Milliókat fizethet a két nagybank az ügyfelek átverése miatt

Összesen 154 millió dollárt fizethet a Barclays és a Credit Suisse, amiért a dark pool (sötét medence) nevezetű rendszereikben félrevezették az ügyfeleiket. Ez eddig a legmagasabb összeg, amit a hatóságok a dark pool rendszerek miatt vetettek ki. A Barclays a vizsgálat során elismerte, hogy nem tájékoztatta megfelelően ügyfeleit a rendszeréről, a Credit Suisse viszont kitartott ártatlansága mellett - írja a Financial Times.

Milliókat fizethet a Credit Suisse az ügyfelek átverése miatt

A hírek szerint legalább 80 millió dollárba kerülhet a Credit Suisse-nek, hogy az ún. sötét medence (dark pool) rendszerében több ügyfelét is félrevezette. A források szerint heteken belül megszülethet a végleges döntés, a Barclaysszel szemben pedig továbbra is folynak a vizsgálatok - írja a Financial Times.

Saját rendszerükben verték át ügyfeleiket a nagybankok

A Credit Suisse és a Barclays is komoly tárgyalásokat folytat a New York-i államügyésszel és a tőzsdefelügyelettel, miután mindét nagybankot azzal vádolják, hogy az ún. sötét medence kereskedési rendszerük működtetésével kivételeznek a robotkereskedőikkel és megsértették a részvényárazási szabályokat is. A bírság mértéke több tízmillió dollár is lehet - írja a The Wall Street Journal.

Saját tőzsdei kereskedési rendszert hoznak létre a nagybefektetők

Saját, tőzsdén kívüli kereskedési platformot (dark poolt) hoznak létre a nagy befektetési alapok, hogy elkerülhessék tőzsderobotokat és ezáltal megmaradjon a nagyobb pakettek eladásakor az anonimitásuk. A kilenc nagy befektetési alapot magába tömörítő dark pool projektet a Fidelity vezeti, és a tervek szerint a nagyobb tőzsdei megbízások számára lesz fenntartva a tagok között - számol be a Financial Times.

Lecsapnak a tőzsdén kívül kalandozókra

Az elmúlt egy hónapban több visszásságra is fény derült a hatóságok jóvoltából Amerikában, méghozzá azoknál a kereskedési platformoknál (dark pooloknál), amelyeket az alapkezelők is szívesen használnak, hogy megszabaduljanak a tőzsderobotoktól. A Financial Times piaci forrásokra hivatkozva azt írja, hogy a dark poolok nincsenek veszélyben, a feltárt problémák (befektetők megtévesztése, bizalmas információkkal való visszaélés) miatt viszont több alapkezelő is váltott, sőt egyesek már saját kereskedési rendszer kialakításán fáradoznak. A befektetők a szigorúbb szabályozásig egyet tehetnek, megpróbálják a legjobb szolgáltatókat megtalálni. Ami nem lesz egyszerű, mert nagyon sok a nyitott kérdés.

Kivonulnak a nagybankok a Barclays rendszeréből - Zuhant az árfolyam

Több nagybank kivonul a Barclays tőzsdén kívüli alternatív kereskedési platformjáról, miután tegnap kiderült, hogy New York főügyésze vádat emelt a bank ellen a dark poolban feltehetően elkövetett szabálytalanságok miatt - írja a Financial Times. Tegnap több mint 6 százalékot esett a bank részvényeinek árfolyama a perről szóló hírek hatására.

Ügyfelei átverésével vádolják a Barclayst

Eric Schneiderman New York-i főügyész azzal vádolja a Barclayst, hogy a robotkereskedőkkel kivételeznek az alternatív részvénykereskedési rendszerükben - írja a The Wall Street Journal. A vád szerint nem mondtak igazat arról sem, hogyan párosítják össze a megbízásokat ezekben az úgynevezett dark poolokban.

Ezt bizony benézte a Bank of America

Az amerikai bankok tegnap első ízben vallottak a hatóságoknak arról, mekkora volumenben kereskednek náluk úgynevezett tőzsdén kívüli, alternatív platformokon, vagy más néven Dark Poolokban. Természetesen a legnagyobb bankok járnak ebben élen, de mint kiderült, a Bank of America véletlenül kétszer nagyobb értékről adott számot a valósnál - számolt be a The Wall Street Journal.

Részletes keresés
FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Itt a friss inflációs adat! Újra gyorsult az áremelkedés Magyarországon
Portfolio hírlevél

Ne maradjon le a friss hírekről!

Iratkozzon fel mobilbarát hírleveleinkre és járjon mindenki előtt.