Álláshirdetések

A Magyar Nemzeti Bank elemző munkatársat keres (x)

Álláshirdetés
A Magyar Nemzeti Bank a Pénzügyi infrastruktúrák igazgatóság Pénzügyi infrastruktúrákat felvigyázó és ellenőrző főosztályán pályázatot hirdet elemzési feladatok ellátására.

A szakterület felelős az MNB pénzforgalommal, valamint fizetési és értékpapír-elszámolási rendszerekkel kapcsolatos szabályozási, fejlesztési, felvigyázási és ellenőrzési feladatainak ellátásáért, és az ezekkel kapcsolatos elemzések és felsővezetői döntéselőkészítő anyagok készítéséért. Felvigyázói minőségében elemzi és értékeli a rendszerkockázati szempontból kiemelt fizetési és értékpapír-elszámolási rendszerek (VIBER, Bankközi Klíring Rendszer, KELER Központi Értéktár, KELER Központi Szerződő Fél) és az egyes fizetési megoldások (internetbank, mobil fizetések, innovatív fizetési megoldások) működését.

A fizetési és értékpapír-elszámolási rendszerek felvigyázása kiemelt jegybanki feladat. A felvigyázói munka kiterjed az MNB által működtetett Valós Idejű Bruttó Elszámolási Rendszer (VIBER), a GIRO Zrt. által üzemeltetett Bankközi Klíring Rendszer (BKR), valamint az értékpapír-elszámolási és kiegyenlítési rendszerre, melyet a KELER Központi értéktár (KELER) és a KELER KSZF Központi Szerződő Fél (KELER KSZF) egymás tevékenységét kiegészítve üzemeltet. A legjobb nemzetközi gyakorlatnak megfelelően a felvigyázók a hazai felvigyázott rendszereket összetett kockázati csoportok mentén (szolgáltatás ellátásának kockázata, elszámolási és kiegyenlítési kockázat, kapcsolódó rendszer kockázat) és a hatékony működésre vonatkozó egyéb tényezők alapján vizsgálják. A felvigyázási tevékenység kockázat-alapú módszertanába a BIS CPSS és IOSCO által kiadott nemzetközi ajánlások is beépítésre kerültek. A felvigyázók elemzéseikben elsősorban a felvigyázott rendszerek működési megbízhatóságának, hatékonyságának, elszámolási és kiegyenlítési gyakorlatának, likviditásmenedzselésének, kockázatkezelésének nyomon követésére összpontosítanak.

A felvigyázás célja, hogy a piaci szereplők és a pénzügyi infrastruktúrák hatékonyan és biztonságosan, magas megbízhatósággal működjenek; csökkentse a piaci szereplők nem teljesítéséből eredő kockázatokat; ösztönözze a gazdaság pénzügyi tranzakcióinak lebonyolításához szükséges intézményi és technológiai fejlődést; végső soron biztosítsa a teljes pénzügyi szektor stabilitását.

Fő feladatok:

  • Részvétel fizetési és értékpapír-elszámolási rendszerek működésének elemzésében, a rendszerek kockázatainak (főként likviditási kockázat) feltárásában, a rendszerekben lévő likviditásra ható tényezőknek feltárásában, a rendszertagok likviditás menedzsmentjének nyomon követésében és értékelésében.
  • Részvétel a Jelentés a fizetési rendszerről c. MNB kiadvány írásában, illetve elemzési módszertanának továbbfejlesztésében.
  • A fizetési és értékpapír-elszámolási rendszerekkel kapcsolatos statisztikai adatszolgáltatás meghatározása, a statisztikai adatok feldolgozásához és értékeléséhez kapcsolódó módszertan kialakítása, a statisztikai adatok elemzése, adattáblák nyilvántartása és kezelése, valamint az arra épülő belső információs rendszer fejlesztése, kezelése, interaktív riportfelület (dashboard) fejlesztése, MNB honlapon adat publikálás.
  • A felvigyázási tevékenységhez kapcsolódó üzleti analitikai megoldások - hatékony felügyeleti, monitoring és korai figyelmeztető-előrejelző modell - továbbfejlesztése.
  • Felvigyázói átfogó értékelés módszertanának fejlesztése és az értékelésben való részvétel.
  • Jegybanki felsővezetők alkalmankénti írásbeli és szóbeli tájékoztatása.
  • Az elemzések publikálása az MNB saját kiadványaiban, tudományos folyóiratokban, illetve ezek bemutatása hazai és nemzetközi konferenciákon.
  • Kapcsolattartás a felvigyázott fizetési és értékpapír-elszámolási rendszerek képviselőivel.
  • Értékpapírpiaci kockázatok mérése és elemzése.
  • Nemzetközi munkacsoportokban való részvétel.

