Szeptember 17-én megnyitja kapuit a Mix Club-Bar (x)

- 1995. óta dolgozom a vendéglátásban és a szórakoztatóiparban. Sikeres kávéházak, diszkók, koktélbárok fűződnek a nevemhez. A legismertebb közülük a Buddha Beach és az Inside, a csúcsgasztronómiában pedig a nemrég Michelin csillagot szerző Costes étterem. Szeretek fejlődni, nyitott szemmel járok a világban. Vendéglátósként, ha utazom, mindig ellátogatok az adott ország legjobb helyeire és tanulok. Tíz éve vette kezdetét az általam "Buddha Bar korszaknak" nevezett trend, melynek Párizsban legfőbb képviselői az Alcazar, a Bar Fly, a Barrio Latino. Ezeket látva született meg bennem a vágy, hogy Budapesten is hasonló helyet alkossak, ahol a minőségi vendéglátás igényes szórakozással párosul. Szeretem a változatosságot. Emellett hazánkban azt tapasztaltam, hogy sokkal többen kíváncsiak a csúcsgasztronómia élvezeteire, mint amennyien anyagilag megengedhetik maguknak ezeket az örömöket. Mi szeretnénk megfizethető áron, gyorsan és egyszerűbb tálalás mellett kínálni a különleges ételkreációkat, hogy egy szélesebb közönséget is kiszolgálhassunk. A válság idejében ez a helytálló koncepció. A Costest egy hónappal a Michelin csillag megszerzése előtt hagytam el. Elvittem a csúcsra, de nem láttam benne az üzleti megtérülést. Döntenem kellett, mibe fektetek energiát, a MIX mellett döntöttem. Miért ne működhetne Magyarországon is az, ami külföldön egyszer már bevált?

- Bevallom, másfél évig kerestem a helyszínt. Nehéz ma Budapesten minden adottságot egyszerre megtalálni, amik sikeressé tehetnek egy szórakozóhelyet. Fontos a jó megközelíthetőség, a megfelelő infrastruktúra, az exkluzív, esztétikus környezet, a parkolás megoldhatósága és hogy a lakók se legyenek zavarva. Tavaly hallottam először az Eiffel térről, rögtön el is kezdtem tárgyalni rá és tavasszal meg is szereztem a jogot, hogy itt építkezzek. Engem elvarázsol a tér, a Nyugati pályaudvar gyönyörű épülete mellett egy elegáns, modern terület öleli körbe a MIX teraszt. Az Eiffel irodaház is itt van, minden adott az elképzelésemhez.
- Milyen közönséget vársz a MIX Club-Bar-Restaurant komplexumba?
- Az árak alapján egy szélesebb közönség is látogathatná a helyet. Mégis, az egész miliő azt sugallja, hogy szakítani szeretnénk a kommersz megoldásokkal. A meghívott előadók, művészek, a színvonalas, koreografált tánc show-k, a legjobb magyar DJ-k túlmutatnak a haknizós, gogo táncolós masszán. Az eddig nem létező hang- és vizuális technikák is újat, jobbat akarnak adni. Elsősorban a 25 év feletti, önmagára és környezetére is sokat adó, trendekre nyitott embereket várjuk. Az üzleti élet szereplőit, külföldieket, az igényes fiatalokat és középkorúakat egyaránt. Azokat, akik a világot szeretnék megismerni. Mi elhozzuk nekik mindazt, ami ma a világban van, nem kell majd külföldre menni az újdonságokért.

-Meséljen az egyik kulcsfiguráról, az éttermet vezető, Magyarországon elsőként Michelin csillagot szerző Nicolas Delgadoról! Milyen tulajdonságok tették őt sikeressé szakmájában?
- Nicolas nem pusztán jó szakács, hanem tudja irányítani is a keze alatt dolgozó embereket. Tudja, kivel hogyan kell bánni, ha kell kemény, ha kell, engedékeny. Nagy hangsúlyt fektet arra, hogy egy csapatot kovácsoljon az együtt dolgozókból. Minden reggel közös reggelivel kezdünk, minden nap átbeszéljük az eseményeket. Tudni kell azt is, hogy egy külföldi, elhivatott szakácsot nem csak a pénz motivál. Ha kell, hajlandó elmenni a világ másik végére, hogy minimális kompenzálással a legjobbaktól tanulhasson. Nicolas is ezt tette, így került Argentínából Franciaországba, ahol profi séfek mellett, hosszú évek alatt tanulta ki a mesterségét. Kiemelném kreativitását is. Bármiből képes ételkölteményt alkotni, nem ragaszkodik régi, jól bevált receptekhez és megoldásokhoz. Kimegy a piacra, vesz valamit, összedobja azzal, ami már van. Alkot. Ez a lazaság hasznunkra válik, átsugárzik a vendégekhez is. Az étteremben nem az a célunk, hogy az emberek feszengjenek, hanem hogy az életbe, a valódiba érkezzenek a MIX-ben.
- Ön szerint mi egy sikeres hely titka?

