ingatlan

Misztikus elmélet a budapesti lakásárakról: ilyen számokat még biztosan nem láttál

Misztikus elmélet a budapesti lakásárakról: ilyen számokat még biztosan nem láttál

Budapesten a legfrissebb 2019-es adatok alapján 628 ezer forintra jön ki a lakások átlagos négyzetméterára, ez azonban széles skálán szóródik az egyes kerületeket külön nézve. De nemcsak a kerületek között vannak egészen más árak, a lakáspiac egyik általánossága, hogy a nagyobb alapterületű otthonoknak fajlagosan alacsonyabb az ára mint a kisebbeknek. A budapesti piacon részben igazolódik csak az elmélet, a legolcsóbb méretkategóriába ugyanis az 50 és 75 négyzetméter közötti lakások kerültek 575 ezres átlaggal, míg ennél a kisebb és nagyobb lakások is magasabb négyzetméteráron keltek el 2019-ben.

Budapest eddigi legjobb, kétoldali kerékpáros útját terveznék az új Galvani hídra

Budapest eddigi legjobb, kétoldali kerékpáros útját terveznék az új Galvani hídra

Rendszeres szakmai egyeztetésről, közös kutatásokról és szemléletformáló programok indításáról szóló együttműködési megállapodást írt alá Vitézy Dávid, a Budapest Fejlesztési Központ vezérigazgatója és Kürti Gábor, a Magyar Kerékpárosklub elnöke. A közös munka hozzájárulhat ahhoz, hogy a fővárosban és agglomerációjában a hosszú távú állami fejlesztések révén javuljanak a kerékpározás feltételei - szerepel a BFK közleményében.

Vitézy bejelentette: újabb lépést tesznek a Nyugatit és Kelenföldet összekötő vasúti alagút megvalósítása felé

Vitézy bejelentette: újabb lépést tesznek a Nyugatit és Kelenföldet összekötő vasúti alagút megvalósítása felé

Budapest vasúti átjárhatóságának tanulmányozására írt ki tendert a BFK. A kiírás szerint a Déli pályaudvar térségén keresztül a Nyugati pályaudvarhoz vezető, új vasúti összekötő alagút létesítésének, a Nyugati pályaudvar központi pályaudvarrá alakításának, a fejpályaudvarok és budapesti vonalszakaszok fejlesztésének, és a vasúti üzem alól felszabaduló területek funkcióváltásának megvalósíthatóságára várják az elemzéseket - írja Vitézy Dávid a közösségi oldalán.

Bojár Gábor: én nem spekulálok a Park részvényeivel

Bojár Gábor: én nem spekulálok a Park részvényeivel

A Graphisoft Park tavaly novemberben jelentette be először tervét, hogy egy szokatlanul nagy összeget, a cég teljes kapitalizációjának közel negyedét fizetik ki a részvényeseknek. A tranzakció most zárult le, a pénz napokon belül osztalék formájában a részvényesek számlájára kerül. Ebből az alkalomból kérdezzük Bojár Gábort, az igazagatótanács elnökét, hogy vonja le a többek számára meglepő tranzakció mérlegét.

Járványhelyzet ide vagy oda, bérleti díj emelésre is van példa a budapesti lakáspiacon

Járványhelyzet ide vagy oda, bérleti díj emelésre is van példa a budapesti lakáspiacon

Az elmúlt pár hónapban sok lakásbérlő kapott valamilyen formában kedvezményt a tulajdonostól, az emberség mellett leginkább azért, hogy hosszú távon is ott maradjon a lakásban. Az új kínálatban is nagy változás következett be: rengeteg eddig rövid távra kiadott lakás került a hosszú távra kiadók közé, ami egy átmeneti időszakra lefelé nyomta az átlagos bérleti díjakat. Ez a nyomott bérleti díj most már korrigálódni látszik, legalábbis az újonnan meghirdetett kiadásra szánt lakásoknál. Mindeközben van olyan történet is, ahol az éves, eddig megszokott emelést éppen most ütemezte a tulajdonos. Felmerül tehát a kérdés, hogy egy ilyen esetben mindenkit és a piacot is megelőzve (bízva az ismételt növekedésben), vagy éppen a hírekről lemaradva hoz döntést egy piaci szereplő.

