
Itthon az OTP-re, és a Molra figyelt a piac, hiszen a két cég a hajnalban tette közzé első negyedéves számait. Nagy meglepetést nem okozott az OTP az első negyedéves számaival, több eredménysort telibe találtak az elemzők, adózott eredmény soron pedig mérsékelten jobb lett a tényadat, mint ami a konszenzusban szerepel. A Molnak eközben jóval a hosszú távú átlag felett sikerült zárni a negyedévet, ezzel az elemzőket is alaposan meglepve, különösen a Downstream tekintetében. A jelentések után emelkedett mindkét papír árfolyama, és a BUX index történelmi csúcson zárt.
Veszteséggel zárják a hetet a főbb indexek
A Wall Street fő indexei enyhe veszteséggel fejezték be a hetet. Trump elnök kijelentette, hogy Pekingnek meg kellene nyitnia piacát az Egyesült Államok előtt, és a kínai árukra kivetett 80%-os vám "megfelelőnek tűnik". Ez az első konkrét javaslata a jelenleg 145%-os vámtételek módosítására.
Bár sokan nem várnak érdemi eredményeket a hétvégi megbeszélésektől, Trump csütörtökön eredményes tárgyalásokat ígért meg.
Az S&P 500 index 0,08%-kal 5659,32 pontra, a Nasdaq Composite 0,01%-kal 17925,76 pontra, míg a Dow Jones ipari átlag 0,31%-kal 41238,56 pontra csökkent.

Már inkább mínuszok látszanak
A pénteki kereskedés során az amerikai tőzsdék alig mozdultak el: az S&P 500 stagnált, a Dow Jones 97 pontot (0,2%-ot) esett, a Nasdaq pedig minimálisan, 0,1% alatt gyengült.

A héten eddig az S&P 500 0,7%-os, a Nasdaq 0,6%-os, a Dow pedig 0,2%-os veszteséget mutat.
A gyenge piaci hangulatot részben az áprilisi lakossági költések visszafogottsága okozza:
a Bank of America adatai szerint a hitel- és bankkártyás költések mindössze 1%-kal nőttek éves szinten, havi alapon pedig stagnáltak.
A legnagyobb visszaesés a légitársasági, ruházati és lakásfelújítási szegmensben volt, míg az online elektronikai vásárlásokban némi élénkülést hozhatott a várható vámemelések előtti előrehozott költés.
Továbbra is erős a kivárás
A vezető amerikai tőzsdeindexek enyhén csökkentek pénteken, mivel a befektetők kivárnak a hétvégére tervezett amerikai–kínai kereskedelmi tárgyalások előtt: az S&P 500 és a Nasdaq egyaránt 0,1%-kal esett vissza, míg a Dow Jones 113 pontot, azaz 0,3%-ot gyengült.

Alig vannak mozgások, de néhány részvény erősen irányt váltott
A főbb amerikai részvényindexek pénteken eddig minimális elmozdulást mutattak a hétvégére időzített amerikai–kínai kereskedelmi tárgyalások előtt: az S&P 500 és a Nasdaq 0,1%-kal emelkedett, míg a Dow Jones 41 pontot, azaz 0,1%-ot esett.

Több részvény is heves elmozdulásokat produkált eddig: az Insulet részvénye több mint 19%-kal ugrott, miután a cég az elemzői várakozásokat meghaladó gyorsjelentést tett közzé, és emelte idei bevételi előrejelzését.
Ezzel szemben az Expedia 7%-kal gyengült, mivel a bevétel és a kilátások is elmaradtak a piaci konszenzustól, bár az egy részvényre jutó eredmény meghaladta a várakozást. Az Affirm árfolyama 13%-kal esett, mivel a negyedéves bevételi kilátás gyengébb lett az elemzői becsléseknél.
A Lyft 23%-ot emelkedett, miután nyereséges negyedévet zárt és bejelentette, hogy 750 millió dollárra növeli részvény-visszavásárlási programját. A DraftKings 2%-kal erősödött: a veszteség kisebb lett a vártnál, de a bevételi és EBITDA előrejelzését csökkentette.
Jó formában zártak az európai tőzsdék
Emelkedtek az európai részvényindexek pénteken, miután az Egyesült Királyság és az Egyesült Államok bejelentette egy új kereskedelmi megállapodás megkötését, és a befektetők a hétvégén induló amerikai–kínai tárgyalásokra figyelnek. A paneurópai Stoxx 600 index 0,52%-os pluszban járt délután Londonban, a brit FTSE 100 0,38%-kal, míg a német DAX 0,7%-kal erősödött, miután délelőtt új történelmi csúcsot ért el.

