Ezek a hipermodern épületek hozzák el Budapest jövőjét
Váci Greens (Atenor)
Júniusban adták át a Váci Greens irodakomplexum második, "C" épületét, mely összesen 18 200 négyzetméternyi irodaterületet kínál 6 szinten. Mindeközben párhuzamosan zajlanak a 24 500 négyzetméteres "B" épület építési munkálatai, mely már karácsonyra elkészülhet. Több bérlővel is tárgyalásokat folytatnak és szinte biztos, hogy az év végéig sikerül kiadni az egész épületet - mondta el a Portfolio-nak Borbély Zoltán, az Atenor projektigazgatója.
A negyedik, "D" épület építése legkésőbb 2016 elején kezdődhet meg, de a 15 500 négyzetméteresre tervezett létesítmény fejlesztése akár már az idén elindulhat. Az "E" és "F" épületekhez jelenleg egy 50-55 ezer négyzetméteres beépítési joggal rendelkező terület áll rendelkezésre, hogy erre végül pontosan mekkora irodaházakat húznak fel, az nagyban függ a bérlői igényektől. Jelenleg az látszik, hogy nagy az érdeklődés az irodák iránt, 2017 vége és 2018 második negyedéve között több olyan cég is tervez költözést, akik 2000-3000 négyzetméter fölött szeretnének területet bérelni. Az új beruházásokkal az irodakomplexum bérbe adható területe 135 000 négyzetméterre nő majd.
Nordic Light (Skanska)
A Skanska hetedik budapesti irodaházának alapkőletételére áprilisban került sor. A Nordic Light névre hallgató 8 szintes épület két fázisban épül fel a Dózsa György út és az Árpád híd között félúton, az első, 6600 négyzetméteres ütem átadása 2016 első negyedévének végén várható. A második ütem 19 600 négyzetméteren kínál majd modern irodaterületeket, így a komplexum teljes mérete eléri a 26 200 négyzetmétert.A zöld megoldások alkalmazásáról ismert Skanska létesítménygazdálkodási igazgatója, Schmidt András a Portfolio-nak elmondta: a szolárenergia kihasználásának szempontjából a Nord Light-ban új elem lesz a fotovoltaikus napelemek telepítése, melyek folyamatosan szolgáltatnak valamennyi megújuló energiát. A telepítésre kerülő jelenlét-, illetve megvilágításiszint-érzékelőknek köszönhetően, amikor télen kinyitják az ablakot, a hűtőgerenda vagy a radiátor szelepe elzár. Amikor pedig éppen nincs bent senki a szobában, akkor nincs világítás, hűtés vagy fűtés sem. Ezek a megoldások számottevően csökkentik az energiafogyasztást. Gyűjtésre kerül majd talajvíz és az esővíz is, hasonló módon, mint a Green House-ban, csak egy kicsit nagyobb tartállyal, amivel még többet lehet spórolni a vízfogyasztáson.
Mindezek mellett fontos a komfortos munkakörnyezet kialakítása, így a Nordic Light irodaház tervezésénél elsődleges szempont volt, hogy az irodahelyiségeket minden irányból természetes napfény érje, hiszen a dolgozók teljesítményét nagyban növeli a harmonikus környezet. A beruházás keretében a Váci út és a Visegrádi utca között egy gyalogos sétányt hoznak létre, innen nyílnak majd az irodaépület lépcsőházainak bejáratai, míg az épület külső frontján üzlethelyiségek kapnak helyet.
V17 (WING)
A Lehel piac mellett épül a Váci út legújabb zöld irodaháza a V17. A hétemeletes, közel 13 000 négyzetméteres, környezettudatos komplexum az év végére éri el szerkezetkész állapotát. A közel 10 milliárd forintos beruházás fejlesztője a WING Zrt., a banki finanszírozást a K&H Bank Zrt. biztosítja.
Az irodákat átlagosan 13,75 euró/négyzetméter/hó áron vehetik birtokba a bérlők - várhatóan a jövő év második felében. A rendelkezésre álló terület 70%-ára aláírt bérleti szerződése van az ingatlanfejlesztő-befektető WING-nek. Az irodaházat Aspectus Architect tervezte, üzemeltetője a Strabag PFS, a beruházás fővállalkozója a Fradi stadiont is építő Market Építő Zrt.
Corvin Sétány (Futureal)