Új korszak kezdődik: Irodák lesznek egyes hotelekből?

Új korszak kezdődik: Irodák lesznek egyes hotelekből?

Szigorú egészségbiztonsági intézkedések, pótberuházások és a pénzügyi terv teljes átgondolása most a kötelező lecke az újra nyitó hazai hoteleknél. Több épülő szálloda átadása késhet, néhány meglévőnél pedig koncepcióváltás jöhet és előkerülhet egy új jövő: irodák lesznek a szobák helyén – foglalta össze a hotelpiaci fejleményeket és kilátásokat a VLK Cresa tanácsadó cég.

Erősödik az árverseny - Kevesebb megrendelést kap az építőipar

Erősödik az árverseny - Kevesebb megrendelést kap az építőipar

Az építőiparban a legnagyobb gondot az új projektek előkészítésének lelassulása, új szerződések megkötésének csökkenése okozza, aminek kövezkeztében már 20 százalékkal csökkent a rendelésállomány a tavalyi év azonos időszakához képest - közreadta 22. heti jelentését az ÉVOSZ.

Ámulatba ejtő privát szigetek: ennél biztonságosabb nyaralásod nem lesz, csak ha otthon maradsz

Ámulatba ejtő privát szigetek: ennél biztonságosabb nyaralásod nem lesz, csak ha otthon maradsz

Milyen nyaralás is lehetne biztonságosabb a jelenlegi járványhelyzetben annál, minthogy a saját szigetedre mész el pihenni, valahol az óceán, vagy akár egy tó közepén elszeparálva más turistáktól? Kínálatban biztos nincs hiány, a kisebbektől egészen a több ezer hektáros területekig, a világ bármely pontján lehet vásárolni teljesen beépítetlen, vagy olyan szigetet is, amelyen egy kész villába költözhet be a leendő tulajdonos. De ha valaki még nem állna készen a vásárlásra, a privát szigetbérlés is egy létező megoldás, azzal viszont számolni kell, hogy mostanában igencsak megnőtt a foglalások száma. A Private Islands kínálatából szemezgettünk.

"Valaki nem is szólt, hogy bajban van, egyszerűen csak nem fizetett"

Sok kiskereskedelmi üzlet bezárt, sok cég működése átmenetileg leállt, így bevétel nélkül kellett átvészelniük az elmúlt hónapokat, fizetni az alkalmazottakat, és más fix költségeket, úgymint az üzletek és irodák bérleti díját. A hosszú távú üzleti kapcsolat megtartása érdekében több kereskedelmi ingatlantulajdonos és bérbeadó is igyekezett segíteni a bérlőknek, mint ahogy azt a lakáspiacon is láthattuk a havi lakbér átmeneti elengedésével, vagy a csökkentésével.

Több tucat grandiózus ingatlanprojekt jön a Balaton körül

Több tucat grandiózus ingatlanprojekt jön a Balaton körül

A járványhelyzet most a belföldi turizmus malmára hajtja a vizet, sokan dönhetnek úgy a következő időszakban, hogy inkább a Balaton mellett töltik a szabadnapjaikat. A Válasz online készített egy átfogó körképet arról, hogy milyen konkrét, valamilyen módon ingatlanfejlesztést vagy befektetést jelentő beruházások és projektek zajlanak a "magyar tenger" partján. A speciális tulajdonosi kör szerint kiválogatott projektek között szerepel szálloda-felújítás, új szálloda építés, kempingfejlesztés, kikötő építés, borház és még élményközpont megvalósítása is.

