Átmeneti szabályok a környezetvédelmi termékdíj szabályozásában (x)
Az átmeneti szabályozás értelmében a 2013. január 1-jét megelőző időszakra vonatkozó termékdíj bevallások pótlását és önellenőrzését 2013. február 14-ig még a vámhatósághoz kell benyújtani. E bevallásokkal kapcsolatos nyilvántartási és esetleges javítási feladatokat ennek megfelelően még a vámhatóság látja el. 2013. február 15-től azonban a korábbi időszakra vonatkozó bevallásokat is az állami adóhatósághoz kell benyújtani. 2013. január 1-jétől a termékdíj bevallások utólagos ellenőrzését és a kiutalás előtti ellenőrzést az adóhatóság végzi.
A termékdíj befizetési kötelezettség teljesítésében a fenti hatáskör változás nem okoz problémát, ugyanis a korábbi számlaszámok változatlanok maradnak.
A termékdíj bejelentésekkel kapcsolatosan a február 14-i dátum helyett a január 1-je a mérvadó. A január 1. előtt indult ügyekben továbbra is a vámhatóság jár el. Ezt követően azonban e feladatok az állami adóhatóság hatáskörébe tartoznak és a bejelentési kötelezettség teljesítése végett az adóztatási szerv külön nyomtatványt (13TKORNY) is rendszeresített. Itt fontos megjegyezni, hogy azon kötelezetteknek, akik már 2013 előtt eleget tettek bejelentkezési és bejelentési kötelezettségüknek - amennyiben a kötelezettségük tekintetében nem következik be változás - nem kell újra bejelentést tenniük a 13TKORNY nyomtatványon.
Az újdonság varázsával hat az a tény is, hogy sem a 13TKORNY bejelentő nyomtatványon, sem az újonnan bevezetésre kerülő termékdíj bevallásokon nem kell majd szerepeltetni a VPID számot. Az állami adóhatóságnál ugyanis a termékdíj kötelezettek nyilvántartása is az adószám alapján történik.
2013. január 1-től a képviselet bejelentését a 13VAMO jelű nyomtatványon kell megtenni, az elektronikus ügyintézésre vonatkozó képviseletet bejelentésére viszont a 13T180 adatlapot kell alkalmazni. Azon képviselőknek, akiknek korábbi bejelentés alapján a jogosultságuk valamennyi adóügy intézésére kiterjed, vagy teljes körű állandó meghatalmazással rendelkeznek, pusztán a termékdíjas szabályozás változása miatt nem szükséges újból bejelentkezniük az állami adóhatóságnál. A korábban bejelentett képviselők adatai ugyanis a vámhatóság rendszeréből automatikusan átadásra kerültek az adóhatóság rendszerébe.
A NAV két szerve közötti adatátadás eredményeként az adózók adófolyószámláján a termékdíjjal kapcsolatos tételek is lekérdezhetőek.

(x)
Változóban Trump hozzáállása, lecsapna Irán atomlétesítményeire - Híreink a közel-keleti konfliktusról kedden
Összehívta nemzetbiztonsági csapatát a műveleti központban az amerikai elnök.
Véget ért a vizsgálat: kiderült, hogy ki volt a spanyol áramszünet felelőse
Nem kell messze menni.
Trump megfenyegette Iránt - Lefordultak a világ tőzsdéi
A közel-keleti konfliktusra figyel a piac.
Amerika is belépne a háborúba Irán ellen? - Esik tovább a forint
404 fölé ment az euró-forint árfolyama.
Kombinált támadás érte Ukrajnát, lövik az oroszok a fővárost - Keddi híreink az ukrajnai háborúról percről percre
Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború eseményeivel.
Aranylázban a jegybankok, és a vásárlásoknak még nincs vége
Egyre inkább háttérbe szorul a dollár.
Az amerikai hadsereg már készül Trump Iránnal kapcsolatos döntésére
Már nem kizárt már az USA bevonódása az Irán elleni háborúba.
Halálos balesetek miatt Citroeneket vonnak ki a forgalomból Franciaországban
A légzsákokkal van probléma.