Újból érvénybe léptek a szankciók Irán ellen a nukleáris program miatt
Nukleáris fegyver előállítása lehet Irámn célja.
Harari szerint Putyin fő célja megbukott, Ukrajna megnyerheti a háborút
Az ukrán hadsereg Európa legerősebb védelmi vonala Oroszországgal szemben.
Trumpék annyi pénzt kértek, amit egyszerűen nem tud kifizetni Dél-Korea
Megy a vámcsökkentési alku.
Állami segítséget kap a Jaguar Land Rover a kibertámadás után
Kormányzati beavatkozás a brit autóipar védelmében.
Lengyelország ideiglenes légtérzárat rendelt el az ukrajnai orosz támadás miatt
Szövetséges repülőgépeket is riasztottak.
Legalább 39 halott és több mint 50 sérült egy választási rendezvényen Indiában
Tömegpánik a sztárpolitikus gyűlésén.
Clorox Company - elemzés
Kereskedési célpontokat keresgéltem, most éppen a magas ROIC, az elfogadható osztalékhozam és a chart alapon jó beszállási lehetőségek voltak a legfontosabb szempontjaim. Így találtam rá a C
A kertészkedés egészséges, és nem csak a friss zöldségek miatt
Friss kutatások szerint már heti két és fél óra kertészkedés is elegendő lehet ahhoz, hogy csökkentsük a túlsúly, a magas vérnyomás, a cukorbetegség és más egészs
Magyar ingatlanpiac: hórukk országban mérsékelt verseny
A héten Zsolt pihenőt kapott, Balázs és Ádám pedig Tibor Dávid Masterplast CEO-val beszélgetett a magyar ingatlanpiac évtizedes kérdéseiről. Dögunalmas szakmai adásunkban szó lesz a... The p

Külföldre költözés matematikája
Hamarosan itt a választás, ilyenkor sokan szokták megfogadni, hogy valamilyen eredmény esetén emigrálnak. Ezeket általában nem kell komolyan venni, valószínűleg üres lenne az ország, ha tényl
A baby boomer generáció gazdasági jelentősége
Kulcsszereplők a jövő gazdasági növekedésében.
Megnyílt a biogáz-kassza: 40 milliárd támogatás kerül szétosztásra
A most megjelent felhívás a biogáz- és biometán-projektek teljes értékláncát támogatja: az alapanyag-logisztikát és tárolást, az előkészítést, a fermentorokat és gázkezelést, valamint

Agrárgazdaság átadása: a generációváltás és a vagyontervezés kulcsa az agráriumban
Az agrárgazdaság átadása az elmúlt években az agrárium egyik legaktuálisabb kérdésévé vált. A rendszerváltás idején önálló gazdálkodóvá vált generáció mára elérte vagy hamarosan

Mindent a TBSZ-ről: Ha érdekel a megtakarításaid jövője, hallgasd meg élő webinarunkat!
Mindent a TBSZ-ről – webinár 60 percben, ebédszünet alatt! Ha még nem hallottál róla, vagy már találkoztál a fogalommal, de nem vagy biztos a részletekben,... The post Mindent a TBSZ-ről:


Planet Budapest 2026 – Régiónk leglátványosabb fenntarthatósági kiállítása várja a jelentkezőket (x)
Kapcsolatépítés, üzleti lehetőségek.
Tőzsdei túlélőtúra: Hogyan kerüld el a leggyakoribb kezdő hibákat?
A tőzsdei vagyonépítés során kulcsfontosságú az alapos kutatás és a kockázatok megértése, valamint a hosszú távú célok kitűzése és kitartó befektetési stratégia követése.
Tőzsdézz a világ legnagyobb piacain: Kezdő útmutató
Bemutatjuk, merre érdemes elindulni, ha vonzanak a nemzetközi piacok, de még nem tudod, hogyan vágj bele a tőzsdézésbe.
A magyar mezőgazdaság életben maradása múlik ezen: víz nélkül nem fog menni
Túl sok függ az időjárás szeszélyeitől.
Ismét téma a nyugdíjemelés: kik kaphatnának sokkal többet havonta?
Mi az a minimálnyugdíj, és hogy lehetne hatékonyan alkalmazni?
Semmi sem állítja meg a forint dicsőséges menetelését?
Lehet még erősebb a hazai fizetőeszköz?
