Megfordul az agyelszívás, Donald Trump amerikai elnök miatt elkezdett Európába menekülni a kutatók. Az első szakemberek már meg is érkeztek Franciaországba a héten. Az Aix-Marseille Egyetem új programja az első konkrét menedékhely a tudományos szabadságot féltő amerikai akadémikusok számára.
A KÁT-os rendszer átalakulása és esetenként az abból való kilépés gyökeresen átalakítja a napelempark-tulajdonosok lehetőségeit, új piaci kihívásokat és döntési kényszereket teremtve. A most induló háromrészes sorozatunkban külső szakértők műszaki, jogi és pénzügyi nézőpontból elemzik, milyen kihívások és lehetőségek várnak a magyarországi napelemes piacra a KÁT-rendszer után.
A sportolók és általánosságban a sport hatékony támogatása évtizedek óta fontos és bonyolult feladata minden országnak. A Portfolio Checklist hétvégi különkiadásában Kőrösparti Gáborral a Magyar Élsportolók Érdekvédelmi Fórumának operatív vezetőjével tekintettük át, hol állunk mi magyarok ezen a téren, és mit tesz a MEEF ezen ügy megfelelő megvalósításáért. Az interjúból kiderült, hogy bár a magyar sportba jelentős pénz áramlik, ez gyakran nem jut el a sportolókhoz, és számos élsportoló még mindig csak amatőr szerződéssel rendelkezik. A MEEF több programot indított az élsportolók támogatására, köztük a duális karrier programot és a mentális egészség programot, valamint tervezik az első valódi sportolói pénzügyi életpálya program elindítását is.
Az ENSZ éghajlatváltozási testületének költségvetése 10 százalékkal nő a következő két évben, miközben Kína hozzájárulása is emelkedik.
A Tillit befektetési platform és foglalkoztatói nyugdíjszolgáltató kénytelen befejezni működését, miután nem sikerült elegendő finanszírozást szereznie működése folytatásához – írja a Financial Times.
Magyarország 4 milliárd dollár értékben bocsátott ki devizakötvényeket háromszoros túljegyzés mellett, elsősorban 5 éves lejáratra. A lépés stabil forrást biztosít a költségvetésnek, miközben javítja az államadósság szerkezetét és növeli a pénzügyi mozgásteret.
Miközben a társadalom csendben, de gyorsuló ütemben öregszik, az ingatlanpiacra is egyre nagyobb nyomás nehezedik. A demográfiai változások – mint a csökkenő népesség, az elöregedés és a többgenerációs családmodellek visszaszorulása – nemcsak a nyugdíjrendszert, hanem az ingatlanszektor egészét is átformálják. A kérdés nem az, hogy szükség lesz-e új lakhatási megoldásokra az idősek számára, hanem az, hogy mikor, hogyan és ki fogja ezeket megvalósítani.
Ha igazak a sajtóhírek (hivatalos kommunikáció csak a jövő hét elejére várható), akkor 4 milliárd dollár értékben bocsátott ki devizakötvényeket Magyarország három különböző futamidő mellett. A lépés nem meglepő azt követően, hogy az Államadósság Kezelő Központ (ÁKK) a múlt héten bemutatta módosított finanszírozási tervét, melyben a korábbinál nagyobb összegű deviza forrásbevonás szerepelt a költségvetés vártnál magasabb pénzforgalmi hiánya miatt. A részletek ismerete nélkül arra nehéz válaszolni, mennyire kötött jó üzletet Magyarország, de a kötvényekre jelentős volt az érdeklődés, és az árazás is kedvezőnek tűnik elsőre.
Az elmúlt időszakban a vállalati hitelezés megtorpanni látszott, és nem volt ez másként a mezőgazdaságban sem. A piaci kilengések és a hatékony termelést akadályozó események után azonban várhatóak jó hírek is, különösen az állattartó telepek megújítását és az élelmiszeripari fejlesztéseket célzó pályázatok révén, ami némileg felpörgetheti az agrofood szektor finanszírozását is. Hogy a sorozatos mélyütések után hogyan gondolkodnak a termelők és mikor jöhet el a várva várt fordulat, arról beszélt az Alapvetés podcast műsorában Szabó István, az OTP Bank agrárgazdasági értékesítési igazgatója.
A működési stabilitásra koncentrálnak jelenleg a hazai vállalkozások, emellett beruházásokat és munkaerőfelvételt is terveznek – mutat rá az EY felmérése. A tanácsadó cég közleménye szerint a közép-, kelet- és dél-európai, valamint a közép-ázsiai (CESA) régiót elemző kutatásában több mint 230 magyarországi vállalkozó vett részt. A barométer alapján a legnagyobb kihívások közé a szabályozói környezet összetettségét sorolják, a munkaerőhiány, valamint a nagy piaci verseny mellett.
Év végéig díjmentes marad a garanciavállalás a Széchenyi Kártya Beruházási Hitelek mögött – jelentette be a Garantiqa.
Kiemelt érdeklődés övezi az EXIM Magyarország Demján Sándor Programban meghirdetett konstrukcióit: a termékpaletta 600 milliárd forintra bővített keretének már a több mint kétharmada kimerült, így mintegy 186 milliárd forint kedvező feltételű pénzügyi forrás érhető még el. A jelentkezés továbbra is nyitott, a cégek folyamatosan élhetnek a változatos finanszírozási lehetőségekkel - hívta fel a figyelmet közleményében az EXIM.
Finanszírozási megállapodást kötött a Forestay Alapkezelő és az OTP Bank a Moxy Budapest Downtown fejlesztésére.
Ha a gazdaság a test, a vállalati hitelezés pedig a vérkeringés benne, akkor bizony súlyos keringési problémái vannak a magyar gazdaságnak. Demján Sándor Program ide vagy oda, az elmúlt 10 évben nem csökkent akkora összegben a magyar cégek hitellel való ellátottsága, mint idén az első negyedévben. Megnéztük a hitelpiac részletesebb adatait is, és egyelőre csak halvány reménysugarakat találtunk. 18 ábrán mutatjuk be az alábbiakban a hazai vállalati hitelezés folyamatait.
Magyarország 4 milliárd dollár értékben bocsátott ki dollárkötvényeket – írja a Bloomberg.
A Start Garancia Zrt. 37 százalékos növekedést követően 426 milliárd forintnyi kezességvállalási portfólióval rendelkezett a tavalyi év végén. A társaság 2024-ben 27 nagyösszegű tranzakciót valósított meg, ennek eredményeképpen 115 milliárd forinttal növelte állományát – derült ki a cég frissen közzétett pénzügyi beszámolójából.
A hír erősen hatott az árfolyamra.
Kamatcsökkentés egyelőre nem jöhet szóba.
Folyamatosan frissülő hírfolyamunk.
Ömlenek az érzékeny elektronikai eszközök az orosz hadiiparba.
Kezdődik a kitermelés.
10 milliárd forintos támogatással mentenék meg a nyarat.
Így termelj, tárolj és válj le a hálózatról egyszer és mindenkorra!
Nincs bizalom az amerikai gazdaság iránt.