
A TritonLife sztorit Haraszti Péter üzletember kezdte, aki karrierje elején hagyományos multinacionális pályán mozgott, majd egy merész váltással vállalkozóként folytatta. Különböző területeken próbálta ki magát: a pénzügy, a finanszírozás, a kereskedelem és az online értékesítés világában is szerzett tapasztalatokat. Aztán 2016-ban úgy döntött, szerencsét próbál az egészségügy területén is. A szektor üzletileg nagyon vonzó volt, a piac Magyarországon még gyerekcipőben járt, a cégek többnyire magyar kisvállalkozások voltak, amelyeket orvos-alapítók építettek fel.
„Létre akartam hozni egy platformot, csapatot, céget, hogy elkezdjünk egy piaci konszolidációt és meghatározó szereplővé váljunk” – mondja Haraszti. A cél egy horizontálisan és vertikálisan is integrált egészségügyi szolgáltató felépítése, ami magában foglalja a széles spektrumot lefedő járóbeteg-szakellátást, az országos lefedettséget, illetve az ezekhez integráltan kapcsolódó, magas színvonalú kórházi ellátást. Jó úton halad céljai megvalósítása felé, az elmúlt két év a növekedésről és a működés stabilizációjáról szólt.

2018-ban végrehajtották az első akvizíciót, megvásárolták a Róbert Károly Magánkórházat, majd ugyanabban az évben a Genium Egészségügyi, Családtervezési és Diagnosztikai Központ, a Medikids Gyermekgyógyászati Központ, valamint a DoKiD kivonuló gyermekorvosi szolgálat lett a Csoport része. 2019-ben létrehozták a Magyar Kézsebészeti Központot, amely egyedülálló Magyarországon. 2020-ban egy nagyobb akvizíciót hajtottak végre, egy jelentős Pest megyei járó és fekvőbeteg szolgáltatót vásároltak meg.
Időközben a cégcsoport a MedAlliance Holding Zrt. helyett a TritonLife nevet kezdte használni, ennek pedig prózai okai vannak: „Kényszerhelyzetben voltunk, ugyanis az európai piacokon már minden jól csengő név le volt védve. A MedAlliance, a holdingunk eredeti neve nekem ugyan nagyon tetszett, de mint márkanév, európai védjegyeztetés alatt áll több szervezetnél is” – mondja Haraszti Péter, hozzátéve, ki kellett tehát találni valami újat, így esett a választás a TritonLife-ra.
A cégcsoport célja, hogy világszínvonalú szolgáltatást nyújtsanak az ügyfeleiknek. Ennek alappillére az orvosi, szakdolgozói gárda, akik magas szakmai színvonalat képviselnek, motiváltak, jól érzik magukat, és nemcsak egy kiegészítő kereseti lehetőségként tekintenek a munkahelyükre, hanem szakmai perspektívát látnak benne. Az egészségügyi szektorban az utóbbi években komoly problémát okozott a munkaerőhiány, a TritonLife azonban ezt kevéssé érezte.
Haraszti szerint ennek oka az, hogy sikerült jó partneri kapcsolatot kialakítani a náluk dolgozó szakemberekkel, ideális munkakörnyezetet és megfelelő kihívásokat biztosítani az orvosi és a szakápolói gárda számára, és persze anyagilag is elismerik a náluk dolgozókat.
"Fontos hangsúlyozni, hogy a TritonLife csoport eddig elért eredményei nem az én egyéni teljesítményemnek köszönhetők, hanem egy kiváló operatív és szakmai csapat profi munkájának. Szeretném külön kiemelni dr. Fábián Lajost, holdingunk igazgatóságának elnökét, akinek 30 éves szakmai tapasztalata és áldozatos munkája nélkül ez az egész nem valósulhatott volna meg” – jegyzi meg Haraszti.
A piacon sorra tűnnek fel új szereplők, gombamód szaporodnak a privát szolgáltatók. Joggal merül fel a kérdés, hogy egy ilyen környezetben hogyan lehet megszólítani és megtartani a pácienseket. Haraszti szerint ennek kulcsa a kiváló minőségű, komplex szolgáltatás, vagyis az, hogy
a beteg egy szolgáltatón belül minden szükséges kivizsgálást el tud végeztetni, méghozzá viszonylag gyorsan, hiszen az állami ellátó rendszerrel szemben náluk nincs várólista.