Történelmi csúcson zárt a magyar tőzsde
Pozitív hangulatban telt ma a kereskedés a nemzetközi piacokon, mellyel párhuzamosan a magyar tőzsde is jelentős pluszban, történelmi csúcson zárt. A blue chipek közül az OTP és a Mol is kifejezetten jól teljesített a hajnalban közzétett gyorsjelentések után.

Lefordulás
Hamar elfogyott az amerikai tőzsdék lendülete, a Dow már 0,2 százalékos mínuszban van, az S&P 500 0,1 százalékot esett, míg a Nasdaq továbbra is 0,4 százalékos pluszban van.

Tovább megy a Mol, kitart az emelkedés az OTP-ben
A délutáni órákban továbbra is jelentős pluszban van az OTP és a Mol árfolyama, miután mindkét cég ma hajnalban tette közzé első negyedéves számait, amelyeket pozitívan fogadtak a befektetők. Az OTP 1,3 százalékos pluszban közelíti a zárást, ezzel új zárócsúcsot állíthat majd be a bankpapír.

A Mol eközben 2,2 százalékot ralizott.

Mennyire szippantja be a fiatalokat a „minden mindegy” költés? – Lüktető programmal izzított be a Portfolio Gen Z Fest
Sok száz résztvevővel és a szokásokhoz híven bivalyerős húzónevekkel rúgta be a motort a Portfolio Gen Z Fest, ahol hamisíthatatlan fesztiválhangulatban kerülnek terítékre a fiatalokat érintő legégetőbb témák.

Emelkedik az USA
Emelkedéssel indult a nap az amerikai tőzsdéken, a Dow 0,3 százalékot, az S&P 500 0,4 százalékot, a Nasdaq pedig 0,7 százalékot erősödött. Úgy tűnik, hogy csak pillanatnyi hatása volt annak, hogy Donald Trump arról posztolt, hogy Kínára 80 százalékra kellene csökkenteni a vámokat, ami a vártnál szigorúbb retorikának tűnik. Az elnök viszont azt is kiírta, hogy a tegnapi Egyesült Királysággal kötött megállapodás után számos további megállapodás van a csőben, amely szerintek mind kedvezőek lesznek, ez pedig a vámháborús feszültségek további enyhülésére utal, ami alapvetően kedvez a piacnak. Az viszont továbbra is nagy kérdés, hogy a hétvégi tárgyalások milyen eredményre fognak vezetni Kínával.

Trump újra mozgatja a piacot
Az amerikai határidős indexek nagyrészt feladták a korábbi emelkedésüket, miután Donald Trump arról posztolt, hogy szerinte 80%-os vámok kellenének Kína ellen. Az elnök megszólalása szigorúbb álláspontot türköz a vártál, ugyanis ma még azzal kapcsolatban szivárogtak ki hírek, hogy 60 százalék körülire csökkentheti az USA a vámokat.
Trump szerint meg lehet állapodni Kínával, de 80%-os vám lenne ideális
Donald Trump amerikai elnök ismét posztolt a Truth Social portálon és ma a hétvégi amerikai-kínai tárgyalásokról fejtette ki a véleményét. Szerinte 80%-os vámok kellenének Kína ellen.

OTP, arany, állampapír - Melyek most a legjobb befektetések?
Szerdán lezajlott a Portfolio Investment Day konferencia, ahol számos érdekes téma előkerült. Az ellátogatók megtudhatták, hogy mibe érdemes fektetni a mostani rendkívül bizonytalan gazdasági környezetben, ahogy azt is, hogy mikor lesz 30 ezer forint felett az OTP árfolyama. De volt szó állampapírokról, nyersanyagbefektetésekről, ingatlanpiacról, és a luxusiparról is. Az alábbiakban a legfontosabb gondolatok olvashatóak.

