Lezárult a magyar adósságról szóló hitelminősítések első köre az idei évben. Azt nem mondhatjuk, hogy karcolások nélkül megúsztuk, de a tömegbalesetet mindenképpen elkerültük. Azért olyan nagy örömre nincs okunk, mert a kockázatok sokasodnak és ősszel jön a második kör.
Vasárnap az izraeli-iráni háború kirobbanása óta először nyitott ki az izraeli tőzsde, mely viszonylag nyugodt napon van túl, emelkedéssel fejezte be a kereskedést. A jegybank szerint „normál munkanap” volt a piacokon vasárnap.
A Scope Ratings megerősítette a Duna House Group BB-/Stabil minősítését legfrissebb minősítésében – derül ki a vállalat közleményéből.
Hongkong nyugdíjalap-kezelői vészforgatókönyvet dolgoztak ki arra az esetre, ha az Egyesült Államok elveszítené az utolsó AAA hitelminősítését is. A lépés több száz milliárd hongkongi dollár értékű amerikai állampapír eladását válthatja ki – noha a globális piacot várhatóan nem rengetné meg, a helyi szabályozás szigorúsága miatt komoly átrendeződést hozhat a portfóliókban. Ez csak egy példa a várható hatások közül.
Jelenlegi makrogazdasági adataink, hitelminősítői besorolásunk, versenyképességi helyzetünk többféle megítélést tesz lehetővé, az utóbbi években azonban láthatóan ütemet vesztettünk, különösen a dinamikusabb, új tagországokhoz képest. A külső sokkok adhatnának némi felmentést, ám ha rátekintünk a nagy fordulatok, megrázkódtatások alatti teljesítményünkre, aggasztó és különös mintát látunk: a versenytársakénál nagyobb mértékű a csökkenés az út kanyarodása idején.
Az eddigi BBB szinten hagyta Magyarország adósbesorolását a Fitch Ratings, és a kilátás is marad stabil – jelentette be a hitelminősítő péntek este. Ezzel a Moody’s múlt heti döntése után ezúttal is sikerült elkerülni a negatív irányú lépést a GDP-növekedéssel és a költségvetéssel kapcsolatos kockázatok ellenére.
Több bankrendszer kilátását rontotta csütörtökön Londonban bemutatott évközepi felülvizsgálatában a Fitch Ratings. A nemzetközi hitelminősítő mindenekelőtt azzal a várakozásával indokolta a lépést, hogy a globális kereskedelmi háború miatt lassul a világgazdaság növekedési üteme.
Erősödéssel kezdte a hetet a forint. Az euróval szemben már 403 alá is benézett a jegyzés, a dollárral szemben azonban nem csak új idei, de egészen tavaly tavaly szeptember óta nem látott csúcsra ért a magyar fizetőeszköz.
A Nitrogénművek megállapodott kötvényeseivel, így elkerülte a csődöt, de jelentős árat fizetett ezért: magasabb kamatot és szinte az összes vagyonát fedezetként kellett felajánlania - írta meg a Telex a cég közleményeire hivatkozva.
A globális piacok stabilizálódása és a befektetői bizalom erősödése jellemezte az elmúlt hetet, miközben az amerikai és európai tőzsdék több éves csúcsokat döntöttek. A forint árfolyama az euróval szemben gyakorlatilag stagnált, míg a Moody's hitelminősítő döntése nem hozott változást Magyarország megítélésében. A hét legfontosabb eseménye a Fitch Ratings péntek esti hitelminősítői döntése lesz, amely a magyar gazdaság kilátásaira és a befektetői hangulatra is hatással lehet. A másik legfontosabb esemény az Európai Központi Bank kamatdöntése lesz. Emellett számos kulcsfontosságú adat érkezik, például az euróövezeti GDP, az amerikai foglalkoztatottsági adatok és a magyar ipari termelés alakulása. Valamint megtudhatjuk, miért kapott nagy pofont a magyar gazdaság az első negyedévben.
Ukrajna bejelentette, hogy nem teljesíti a 665 millió dolláros fizetési kötelezettségét az úgynevezett GDP-warrantokra, miután nem sikerült megegyeznie a hitelezőkkel az adósság átalakításáról, írja a Bloomberg.
Egy hét különbséggel két nagy hitelminősítő értékeli Magyarországot: most pénteken a Moody’s, jövő héten pedig a Fitch Ratings mondhat véleményt. A két cég idén először vizsgálja felül a magyar adósbesorolást, a gazdasági folyamatok alapján inkább negatív irányú lépésre, a Moody’s esetében akár leminősítésre, míg a Fitchnél a kilátás rontására lehet esély. Ugyanakkor a közelmúltból is tudhatjuk, hogy ezek az intézmények gyakran mutatkoznak türelmesnek.
A múlt hét második felében már a gyengülés felé mozdult a forint az euróval szemben, majd hétfő reggelre a 404-es szintet is elérte az euró jegyzése. Ezzel továbbra sem tört ki a szűk sávból az árfolyam, a befektetők szempontjából az MNB holnapi kamatdöntése, illetve a Moody’s pénteki hitelminősítése tartogathat izgalmakat.
Miután Donald Trump amerikai elnök pénteken újra vámemelési fenyegetéssel élezte ki a feszültségeket az EU és az USA között, két sorsfordító esemény is vár a magyar piacokra: kedden az MNB kamatdöntése, pénteken pedig a Moody’s hitelminősítési felülvizsgálata érkezik. A kereskedelmi háborús retorika újraéleződése globálisan is borzolja a befektetői idegeket, miközben számos fontos makroadat is érkezik a héten.
A Scope hitelminősítő megerősítette a 4iG BB-/stabil minősítését a társaság azon döntésére reagálva, hogy nem megy tovább a Spacecom-üzlettel.
A Morgan Stanley vezető részvénypiaci stratégája szerint a Moody’s amerikai hitelbesorolásának leminősítésével összefüggő tőzsdei visszaesés jó lehetőséget jelenthet a részvényvásárlásra - írja a Fox Business. A szakértő azt is elmondta, hogy mire lenne szükség a tartósabb tőzsdei emelkedéshez.
Nagy meglepetést okozott az ADP-jelentés.
Azonnali cselekvésre szólították fel Teheránt.
Folyamatosan frissülő hírfolyamunk.
Nélkülözhetetlen high-tech eszközökről van szó.
10 milliárd forintos támogatással mentenék meg a nyarat.
Így termelj, tárolj és válj le a hálózatról egyszer és mindenkorra!
Nincs bizalom az amerikai gazdaság iránt.