Halljuk és tapasztaljuk is, hogy a fiatalabb korosztály sokkal fogékonyabb és egyben érdekeltebb is a klímaváltozás lassítása, a környezet védelme iránti intézkedésekben. Sok fiatalnál már zsigerből jönnek a legegyszerűbb tennivalók, a szeleketív hulladékgyűjtés, a termékek újrahasználata, a természet tisztelete és még sorolhatnánk. Mégis egy legutóbbi felmérés, amely során a WWF Magyarország a 18-59 éveseket kérdezte a fenntarthatósági hozzáállásukról, csalódást keltő eredmények születtek a 30 év alattiak esetében, akik most jóval kisebb arányban vallották magukat környezettudatosnak, mint egy 3 évvel ezelőtti felmérésben. Kiábrándultak a Gen Z és a legfiatalabb Y generációsok? Vagy csak őszintébb válaszokat adnak a felmérésekre? A cikkben nem fogunk tudni választ adni a kérdésre, de épp az ilyen vitás, kérdéses tényekre, helyzetekre reagálva november 9-én lehetőséget biztosítunk a fiatal felnőtteknek, hogy minden, amit a zöld világról tudni és elmondani akarnak, azt meg is tehessék. Valamivel több, mint egy hónap, és jön a Gen Z Fest /Green.
Az idén augusztus 2-ára esik a túlfogyasztás napja: a Global Footprint Network adatai szerint az emberiség fogyasztása szerdán lépi át azt a szintet, amit a Föld egy év alatt képes újratermelni, illetve elnyelni.
Jelentősen csökkent az Amazonas régióban végzett illegális erdőirtás azóta, hogy Luiz Inácio Lula da Silva hivatalba lépett Brazília elnökeként - közölte a brazíliai környezetvédelmi minisztérium szerdán.
A brazil környezetvédelmi hatóság nem adott engedélyt az Amazonas folyó torkolatánál tervezett tengeri olajfúrásra, amely a környezetvédő csoportok szerint károsíthatta volna a területet.
Andreas Beckmann, a WWF Közép-kelet-európai vezetője a LinkedInen tett közzé bejegyzést arról, hogy az újabb válság, amivel Európa szembenéz, az a vízhiány, és ez a KKE régióra is vonatkozik.
Pár órája számoltunk be róla, hogy a Hivatalos Értesítőben megjelent módosítás szerint mégsem lehet természetvédelmi vagy Natura 2000 területen fákat kivágni, holott az eredeti rendelet ezt még engedte. Továbbá az is újdonság, hogy a megnövekedett tüzifa-keresletet az állami erdőgazdálkodóknak elsősorban ákác főfajú erdőállomány letermelésével kell teljesíteni. A módosítást követően megszólalt a WWF Hungary közösségi oldalán, és hatalmas lépésnek értékelte a módosítást.
Öt kistelepülésen valósulnak meg olyan természetes vízmegtartásra épülő programok, amelyek Belügyminisztérium és a WWF (Természetvédelmi Világalap) Magyarország támogatásával segítik az alkalmazkodást a klímaváltozáshoz - tájékoztatta a két szervezet csütörtökön az MTI-t.
Az eredetileg tervezett tömegrendezvényeket mindenütt lefújták a koronavírus-járvány veszélye miatt.
Az idén július 29-ére esik a túlfogyasztás világnapja: a Global Footprint Network adatai szerint a Föld lakossága hétfőre használja el a bolygó egyéves erőforrásait.
Az idei évben már május 10-én elérte az Európai Unió fogyasztása a fenntartható szintet, vagyis a mai naptól az év végéig már a jövő erőforrásait éli fel az EU.
Május 10-étől már túlfogyasztja az EU a földi erőforrásokat, ami azt jelenti, hogy a közösség 2019-ban mindössze alig több mint négy hónap alatt használja el azt az erőforrás-mennyiséget, amelynek egy évre kellett volna elegendőnek lennie ahhoz, hogy a bolygó, illetve az EU ökoszisztémája a jelenlegi állapotában fennmaradhasson.
Drámai sebességgel pusztul az állatvilág a Földön: 1970 és 2014 között 60 százalékkal csökkent a vadonban élő gerinces állatok populációja - áll a Living Planet Report 2018-as kiadványában. A kutatók szerint vajmi keveset érnek az aktuális természetvédelmi intézkedéseink, ezért egy új, nagyszabású megállapodást sürgetnek a világ politikai és üzleti vezetői között.
A magyarországi települések több mint felén közepes vagy súlyos a lakossági fűtésből származó légszennyezés, az energiaszegénység a települési önkormányzatok csaknem 80%-át érinti, ráadásul a helyi önkormányzatok középületeinek hőszigetelése és fűtési rendszere is rossz állapotban van - derül ki a WWF jelentéséből. A felmérés keretében csaknem száz önkormányzat jelezte, hogy ha lenne pályázati forrás, akkor pályázna a helyi távhőrendszer kiépítésére.
Egy most nyilvánosságra hozott jelentés szerint az EU és az európai kormányok évente több mint 112 milliárd euróval támogatják a legnagyobb károsanyag-kibocsátással járó (fosszilis) energia termelését és felhasználását. Ez szembemegy azzal a vállalással, miszerint 2020-ig megszüntetik ezeket a káros támogatási rendszereket - hívta fel a figyelmet a WWF Magyarország.
Idén az eddigi legkorábbi dátumra, augusztus 2-ára esik a túlfogyasztás napja, vagyis az emberiség alig több mint hét hónap alatt elhasználta a Föld egy évre elegendő erőforrásait. A WWF Magyarország közleménye szerint szerdától a jövőnket használjuk el: "úgy élünk, mintha 1,7 Föld állna rendelkezésünkre".
Itt vannak az ukrajnai háború legfrissebb hírei.
A legfontosabb hírek a forrongó Közel-Keletről.
Mutatjuk, miért.
Kösz, Irán.
Érdemes közelebbről is megnézni a számokat.