Növeli a Waberer’sben való részesedését a BDPST Group
Növelte a Waberer’sben meglévő részesedését a BDPST Group, miután csoport tulajdonában lévő Geraldton Invest újabb részvénycsomagot vásárolt - derült ki a cég közleményéből.

Felgöngyölítették az ügyet, 12 év börtönt kapott a bukott kriptokirály
Alex Mashinsky, a Celsius Network alapítója 12 év börtönbüntetést kapott, miután több százezer ügyfelet csapott be a kriptovaluta-betétekre ígért magas kamatokkal - jelentette a Bloomberg.

Jó a hangulat, csúcson a DAX
Kitart a jó hangulat az európai tőzsdéken, a német irányadó index csúcsot döntött a vámháborús feszültségek enyhülésének jeleire, miközben az is pozitívan hatott a piacra, hogy az Európai Központi Bank egyik döntéshozója arra utalt, hogy a következő hónapban újabb kamatcsökkentés jöhet.

A vezető nyugat-európai indexek közül a DAX elsőként ment új csúcsra a vámháború kirobbanása által kiváltott eladási hullám után.

Keményen nekimentek Trump első kereskedelmi megállapodásának az amerikai autógyártók
Az amerikai autógyártók szövetsége élesen bírálta az Egyesült Államok és az Egyesült Királyság között létrejött új kereskedelmi megállapodást, amely szerintük hátrányosan érinti az amerikai autóipart.

Évtizedek óta nem volt ekkora a bizonytalanság az európai cégeknél
Az európai vállalatok körében a bizonytalanság évtizedek óta nem látott szintre emelkedett a kereskedelmi háború árnyékában - tudósított a Bloomberg.

Ugrik az OTP és a Mol
Határozott pluszban kezdte a napot az OTP és a Mol, miután a két cég ma hajnalban tette közzé első negyedéves számait, melyek az OTP esetében nagyjából a várakozásoknak megfelelők voltak, a Molnál pedig meghaladták az előrejelzéseket.
A jelentések után az OTP 1,3 százalékos pluszban kezdett.

A Mol pedig 1,5 százalékkal került feljebb.

Emelkedés Európában
Emelkedéssel kezdik a nap az európai tőzsdék, a DAX 0,6 százalékot, a CAC 0,7 százalékot, a FTSE 100 pedig 0,4 százalékot emelkedett. A milánói börze is feljebb került 0,6 százalékkal, azonban a spanyol piac 0,1 százalékot esett.

Meglepte az elemzőket a Commerzbank, emelkedik az árfolyam
A német Commertbank adózás utáni nyeresége közel 12%-kal nőtt az első negyedévben, felülmúlva az elemzői várakozásokat. A gyorsjelentés megjelenése után 1,9%-os emelkedést mutat a frankfurti tőzsdén a bank árfolyama.

Történelmi csúcsa felé száguld a magyar tőzsde az OTP és a Mol jelentése után
Emelkedéssel nyitott a magyar tőzsde, az OTP és a Mol is jelentős pluszban van a hajnali jelentések után. A BUX ezzel közel áll történelmi csúcsának megdöntéséhez, illetve ha a jelenlegi szinteket sikerül megtartani a zárásig, akkor új zárócsúcsot állíthat be a hazai részvényindex.

Akár rekordprofit is lehetett volna az OTP-nél
Az elmúlt negyedévekben az OTP bőven 200 milliárd forint feletti adózott eredményt szállított, ehhez képest az első negyedéves 189 milliárd forintos profit első ránézésre csalódást keltő, de van rá magyarázat: több olyan tétel is terhelte az eredményt, ami az egész évre vonatkozik, de amit az OTP az első negyedévben könyvelt le. Ha ezekkel tisztítjuk, akkor közel 300 milliárd forint lett volna a profit, minden idők legjobb első negyedéves eredménye lett volna.

