Álláshirdetések

A Magyar Nemzeti Banka Tőkepiaci és piacfelügyeleti igazgatósága felügyelőt keres (x)

Álláshirdetés
A Magyar Nemzeti Bank pályázatot hirdet a Tőkepiaci és piacfelügyeleti igazgatóság, Tőkepiaci felügyeleti főosztályán felügyelő munkakör betöltésére
Portfolio Signature karácsonyra is!
A legfontosabb elemzések és exkluzív tartalmak a fa alá. Akár az utolsó pillanatban is megajándékozhatsz valakit egy éves Portfolio Signature előfizetéssel. Ha pedig egyszerre több ismerősnek, barátnak, családtagnak vásárolsz éves előfizetést, akkor van lehetőség mennyiségi kedvezményre is. Így azon túl, hogy az ünnepekre hasznos ajándékkal készülsz, még a minőségi gazdasági tartalomgyártást is támogathatod. Tudj meg többet

Főbb feladatok

Tőkepiaci intézmények prudenciális és fogyasztóvédelmi felügyelése tekintetében:

  • a felügyelt intézmények folyamatos értékelése, valamint a tőkepiaci szektor trendjeinek figyelemmel kísérése;
  • folyamatos szakmai kapcsolattartás a felügyelt intézményekkel;
  • átfogó-, cél-, utó- és témavizsgálatokban való részvétel;
  • részvétel a felügyelési módszertanok folyamatos fejlesztésében;
  • tőkepiaci vonatkozású, felügyelt intézményeket érintő elemzések, előterjesztések készítése;
  • az engedélyezési eljárások során felmerülő véleményezésben való részvétel.

Munkakör betöltésének feltételei

  • Jogi vagy közgazdasági jellegű, elsősorban pénzügyi területen szerzett szakirányú egyetemi/főiskolai végzettség;
  • befektetési alapkezelőnél, befektetési szolgáltatónál szerzett, legalább 1 éves releváns tapasztalat;
  • irodai számítógépes alkalmazások (Word, Excel és PowerPoint) haladó szintű ismerete;
  • angol nyelv legalább középfokú szintű ismerete;
  • jó analitikus készség, rendszerszemléletű gondolkodás;
  • határozott fellépés;
  • szoros határidők melletti önálló és precíz munkavégzés;
  • kiváló kommunikációs- és íráskészség;
  • lojalitás és megbízhatóság;
  • 3 hónapnál nem régebbi bejegyzésmentes erkölcsi bizonyítvány bemutatása.
  • A munkakör nemzetbiztonsági ellenőrzés hatálya alá tartozik.

Munkakör betöltése során előnyt jelent

  • A tőkepiacon szerzett széleskörű tapasztalat;
  • szakirányú posztgraduális végzettség, illetve egyéb nemzetközi/hazai tőkepiaci, pénzügyi vizsga;
  • tárgyalóképes szakmai angol nyelvismeret.

Amit ajánlunk

  • Felelősségteljes, változatos, szakmai kihívást jelentő munkakör;
  • szakmai fejlődési lehetőségek;
  • versenyképes jövedelem;
  • barátságos légkör.

Ami a pályázathoz szükséges

  • Pályázati anyag: fényképes szakmai önéletrajz és motivációs levél. (Felhívjuk figyelmét, hogy a pályázati anyagnak NEM része a végzettséget igazoló dokumentumok fénymásolata, büntetlen előéletet bizonyító okirat. Kérjük ezeket NE küldje el részünkre.)
  • Pályázati anyagát benyújthatja legkésőbb 2020.11.27. napjáig az MNB internet oldalán (https://toborzas.mnb.hu/allasok) történő regisztrációs folyamat segítségével.

PÁLYÁZATÁT BIZALMASAN, VALAMINT A MINDENKOR HATÁLYOS ADATVÉDELMI JOGSZABÁLYOKNAK MEGFELELŐEN KEZELJÜK.

(x)

otp
trader
vetovita brusszel zaszlo unios koltsegvetes 201130
Emmanuel MAcron Boris Johnson 201204
Friss hírek TÖBB FRISS HÍR
Portfolio hírlevél
Ne maradjon le a friss hírekről!
Iratkozzon fel megújult, mobilbarát
hírleveleinkre és járjon mindenki előtt.

Ügyvédek

A legjobb ügyvédek egy helyen

Infostart.hu
Online előadás
Trendlovaglás, vételi és eladási zónák azonosítása, piaci aktualitásokkal fűszerezve
A tőzsdei könyv
Útmutató, amely piaci pánikok esetén is használható.