Egy lépéssel ismét előrébb jutott Magyarország az oroszoktól való függetlenedésben

2020. március 06. 13:31 | Portfolio, MTI

Egy lépéssel ismét előrébb jutott Magyarország az oroszoktól való függetlenedésben

Az EU 2017 óta azzal vádolja Romániát, hogy az elégtelen minőségű gázinfrastruktúrája és a nem megfelelő tarifarendszere miatt nem juthat el a hatalmas mennyiségű földgáz Magyarországra és Bulgáriába, mely óriási lépés lenne az oroszoktól való függetlenedés útján. Most azonban már tetszik az EU-nak a románok javaslata.

2018. szeptember 21. 16:58 | MTI

Jókora magyarországi gázszállítást ajánlott fel a román Transgaz

Az Európai Bizottság szerint uniós versenyszabályokat sérthetett a román gázszállítási rendszerüzemeltető, a Transgaz, mivel korlátozhatta a Romániából származó földgázexportot. A Bizottság aggályaira válaszul a román gázszállítási rendszerüzemeltető olyan kötelezettségvállalásokat ajánlott fel, amelyek lehetővé tennék a Romániából származó földgáz más tagállamokba, különösen Magyarországra és Bulgáriába irányuló exportját.

2018. március 21. 20:07 | MTI

Elkezdhetik építeni a bolgár-román-magyar gázvezetéket

A román gázvezeték-hálózatot kezelő Transgaz állami vállalat megkapta az engedélyt a román energiaügyi minisztériumtól a BRUA- gázvezeték megépítéséhez, így elkezdődhetnek a munkálatok - jelentette be a román vállalat szerdán.

2017. november 28. 13:49 | Portfolio

Kezdődhet a Magyarországra tartó gázvezeték építése Romániában

Románia aláírta a Bulgáriát, Romániát, Magyarországot és Ausztriát összekötő BRUA-gázvezeték első romániai szakaszának megépítésére vonatkozó kivitelezési szerződést. Marcel Ciolacu miniszterelnök-helyettes a keddi rendezvényen elmondta: a BRUA-vezeték megépítése prioritást élvez a kormány számára, hiszen nagyon fontos Románia energiabiztonsága és -függetlensége szempontjából.

2013. április 17. 10:17 | Portfolio

Megindult a privatizáció Romániában: eladták a Transgaz 15%-át

Románia értékesítette a nemzeti gázhálózatát tulajdonló és üzemeltető Transgaz energiavállalat 15%-át. A másodlagos kibocsátás során a részvények 179 lejes áron keltek el, elmaradva a tegnapi 197 lejes záróártól. A román kormányzat az IMF elvárásainak megfelelően értékesítette a részvénycsomagot - számol be a romania-insider.com portál.

Részletes keresés