Ez most nagyon összejött: magasan verte a várakozásokat a Mol
Ma hajnalban közzétette a 2025. évi első negyedéves gyorsjelentését a Mol: a legfrissebb számok újfent azt mutatják, hogy az olajcég eredménye az orosz-ukrán háború kirobbanása okozta energiaválság előtti időknél magasabb szinten tudott stabilizálódni. A friss számok bár messze vannak azoktól az eredményektől, amiket a rendkívül magas energiaár-környezetben tudott hozni a társaság, azonban jóval a hosszú távú átlag felett sikerült zárni a negyedévet, ezzel az elemzőket is alaposan meglepve, különösen a Downstream tekintetében. Az összességében kedvezően alakuló működési környezetben az Upstream és a Downstream szegmensek szállították az eredmény oroszlánrészét. Hernádi Zsolt a gyorsjelentés kapcsán figyelmeztet: a továbbiakban is hasonló, zavaros és bizonytalan idők jöhetnek, és bár az idei üzleti évre kitűzött célok teljesítésében jó úton halad a társaság, de megnőttek a kockázatok.

Emelkedés jöhet Európában
Mik az aktuális események a tőzsdéken?
- Emelkedéssel zártak tegnap a vezető amerikai részvényindexek, a Dow Jones 0,6 százalék pluszban fejezte be a napot, a S&P 500 0,6 százalékkal került feljebb, míg a Nasdaq 1 százalék pluszban zárt.
- Az ázsiai tőzsdéken ma reggel felemás hangulat látszik, a Nikkei 1,72 százalékot emelkedett, a Hang Seng 0,03 százalékot esett, míg a CSI 300 0,18 százalékos mínuszban van.
- Jó hangulatban nyithatnak az európai tőzsdék, a határidős részvényindexek állása alapján a DAX 0,9 százalékkal kerülhet feljebb, a CAC 0,14 százalékot emelkedhet, míg a FTSE 0,48 százalék pluszban nyithat.
- Az amerikai határidős részvényindexek emelkedést vetítenek előre a piacnyitásra, a Dow Jones 0,05 százalék pluszban nyithat, a S&P 500 0,15 százalékot emelkedhet, míg a Nasdaq 0,25 százalékkal kerülhet feljebb.
Mi várható makro fronton?
Ma az MNB az áprilisi nemzetközi tartalékadatokat közli, míg a KSH az inflációs adatsort publikálja, amely kulcsszerepet játszhat a kamatpályára vonatkozó várakozásokban. De főként az árrésstop-intézkedések hatását teszi mérhetővé, valamint a gazdaság állapotáról is képet adhat a múlt heti negatív meglepetést jelentő GDP-adat után.
Mi történt eddig a tőzsdéken?
- A vezető amerikai, ázsiai európai és régiós részvényindexek közül idén 26,9 százalékos elmozdulással a WIG20 index áll az élen, a sereghajtó 7,4 százalékos eséssel a Nikkei index.
- A hazai blue chipek közül idén a legjobban a Magyar Telekom részvénye teljesített 28,3 százalékos emelkedéssel, a sor végén a Richter papírja áll 4,3 százalékos emelkedéssel.
- A fontosabb nyersanyagok közül év eleje óta az Arany árfolyama már 27,9 százalékot emelkedett.
Fontosabb instrumentumok | |||||||
Árfolyam | 1 nap | 1 hét | 1 hónap | Idén | 1 év | 5 év | |
Amerikai részvényindexek | |||||||
Dow Jones | 41 368,45 | 0,6% | 1,5% | 9,9% | -2,8% | 5,9% | 70,0% |
S&P 500 | 5 663,94 | 0,6% | 1,1% | 13,7% | -3,7% | 9,2% | 93,3% |
Nasdaq | 20 063,57 | 1,0% | 1,4% | 17,4% | -4,5% | 10,9% | 117,6% |
Ázsiai részvényindexek | |||||||
Nikkei | 36 928,63 | 0,4% | 1,3% | 11,9% | -7,4% | -3,3% | 83,0% |
Hang Seng | 22 775,92 | 0,4% | 3,0% | 13,2% | 13,5% | 24,4% | -6,0% |
CSI 300 | 3 852,9 | 0,6% | 2,2% | 5,5% | -2,1% | 6,1% | -2,8% |
Európai részvényindexek | |||||||
DAX | 23 352,69 | 1,0% | 3,8% | 15,1% | 17,3% | 26,2% | 114,2% |
CAC | 7 694,44 | 0,9% | 1,3% | 8,4% | 4,3% | -5,4% | 69,1% |
FTSE | 8 531,61 | -0,3% | 0,4% | 7,9% | 4,4% | 2,1% | 43,7% |
FTSE MIB | 38 974,3 | 1,7% | 3,6% | 15,8% | 14,0% | 14,1% | 123,5% |
IBEX | 13 488,9 | 0,1% | 1,5% | 11,8% | 16,3% | 20,9% | 98,9% |
Régiós részvényindexek | |||||||
BUX | 92 728 | -0,1% | 0,6% | 8,2% | 16,9% | 34,6% | 166,5% |
ATX | 4 293,75 | 1,4% | 4,7% | 15,9% | 17,2% | 18,1% | 91,1% |
PX | 2 103,61 | 0,0% | 4,2% | 6,6% | 19,5% | 35,8% | 138,7% |
WIG20 | 101 010,2 | 0,6% | 2,3% | 11,7% | 26,9% | 16,3% | 123,3% |