Munkakör betöltésének feltételei:

  • Releváns felsőfokú végzettség.
  • Tárgyalóképes szakmai angol nyelvtudás.
  • Magabiztos kommunikációs és íráskészség.
  • Jó analitikus, lényeglátó és szintetizáló képesség, strukturált gondolkodás.
  • Kezdeményező- és jó együttműködési készség.
  • Precíz és szoros határidők melletti önálló munkavégzés.
  • 3 hónapnál nem régebbi bejegyzésmentes erkölcsi bizonyítvány bemutatása.

A munkakör betöltésénél előnyt jelent:

  • 1-2 éves releváns munkatapasztalat.
  • Informatikai képzettség.
  • Adatbázis és programozási (R, SQL) ismeretek.
  • Szakterülethez kapcsolódó publikáció.

Amit ajánlunk:

  • Felelősségteljes, változatos, szakmai kihívást jelentő munkakör.
  • Pozitív, alkotó, barátságos légkör.
  • Nemzetközi képzési lehetőségek.
  • Folyamatos szakmai fejlődést elősegítő környezet, programok.
  • Banki szektorban versenyképes jövedelem.

Ami a pályázathoz szükséges:

  • Pályázati anyag: fényképes szakmai önéletrajz és motivációs levél. (Felhívjuk figyelmét, hogy a pályázati anyagnak NEM része a végzettséget igazoló dokumentumok fénymásolata, büntetlen előéletet bizonyító okirat. Kérjük ezeket NE küldje el részünkre.)
  • Pályázati anyagát benyújthatja legkésőbb 2022.02.15. napjáig az MNB internet oldalán (https://toborzas.mnb.hu/allasok) történő regisztrációs folyamat segítségével.

PÁLYÁZATÁT BIZALMASAN, VALAMINT A MINDENKOR HATÁLYOS ADATVÉDELMI JOGSZABÁLYOKNAK MEGFELELŐEN KEZELJÜK.

(x)

Holdblog

Szabó Dávid: Érik a kriptó iparág

Mintha a korábbiaknál jóval kisebb hype mellett lenne alakulóban a kriptománia újabb köre. Milyen gátak szakadtak át az elmúlt időszakban, hol tart a szabályozás, hogyan... The post Szabó Dá

Két éve erre a pillanatra vár Oroszország, most úgy érhet célt, hogy a Nyugat csak nézi

Senior web fejlesztő

Vállalati Energiamenedzsment 2024
2024. április 11.
Sustainable Tech 2024
2024. április 24.
Portfolio Agrofuture 2024
2024. május 23.
GEN Z Fest 2024
2024. május 9.

Infostart.hu

Ügyvédek

A legjobb ügyvédek egy helyen

Díjmentes előadás

Hogyan vágj bele a tőzsdei befektetésbe?

Mire kell figyelned? Melyek az első lépések? Mely tőzsdei termékeket célszerű mindenképpen ismerned?

Ami még az állampapírnál is jobb befektetés

Az állampapírok mellett számos más befektetési lehetőség érhető el a piacon azoknak, akik szélesebb portfóliót szeretnének építeni és hosszú távon növekedést elérni.