Zöldenergia cégeknek: építs saját naperőművet és energiatárolót pályázati pénzből
A 2025. júniusában meghirdetett új pályázat célja nem más, mint felpörgetni a vállalkozások saját energiatároló és megújulóenergia-termelő kapacitásainak kiépítését.
"Fotózza le és küldje be!" - Ne, inkább ne tegye!
Nagy felháborodást váltott ki a Metropol c. ingyenes lap felhívása, amely arra buzdította olvasóit, hogy a \"Fotózza le és küldje be!\" rovathoz készítsenek és küldjenek a lapnak lehetőség
Euróbevezetés: A nemzeti intézményrendszer arbitrázsa
A saját, biztos deviza és a pénzkínálat feletti függetlenség elvétele kordában tudja tartani a demagóg politikát, de az ország szuverenitásának csorbítása jelentős politikai kockázat. Bul
Komplex bér-, munkaügyi és HR audit
A munkajogi megfelelés, a pontos és precíz bérszámfejtés, valamint a megfelelő adminisztráció nemcsak a jogszabályoknak való megfelelés miatt kulcsfontosságú, hanem azért is, mert a munkaüg
Legyünk optimisták!
A túlzottan drámai világképről címmel friss posztom olvasható a nagyszerű individualista blogon. Röviden: a világ jobb hely, mint azt gondoljuk. Köszönöm Seres Lászlónak a közlést.
Terjed az e-autózás, csak bírjuk energiával
Kétkedők ide vagy oda: az e-autózás térhódítása töretlen. Ugyan Európában stagnált tavaly az értékesítési számuk, de Kínában már közel minden második eladott autó elektromos volt....
Régen minden hosszabb volt
\"Ne untass, irány a refrén!\" - szól a Roxette Greatest Hits albumának címe. Hiszen az a rész üt igazán, amit együtt tudunk, összeborulva óbégatni. A...
The post Régen minden hosszabb volt ap
Követett részvények - 2025. június
Havonta ránézek egyszer azokra a papírokra, amikből előbb vagy utóbb venni szeretnék. Általában a hetes chartokat nézem, 4-5 gyertya születik egy hónap alatt, ennyit már érdemes újra kiért


- Furcsaság az izraeli támadás kapcsán: mégis hova tűntek az iráni vadászgépek?
- Özönlenek a külföldiek Magyarországra, kiderült, honnan jönnek
- Veszélyes időjárási jelenség csap le Magyarországra: hőkupola alakul ki hazánk felett
- Egyetlen dolgon áll vagy bukik Irán túlélése, éppen emiatt bombázza őket Izrael
- Napokon belül kirobbanhat a háború, amitől mindenki tartott – Egyre több az aggasztó jel
Irán jelzést adott – máris eldőlt a háború?
Fontos fejlemények az öt napja tartó iráni-izraeli háborúról.
Csökkenhetnek a gyógyszerárak, de mi lesz a patikákkal?
Szalóki Katalinnal, az Innovatív Gyógyszergyártók Egyesületének igazgatójával beszélgettünk.
Csúcsközelben a tőzsdék - Mit tegyünk most?
A válasz nem az, amit elsőre gondolnánk!
Kiadó raktárak és logisztikai központok
A legmodernebb ipari és logisztikai központok kínálata egy helyen
Kisokos a befektetés alapjairól, tippek, trükkök a tőzsdézéshez
Előadásunkat friss tőzsdézőknek ajánljuk, összeszedünk, minden fontos információt arról, hogy hogyan működik a tőzsde, mik a tőzsde alapjai, hogyan válaszd ki a számodra legjobb befektetési formát.
Számolj háromig és start!
Ne maradj le számlanyitási akciónkról! Webináriumunkon megmutatjuk, hogyan indítsd el első befektetésed, milyen új funkciók érhetők el kereskedési platformjainkon, milyen bónuszokat érdemes kihasználni, és hogyan vághatsz bele magabiztosan a tőzsdei kereskedésbe – akár már holnap.