(x)
Megüzenték Trumpnak Brüsszelből: ha erősebb NATO-t akar, akkor azonnal álljon le!
Világos és egyértelmű felszólítást kapott Washington.
50 ezer beteg, 4 milliárdos fejlesztés a magyar családi tulajdonú klinikánál
Miklós Mártonnal, az Ezüstfény Magánklinika ügyvezetőjével beszélgettünk.
Válasz az NGM-ből: a magyar adórendszer köszöni, jól van
A „brüsszeli vészjelzés” megint nem jó helyen kopogtat.
Szorulnak ki az orosz csapatok Szumiból, nagy változást jelentett be a haderőben Putyin – Híreink az ukrajnai háborúról pénteken
Folyamatosan frissülő hírfolyamunk.
Titkos tárgyalások a NATO-ban: Oroszország ellen irányulhat az új védelmi rendszer?
Megerősítenék a szövetség keleti szárnyát.
Lezuhant egy Londonba tartó repülőgép 242 emberrel a fedélzetén, friss hírek érkeztek
Felszállás közben történt a baleset.
Légikatasztrófa Indiában: nyilvánosságra hozták a pilóta utolsó üzenetét
Fél percet tartózkodott a levegőben.
Kényszerleszállást hajtott végre egy repülőjárat az Air Indiánál
Evakuálták a gépen lévő utasokat.
Azok a drága előfizetések!
Az előfizetések kérdése a pénzügyi tudatosságban mindig zavart, talán soha nem tudtam eléggé kapcsolódni hozzá, mert nekem nincs sok, legalábbis mindig így éreztem. Pedig az előfizetések,
VIDEÓ! Önvezető autók: A következő nagy befektetési robbanás?
Az önvezető autók fejlesztése és bevezetése nem csupán technológiai kihívás, hanem egyre inkább a globális gazdasági és geopolitikai verseny egyik kulcsfontosságú terepe. Az USA és Kína
Hőre hangolva - most indul a milliárdos fejlesztési hullám!
2025 tavaszán még csak ízelítőt kaptunk a lehetőségekből, most viszont hivatalosan is elindult a távhő-infrastruktúra fejlesztési pályázat, amely az egyik legnagyobb volumenű hazai energetik
Még a jó cégeket is adják, de találni vonzó lehetőségeket Törökországban
Nagyon mélyről indult a török gazdaság, de legalább jó irányba halad. A mínuszos évek után újra a pozitív tartományban van a reálkamat, így a helyi...
The post Még a jó cégeket is adják
Újra komoly hozamlehetőségek vannak a zöld részvényekben
Az energiaátmenet korunk megkérdőjelezhetetlen megatrendje, amibe sokáig áramlott a pénz, de a lufi kipukkadt: 2021 óta jelentős eséseket láttunk az ágazatban. Mostanra viszont az értékeltség
Adócsomag 2025 tavasz - Jönnek az állandó extraprofitadók és új kedvezmények
2025. május 13-án nyújtotta be a kormány T-11920. számú törvényjavaslatában a tavaszi adócsomagot. Jelen blogunkban összefoglaljuk a vállalkozások számára legfontosabb változásokat, több
Pénzégetés és vagyonok turbómódban: kriptó a Polymarketen
A legnagyobb előrejelzési piac egyre növekvő szegmensét alkotják azok, akik közepesen szofisztikált kriptós derivatívákkal kereskednek. A profik vagyonokat keresnek rövid idő alatt a módszert
Mi számít tengeri szennyezésnek?
A tudomány szerint az óceánok hőmérsékletváltozásában nincsenek kiugró anomáliák, ám a tengeri szennyezés nemzetközi jogi keretei átalakulóban vannak.


- Napokon belül kirobbanhat a háború, amitől mindenki tartott – Egyre több az aggasztó jel
- Rengeteg lakást öntenek a piacra pillanatok alatt – Vége a nagy biznisznek?
- Kellemetlen meglepetés az inflációban
- Forint helyett itt az euró - Ezt kevesen várták a kormánytól
- Minden eddigi tervét a kukába dobta Magyarország – Beleléptek a csapdába a hitelminősítők?
Tőzsdei fordulat zajlik a szemünk előtt – Mit érdemes most venni?
Eljött a kicsik ideje.
Véget ért a mezőgazdaság aranykora? Ami most történik, arra senki nincs felkészülve
Évről évre újabb meglepetések érik a gazdákat a földeken, egyre kisebb a mozgástér.
Lehet még egyszer a Teslából Volkswagen?
Fontos következtetéseket vonhatunk le Trump és Musk csörtéjéből.
Ügyvédek
A legjobb ügyvédek egy helyen
Kisokos a befektetés alapjairól, tippek, trükkök a tőzsdézéshez
Előadásunkat friss tőzsdézőknek ajánljuk, összeszedünk, minden fontos információt arról, hogy hogyan működik a tőzsde, mik a tőzsde alapjai, hogyan válaszd ki a számodra legjobb befektetési formát.
Számolj háromig és start!
Ne maradj le számlanyitási akciónkról! Webináriumunkon megmutatjuk, hogyan indítsd el első befektetésed, milyen új funkciók érhetők el kereskedési platformjainkon, milyen bónuszokat érdemes kihasználni, és hogyan vághatsz bele magabiztosan a tőzsdei kereskedésbe – akár már holnap.