Mindezt egy jól működő minőségbiztosítás támogatja a háttérben. Ennek is köszönhetően tud a cégcsoport arra koncentrálni, amihez ért: egy biztonságosan, stabilan működő egészségügyi szolgáltatás biztosítására.
Haraszti szerint a piac érésével párhuzamosan lassan eljön a nagyobb, professzionálisabb szolgáltatók ideje, akik nemcsak időpontot tudnak biztosítani a megfelelő szakemberhez, hanem egy szakmai protokoll-hátteret is adnak, szemben például a kis lakásrendelőkkel. Arra ugyanis, hogy azok milyen szakmai minőséget nyújtanak, sem a betegeknek, sem az államnak nincs rálátása.
Noha a COVID-19 hatását a TritonLife is érezte, hiszen a szolgáltatások egy részét tavaly tavasszal szüneteltetni kellett, inkább rövid távon volt a járványnak rájuk nézve negatív hatása, a tavalyi év második felében már fokozott ügyfélforgalommal terveztek, hosszú távon pedig továbbra is növekedésre számít a cégcsoport, amelynek célja a 15-20 milliárdos árbevételi szint elérése: jelenleg 5,8 milliárdnál tartanak.
Vidéken az akvizíció egyelőre nem jön szóba, mondja Haraszti, inkább az új szolgáltatóközpontok nyitásának van létjogosultsága, hiszen kevés a fejlett, már nyereséget generáló egészségügyi vállalkozás, amely pénzügyileg és szervezetileg készen állna a felvásárlásra. Ezekkel a cégekkel pedig még nagyon sok munka kell ahhoz, hogy érett, növekedésre képes vállalkozás jöhessen létre.
A 2020-as év legnagyobb eredménye, hogy szeptemberben megnyitottuk első vidéki magánkórházunkat Debrecenben, TritonLife Magánkórház néven. Ez egy nagyon fontos mérföldkő az országos hálózat kiépítésében, melyet hamarosan további megyeszékhelyek követnek.
Az akvizíciók finanszírozásához rendelkezésre áll magántőke és több banki finanszírozási lehetőség, de Haraszti azt mondja, nincs bebetonozott elképzelésük a finanszírozást illetően, igyekeznek élni a lehetőségekkel, így akár a jövőben felmerülhetnek még forrásként az EU által finanszírozott támogatási programok vagy kockázatitőke-befektetés is.
A jövőbeni tervekkel kapcsolatban elmondta, próbálnak olyan terület felé nyitni, amely az állami ellátásban nem kap kiemelt figyelmet. Ilyen volt a már korábban említett kézsebészet, és ilyen lenne az ortopédia is. Ezt az irányt szeretnék a továbbiakban is erősíteni, érdemes a piaci igényre reagálni.
Noha a cégvezető szerint korai még erről beszélni, de ha körülbelül 5 év múlva sikerül elérni a megfelelő méretet, megvalósítani az országos lefedettséget, akkor elképzelhetőnek tartják a tőzsdei bevezetést. „Egyelőre azonban nincs a téma az asztalon. A stabil növekedésre koncentrálunk most” – mondja a cégvezető.
A cikk eredetije a Budapesti Értéktőzsde kiadványában, a BÉT50-ben jelent meg. A BÉT50 médiatámogatója a Portfolio Csoport.
A jelen írás nem minősül befektetési tanácsadásnak vagy befektetési ajánlásnak. Részletes jogi információ
Kinevezte új helyettesét Mahmúd Abbász palesztin elnök
A 89 éves Abbász két évtizede vezeti a Palesztinai Felszabadítási Szervezetet.
Trump kemény üzenetet küldött Putyinnak, fontos tárgyalások zajlottak – Háborús híreink szombaton
Trump szerint ő nem felelős a helyzetért.
Kreml: Moszkva kész előfeltételek nélkül tárgyalni Kijevvel a rendezésről
Vlagyimir Putyin a Kremlben fogadta Donald Trump különmegbízottját.
Nagyon olcsó elektromos autót dobnak piacra, a vásárlók szerelhetik össze
Az alap verzió eléggé fapados lesz.
Idén akár még kétszer vághat kamatot az EKB
Gediminas Simkus szerint tovább kell csökkenteni a kamatokat.
