdén, a BUX 0,1 százalékos pluszban van, a blue chipek vegyesen teljesítenek.

Vegyesen zárt Amerika

Vegyesen zárt Amerika

A vártnál gyengébb német ZEW gazdasági hangulatindex kezdetben borongós hangulatot okozott az európai tőzsdéken kedden, aztán javult a hangulat részben a vártnál jobb amerikai ipari termelési adat hatására, de végül a három vezető amerikai részvényindex közül csak kettő tudott pluszban zárni, a technológia-túlsúlyos Nasdaq kis mínuszt hozott össze.

A háború árnyékában rekordprofitot szállítottak a magyar cégek

A háború árnyékában rekordprofitot szállítottak a magyar cégek

Az ukrajnai háború ellenére, vagy mint ahogy a Molnál látjuk, pont azért, korábban soha nem látott mértékű összesített profitot értek el a magyar blue chipek a második negyedévben, ehhez kellett a Mol és a Richter új rekordja, de a körülményekhez képest az OTP is egészen jól teljesített. A negyedév sztárja egyértelműen a Mol volt, a közel 250 milliárd forint profit bődületes új rekord, működött az olcsó orosz olaj, a vállalat több mint hatszor akkora profitot ért el, mint a 2006 óta eltelt időszak átlaga, és egymaga szállította a blue chipek összesített eredményének 60 százalékát. A cégek menedzsmentje a turbulens külső környezet ellenére relatíve optimista, az OTP, a Richter és a Magyar Telekom vezetése megerősítette a korábban közzétett előrejelzéseket, a Molnál viszont az erős első félév után még optimistább lett a menedzsment.

Merre tart Mark Zuckerberg Meta Platformsra keresztelt Facebookja?

Merre tart Mark Zuckerberg Meta Platformsra keresztelt Facebookja?

Tavaly év végén érkezett a bejelentés, hogy vélhetően az adatkezelési botrányaira is reagálva és mintegy "előre menekülve" Meta Platformsra változtatja a nevét a Facebook, mindezzel kapcsolatban az elsődleges kérdés a következő: vajon Zuckerberg másodszor is képes lesz létrehozni valami olyat, ami a saját területén meghatározza az internet fejlődési irányát és teljesen új üzleti ökoszisztémát teremt? Bár a vállalat óriási felhasználóbázisának és magasszintű hirdetési hatékonyságának köszönhetően biztatónak tűnik a futurisztikus "meta biznisz", a részvénypiac azonban az aktuális kihívásokra fókuszál - abból pedig akad bőven, lehet itt gondolni a felhasználószám csökkenő növekedésére, a TikTok hirdetési piacra való agresszív betörésére és az Apple adatkezelési szabályainak szigorítására például. Mindezek után néhány fontos kérdés maradt: hogyan és milyen hatékonyan reagált és reagál a Meta a legújabb kihívásokra? Mi a helyzet a szabályozási környezettel? A körülmények tükrében jó befektetés lehet a Meta?

Fordulat a magyar tőzsdén, pluszban a BUX

Fordulat a magyar tőzsdén, pluszban a BUX

A reggeli mínuszos nyitást követően javulni látszik a hangulat a magyar tőzsdén, a blue chipek közül az OTP részvényei vezetik az emelkedést, csak a Richter részvényei vannak minimális esésben.

Nem akárhova menekült a Big Short sztárbefektetője

Nem akárhova menekült a Big Short sztárbefektetője

A Scion Asset Management alapkezelője, Michael Burry, aki a 2008-as pénzügyi válságot megelőzően az ingatlanpiaci összeomlás előrejelzésével vált híressé, az elmúlt negyedévben tucatnyi long pozíciótól szabadult meg, és helyükre a Geo Group börtönvállalatban lévő új részesedése került a hétfőn közzétett adatok szerint.

Felrobbant a bankok nyeresége: mégis mit művelnek a háború közben?

Felrobbant a bankok nyeresége: mégis mit művelnek a háború közben?

Az orosz-ukrán háború ellenére történetének legnagyobb nyereségét ért el a második negyedévben az Erste Group és a Raiffeisen Bank International, és korrigált számait tekintve az OTP Csoport is. Erős negyedévet zárt a KBC, az UniCredit és az Intesa Sanpaolo is, vagyis jó bőrben vannak a hazai bankok külföldi tulajdonosai. Úgy tűnik, egy tankönyvbe illő átmeneti időszak haszonélvezői most a bankok: a kamatkörnyezet emelkedésének és a még le nem fékeződő hitelezésnek a hatásait egyszerre élvezik, egy esetleges válság hosszabb távú kedvezőtlen hatásai azonban még nem érték el őket. Sőt, a menedzsment-előrejelzések egyelőre nem is igazán számolnak válsággal, de ez bármikor megváltozhat.

Egyre nagyobb a buli, egy bálna is beszállt a mémrészvény-őrületbe

Egyre nagyobb a buli, egy bálna is beszállt a mémrészvény-őrületbe

Tovább dübörög a mémrészvény-őrület, a Bed Bath & Beyond után tegnap egy csődbe ment kozmetikai vállalat részvényeit találták meg maguknak a kisbefektetők, a mostani sztoriban viszont az a különleges, hogy itt nem "minden ok nélkül" kezdték el felvásárolni a papírokat.

Pluszban zártak az amerikai tőzsdék

Pluszban zártak az amerikai tőzsdék

Az előző hetet jelentős pluszban zárták a vezető amerikai részvényindexek, ma reggel Ázsiában felemás volt a hangulat, Európában megtorpant az emelkedés, és nulla közeli szinteken zártak a vezető részvényindexek. Amerikában negatív irányú korrekcióval indult a nap, de később magukhoz tértek a részvényindexek.

Itt az újabb fellángolás, ezért érdemes várni a hétfő reggelt!

Itt az újabb fellángolás, ezért érdemes várni a hétfő reggelt!

Újraindulni látszik a tavaly több ízben is fellángoló mémrészvény-őrület, a kisbefektetők a nyaralásról hazaérve úgy tűnik, hogy ismét a shortosok megkergetését tűzték ki a napi to-do listáikra. Nemég egy hongkongi fintech-cég árfolyamát robbantották fel, most pedig a korábban is reflektorfényben fürdő Bed Bath & Beyond került a célkeresztbe.

FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Bejelentették Brüsszelben: megkerülik Magyarországot, teljesen leválik az orosz olajról és gázról az EU!
MNB Intézet

Science Under Strain

Historically, the United States has been a central hub in science, attracting significant number of global talents, particularly...

Portfolio hírlevél

Ne maradjon le a friss hírekről!

Iratkozzon fel mobilbarát hírleveleinkre és járjon mindenki előtt.