Magyar blue chipek | |||||||
OTP | 26 400 | -0,8% | 0,5% | 12,5% | 21,7% | 44,0% | 185,4% |
Mol | 3 000 | 0,5% | -0,5% | 2,7% | 9,9% | -2,1% | 46,9% |
Richter | 10 850 | 0,3% | 0,5% | 6,0% | 4,3% | 13,6% | 57,1% |
Magyar Telekom | 1 634 | -4,8% | -3,2% | 5,4% | 28,3% | 78,4% | 317,9% |
Nyersanyagok | |||||||
WTI | 61,25 | 3,1% | 1,1% | 2,0% | -15,4% | -24,0% | 147,6% |
Brent | 62,86 | 2,7% | 1,1% | -0,9% | -15,9% | -24,7% | 112,1% |
Arany | 3 358,35 | -0,9% | 4,4% | 11,8% | 27,9% | 45,1% | 96,0% |
Ezüst | 32,64 | 0,0% | 1,2% | 8,6% | 10,0% | 18,8% | 113,8% |
Devizák | |||||||
EURHUF | 406,2 | 0,4% | 0,6% | -0,2% | -1,3% | 4,5% | 16,2% |
USDHUF | 360,1863 | 1,2% | 0,6% | -3,5% | -9,3% | -0,4% | 12,0% |
GBPHUF | 478,4700 | 0,6% | 0,5% | 0,8% | -3,8% | 5,9% | 19,7% |
EURUSD | 1,1278 | -0,8% | 0,0% | 3,4% | 8,9% | 4,9% | 3,7% |
USDJPY | 143,3050 | 0,0% | -1,4% | -2,7% | -8,8% | -7,9% | 34,5% |
GBPUSD | 1,3310 | -0,4% | 0,1% | 4,3% | 6,3% | 6,5% | 6,9% |
Kriptovaluták | |||||||
Bitcoin | 103 261 | 6,4% | 7,0% | 35,4% | 9,4% | 68,8% | 953,5% |
Állampapírok | |||||||
10 éves amerikai állampapírhozam | 4,38 | 2,5% | 3,8% | 2,4% | -4,3% | -2,6% | 542,6% |
10 éves német állampapírhozam | 2,52 | 1,7% | 3,1% | -2,7% | 6,5% | 3,1% | -573,1% |
10 éves magyar állampapírhozam | 6,95 | 0,0% | 1,2% | -93,0% | 5,0% | 3,7% | 220,3% |
Forrás: Refinitiv, Portfolio |
A címlapkép illusztráció. Címlapkép forrása: Getty Images
A jelen írás nem minősül befektetési tanácsadásnak vagy befektetési ajánlásnak. Részletes jogi információ
Összehívta Pakisztán a nukleáris arzenálját felügyelő legfelsőbb testületét
Szombaton üléseznek.
Kína aggódva figyeli az indiai-pakisztáni helyzetet, felajánlotta segítségét
Közleményt adott ki a kínai külügyminisztérium.
Pakisztán azt állítja, hogy katonai offenzívát indított India ellen
Eszkalálódik a feszültség.
Bejön Trump újabb terve? A kriptopiacon is gyökeres változást szeretne
Sokat vár a piac a SEC új elnökétől.
Kihúzzák a szőnyeget a magyar szankciós vétók alól
Mindenképp befagyasztva tartanák a zárolt pénzeket.
Midász király érintése
Folytatva a szombati sorozatot, most egy nyolcéves cikket teszek ki. Gyakran látni anyagilag jómódú vállalkozókat, akit éjt nappallá téve nagy odaszánással nagyon sikeresek lettek, ahogy vannak
A mester és a vállalkozó dilemmája
Feszült a viszony a világot jobbá tevő újítások két főszereplője, a tehetséggel érvényesülő mester és az emberi viszonyok alakításával sikert elérő vállalkozó között. Miért van ez
Az osztalék portfólióm - 2025. április
Kicsit megkésve, de itt vannak az áprilisi adatok. VáltozásokNem adtam és vettem semmit.Osztalékok: MO, T.Osztalékhozam (12 havi előretekintő): 5,47%.A portfóliómCompany NameSymbolCurrencyA
Hova tűnik a textilhulladék? Tényleg szükségünk van egy huszonhatodik szürke pólóra?
A divatipar az egyik legnagyobb környezetszennyező a világon, amely évente hatalmas mennyiségű textilhulladékot termel. Az Európai Unióban fejenként 12 kg felesleges texti
Cégeladás bizalmi vagyonkezelésből - Mire figyeljen eladó és vevő?
A bizalmi vagyonkezelési (BVK) struktúrák az elmúlt években egyre hangsúlyosabb szereplőivé váltak a vagyontervezésnek - nemcsak családi célú, hanem adózási, befektetési és üzleti tranzak
A legnagyobb hazugságok a pénzügyi szektorban
A pénzügyi szektor teli van hazugságokkal, ferdítésekkel, féligazságokkal. Ennek oka legfőképpen az érdekellentét az eladók és a vevők közt. Azonban erősen hozzájárul az is, hogy a szemé
A szén-dioxid-árazás és a zöld iparpolitika
A karbonárazás hatékony eszköz lenne a kibocsátás csökkentésére, bevezetése mégis sok helyen politikai ellenállásba ütközik.
Lakáshitel: több bank is emelt a kamatokon - Itt a friss májusi toplista
2025 elején rakétaként lőtt ki a lakáshitelezés Magyarországon. A Magyar Nemzeti Bank legfrissebb adatai szerint 137,78 milliárd forint összegben kötöttek lakáshitel szerződést a magyarok id


