Adójogszabályok a leggyorsabban (x)
A CompLex Kiadó legutóbb hat évvel ezelőtt változtatta meg nagyobb mértékben a vezető termékét, a Jogtárat, amikor az kibővült az Európai Unió teljes joganyagával. A megnövekedett adatmennyiség egyben technológiaváltással is járt: a CD-lemezt DVD-korong váltotta. A fejlődés és a fejlesztés azonban nem állt meg. Az ügyféligények változásának folyamatos nyomon követése, valamint a Kiadón belül megfogalmazott elvárások hatására a CompLex Kiadó 2010 őszén bemutatta a Szakmai Jogtárakat, mely sorozat tagja az Adó Jogtár is.
- Egyrészt egységesebbé kívánjuk tenni az ADÓ-TB CD mellett létrejött adózási, számviteli portfóliót. Ezen termékfejlesztési koncepciónak megfelelve, amellett, hogy az Adó Jogtárra minden nap felkerül egy-egy adózással, társadalombiztosítással vagy számvitellel kapcsolatos hír vezető adózási portálunkról, az ado.hu-ról, nemcsak a szakmai weboldal többi híre és szolgáltatása érhető el egyetlen kattintással, de a Kiadó összes - nem kizárólag adózási témájú - hírlevele és honlapja is. Szintén az egységes és minden irányból átjárható termékportfóliót erősíti az a tény, hogy a Számviteli tanácsadó cikkei a Jogtár adatbázisában, kapcsolódó anyagként elérhetőek minden Jogtár, illetve Jogtár Plusz felhasználó számára.
- A másik, talán még az előzőnél is hangsúlyosabb célunk a jogszabályok és egyéb joganyagok előfizetőkhöz való mihamarabbi eljuttatása volt. Erre a megoldást az online frissítés jelenti, melynek segítségével az eleddig negyedéves frissítésű ADÓ-TB CD-vel szemben, a Szakmai Jogtárak esetében lehetőség van a szinte azonnali és folyamatos adatbázis-frissítésekre. Mindemellett az ügyfeleink számára, igény szerint továbbra is elérhetőek offline, lemezes frissítésű Szakmai Jogtáraink is.
Az újfajta Szakmai Jogtáraknak és az alapvetően online frissítésnek köszönhetően, ügyfeleink kényelmesebben és gyorsabban értesülhetnek majd az adózási, számviteli jogszabályok változásairól. Mindemellett pedig a szakterületükkel kapcsolatban egyre inkább integrált, az ügyfél-munkafolyamatokat támogató és azokhoz igazodó szolgáltatásokat vehetnek igénybe.
Az Adó Jogtárral és további Szakmai Jogtárainkkal kapcsolatos bővebb információk a http://www.jogtar.hu oldalon találhatóak.
(x)
Dühöngnek Joe Biden emberei, miután bombát robbantott Kamala Harris: kicsit sem fogták vissza magukat
Nem volt sok pozitív mondanivalójuk róla.
Összeállt a bírói többség Bolsonaro ellen, puccskísérlet miatt ítélhetik el
Ezzel történelmet írna Brazíliában.
Halálos kórság terjed a magyar határ közelében, az emberre is veszélyt jelent
További terjedésre számítanak a szakértők.
Kirk-gyilkosság: súlyos figyelmeztetést tett közzé a külügyminisztérium
Vigyázzba állítják a bevándorlókat.
Olyat posztoltak, amit nem kellett volna – bíróság vár a pénzügyi influenszerekre
Nem szabadott volna ilyen befektetést népszerűsíteniük.
Kijevbe látogatott Trump jobbkeze: orosz szankciókról is szó esett Zelenszkijjel
Illetve a közös fegyvergyártásról.
Elindult az orosz űrhajó a Nemzetközi Űrállomásra
Élelmiszert és nitrogént visz a fentieknek.
Milton Friedman és az MMT
Milton Friedman: From Modern Monetary Theory to Monetarism címmel ma cikkem olvasható a Naked Capitalism oldalon. Innen is köszönöm Yves Smith szerkesztőnek a közlést, aki egy rövid felvezetést i
Otthon Start kamatok, kedvezmények: meglepő különbségek a bankok között!
Az Otthon Start program elrajtolt, a bankok pedig - szinte versenyt futva - igyekeznek rálicitálni egymásra nem csak kamatokban, de kedvezményekben és extra jóváírásokban is. Mutatjuk, mit kínál
Elérhetőek-e az EU-s zöldítési célok?
Az IRENA 2025 júniusi jelentése átfogó képet ad az EU energiaátállási kilátásairól, szektoronkénti bontásban, valamint ismerteti a dekarbonizáció várható társadalmi és gazdasági hatása
100 milliárd forint a magyar vállalkozásoknál
Elértük a 100 milliárdot! - hangzik a hír, de mit takar ez a szám a valóságban? Csak egy újabb számadat, vagy tényleg változást hoz a mindennapokban?

Az egykulcsos szja kelet-európai szokás
A legtöbb európai ország progresszív adórendszert üzemeltet: a fizetendő személyi jövedelemadó arányos a keresettel. A grafikonon a legmagasabb személyi jövedelemadó-kulcsok és a kiegészít

Két éves a bejelentővédelmi törvény
2023 nyarán lépett hatályba a 2023. évi XXV. törvény, - a panasztörvény - amely a panaszokról, a közérdekű bejelentésekről, valamint a visszaélések bejelentéséről szól. A bejelentővéd

A kötvénypiac csendes forradalma
Sokan temették már a kötvénypiacot az utóbbi évek során, azonban a jelenlegi hozamszintek mellett épp most kínálkozhat kivételes lehetőség a hosszú távban gondolkodó befektetőknek. A mosta
A "hedonisztikus fenntarthatóság" és az innovatív urbanizmus szimbiózisa
A koppenhágai CopenHill egyszerre modern erőmű, városi park és közösségi tér, amely 2021-ben elnyerte az Év Épülete díjat.

Tőzsde kezdőknek: Hogyan ne égesd el a pénzed egy hét alatt!
A tőzsde világában a lelkesedés könnyen drága hibákhoz vezethet – előadásunk abban segít, hogy kezdőként is megértsd a legfontosabb alapelveket, felismerd a kockázatokat, és elkerüld, hogy egy hét alatt elolvadjon a megtakarításod
Miért a tőzsdei befektetést válasszam az állampapír helyett?
Online előadásunkon megvizsgáljuk a két befektetési formát, megtárgyaljuk az előnyeiket és a hátrányaikat, sorra vesszük mikor mibe érdemes fektetni.
Erre kevesen számítottak: ő most a világ leggazdagabb embere
Újra hasít az AI-sztori.
Mi lesz veled, magyar búza? Drasztikus váltás kell
Aduász lehet a búza itthon, a fajtaválasztáson és a technológián azonban nagyon sok múlik.
Állami tulajdonból a 4iG-hoz kerül a Rába
Bővül a cég védelmi portfóliója.