Kanadai miniszterelnök: Trump tényleg az 51. amerikai állammá tenné Kanadát
Szó szerint kell venni, amit az amerikai elnök mond.
Egy despota harca a piaccal
Egy fékeket vesztett rezsim épp visszaél egy fékevesztett helyzettel. Amióta Erdoğan az elnök, a török líra folyamatosan gyengül. Ez a folyamat az elmúlt négy évben...
The post Egy despota ha
Unicredit ingyenes számlacsomag
Mint mindenki másnak, nekünk is megszüntették a Raiffeisen Gold2 számlacsomagunkat, helyette választhattuk volna az új Prémium számlákat, aminek a legnagyobb hátulütője az, hogy havi egymilli
Lassan, de zöldül a globális villamosenergia-termelés
Kedvező folyamatok látszanak a villamos energia terén is, hiszen a tavalyi termelésnövekedés nyolcvan százalékát már a megújuló energiaforrások és a nukleáris energ
Sokszínűség és befogadás: ESG fókuszban a vállalati kultúra
A fenntarthatósági szempontok (ESG - Environmental, Social, Governance) ma már nem csupán a környezetvédelemről és a szabályozási megfelelésről szólnak. A \"Social\" (társadalmi) pillér ugya
Zöld hidrogén és ipari kereslet: segíti-e a tagállamok kibocsátáscsökkentését az EU hidrogénstratégiája?
A zöld hidrogén uniós bevezetését a tagállami eltérések, a növekvő költségek és a szabályozási bizonytalanságok lassítják.
Elszigetelt bunkerek versengése - Mind autarkisták leszünk
Greg Jensen a Wall Street Journal hasábjain megjelent \"Mind merkantilisták vagyunk\" írása Milton Friedman 1965-ös \"Mind Keynesiánusok vagyunk\" kijelentését próbálta átformálni a modern kor
Az AI hatása a gazdasági fejlettség egyenlőtlenségeire: előnyt növel vagy lemaradást csökkent?
A kutatások és történelem alapján mely országok lehetnek az AI nyertesei és ez mitől függ? Az egyes országokban eltérő mértékben érvényesülhet az AI potenciális növekedési hatása, amit
A nearshoring jelenség átrendezi a világkereskedelmet - Délkelet-Ázsia lehet az egyik nyertes
A nearshoring trendje révén Vietnám, Malajzia, Indonézia, Thaiföld és India kulcsszereplővé válnak a globális ellátási láncokban, miközben erősödnek a regionális gazdasági és ipari együ


- Utódlás: Csányi Péter az OTP új vezérigazgatója
- Karnyújtásnyira volt az ukrajnai háború lezárása – Tényleg egyetlen dolog miatt borul most minden?
- Mától kaphatók az új lakossági állampapírok – melyikbe érdemes most befektetni?
- Brüsszel bekeményít: az EU komolyan nekimegy a belső fenyegetéseknek
- Elhunyt Ferenc pápa - Egy korszak ért véget a katolikus egyházban
Évtizedek óta nem látott változás az OTP-nél – Mi jöhet most?
Csányi Péter veszi át édesapjától a vezérigazgatói pozíciót.
Megállíthatatlan a földek drágulása, de nem mindenki profitálhat belőle
Drámai áremelkedés tapasztalható: 2010 óta közel négyszeresére emelkedtek a termőföldárak Magyarországon.
Miért járt kétszer Magyarországon Ferenc pápa? És mi lesz az egyházfő öröksége?
A Checklistben Hortobágyi T. Cirill főapátot, a Pannonhalmi Főapátság vezetőjét kérdeztük.
Kiadó modern irodaházak
Az iroda ma már több, mint egy munkahely. Találják meg most cégük új otthonát.
Tőzsdézz a világ legnagyobb piacain: Kezdő útmutató
Bemutatjuk, merre érdemes elindulni, ha vonzanak a nemzetközi piacok, de még nem tudod, hogyan vágj bele a tőzsdézésbe.
Miért a tőzsdei befektetést válasszam az állampapír helyett?
Online előadásunkon megvizsgáljuk a két befektetési formát, megtárgyaljuk az előnyeiket és a hátrányaikat, sorra vesszük mikor mibe érdemes fektetni.