- Pápaválasztás 2025: Elhangzott a habemus papam, az új pápa: XIV. Leó, Robert Francis Prevost bíboros
- Megszólalt a szakértő: hónapokon belül 30 ezer forint lesz az OTP
- Bejelentették Brüsszelben: megkerülik Magyarországot, teljesen leválik az orosz olajról és gázról az EU!
- Európa visszavág Trumpnak – nagy bejelentést tett Ursula von der Leyen és Emmanuel Macron
- Bod Péter Ákos: Magyarország helyben jár, amikor Európa fordul
Ingatlanpiaci elemző
Tőzsde kezdőknek: Hogyan ne égesd el a pénzed egy hét alatt!
Előadásunkon bemutatjuk a Portfolio Online Tőzsde egyszerűen kezelhető felületét, a számlatípusokat és a gyors kereskedés lehetőségeit. Megismerheted tanácsadó szolgáltatásunkat is, amely segít az első lépések megtételében profi támogatással.
Sikeres befektető online tanfolyam
Megtanulhatod, hogyan találj rá a legjobb befektetési lehetőségekre, és azonnal alkalmazható, gyakorlati stratégiákat sajátíthatsz el – mindezt egy interaktív, élő online eseményen.
Pannonhalmi főapát: komoly egyetértés lehetett a bíborosok között
Nagyon gyorsan döntött a konklávé.
Jó menedék az agrárrészvény? Ha minden zuhan, ez lehet a megoldás
Egyre több befektető figyelmét vonzza az agrárium, ami a bizonytalan piaci környezetben az egyik legstabilabb növekedési pályát kínálhatja.
Bod Péter Ákos: mik a GDP-csökkenés tanulságai?
Mi áll a GDP-csökkenés mögött?
Kiadó modern irodaházak
Az iroda ma már több, mint egy munkahely. Találják meg most cégük új otthonát.