Nagyot fékeztek a lakossági hitelek, így reagáltak rá a szakértők

Nagyot fékeztek a lakossági hitelek, így reagáltak rá a szakértők

A lakáspiac és a fogyasztás nagyot fékezett, a kormány és az MNB pedig törlesztési moratórium és 5,9%-os THM-plafon bevezetésével reagált a koronavírus-válságra, szinte elsőként Európa országaik közül. Hogy hat mindez a magyar bankokra és pénzügyi vállalkozásokra? Mi lesz a hitelintézetek jövedelmezőségével, a jelzáloghitelek, a babaváró hitelek, a személyi kölcsönök, a folyószámla-hitelek és a hitelkártyák piacával? Miként gyorsítja fel a járvány és a veszélyhelyzet a banki digitalizációt? Melyek a lemaradó és kihívásokkal szembesülő hitelpiaci szegmensek a lakossági üzletágban? Ezekről volt szó online Hitelezés 2020 konferenciánk harmadik alkalmán, amelyen bankok lakossági üzletágvezetői és lakossági hitelező intézmények vezetői mondták el véleményüket, emellett az MNB és a Gemius képviselője is előadást tartott. Ennek most a videós összefoglalóját mutatjuk be.

Így néz ki a Magyar Zene Házának „láthatatlan” fala a Ligetben

Így néz ki a Magyar Zene Házának „láthatatlan” fala a Ligetben

Épül a Magyar Zene Háza "láthatatlan" fala: a többemeletnyi, egyes szakaszokon közel 12 méter magas, vízszintes szerkezeti osztás nélküli, egybefüggő homlokzati üvegtáblákból álló üvegfal-felületet egész Európában a legnagyobb lesz. A hatalmas, áttetsző üvegfalat üveggerendák támasztják meg, amely a városligeti parkot vizuálisan összeköti majd a Zene Háza belső tereivel. Az épület közel szerkezetkész állapotban van, a térszint alatti – kiállítótermeknek is helyet adó - terekben szintén a tervezett ütemben haladnak a munkálatok. Az elbontott egykori Hungexpo irodaépületek helyén épülő, a japán Sou Fujimoto  által tervezett Magyar Zene Háza 2021 végén nyitja meg kapuit a látogatók előtt - szerepel a Liget Budapest közleményében.

Szépen nőtt a Duna House bevétele, de a koronavírus-járvány nemsokára éreztetheti hatását

Szépen nőtt a Duna House bevétele, de a koronavírus-járvány nemsokára éreztetheti hatását

A csütörtöki piaczárás után tette közzé legfrissebb számait a Duna House, a társaság bevétele kétszámjegyű ütemben nőtt, a Duna House ezzel történetének második legnagyobb negyedéves árbevételét érte el, míg a profit szintén kétszámjegyű ütemben bővült az idei első negyedévben. A Duna House a koronavírus-járványra és az annak következtében kialakult bizonytalan gazdasági környezetre való tekintettel korábban visszavonta a 2020. üzleti évre tett előrejelzését, a menedzsment jelenlegi várakozásai szerint a járvány negatív hatása az idei második negyedévet fogja leginkább sújtani.

Itt a kormány bérlakásprogramja: ha valóra válik, elárasztják a megfizethető lakások az országot

Felgyorsultak az események a rozsdaövezeti 5%-os lakásáfa és a kormány lakásprogramja körül. A minap Fürjes Balázs bejelentette a szükséges lépéseket, a mai Lakás Klubon pedig megtudhattuk tőle, illetve a szakértőktől a további részleteket, többek között, hogy várhatóan szeptemberre lesz egy konkrét térkép nemcsak Budapesten, de az egész országban is azokról a helyekről, ahol kedvezményesen lehet fejleszteni, vásárolni, majd bérelni. A szakértők szerint pár év kell, ahhoz hogy újra 20 ezer legyen az épülő új lakásszám. De a cél a 30 ezer feletti szám, amihez azonban az építőiparnak is fel kell nőnie.

Részletes keresés
FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Hiába mennek megint a fegyverek, megoldhatatlan problémától szenved az ukrán hadsereg
Portfolio hírlevél

Ne maradjon le a friss hírekről!

Iratkozzon fel megújult, mobilbaráthírleveleinkre és járjon mindenki előtt.