Megtorpant az olajár emelkedése, óvatosságra intenek az adatok

Megtorpant az olajár emelkedése, óvatosságra intenek az adatok

Az olajárak az elmúlt napokban folyamatosan emelkedtek, de most némi megtorpanás tapasztalható a nagyobb ralit követően. Ez természetesen főleg továbbra is a koronavírus-járvány alakulásának köszönhető, de más tényezők is szerepet játszanak. A Pfizer és BioNTech hétfői 90 százalékos hatékonyságú koronavírus-vakcina bejelentése felfelé hajtotta az árfolyamot, de hónapokig is eltarthat mire a szélesebb közönség is megkaphatja az oltóanyagokat, hiszen hatalmas logisztikai kihívást jelent ez. Ennek köszönhetően továbbra sem várható gyors gazdasági kilábalás és a korlátozások feloldása sem, márpedig ezekre szükség lenne az olajkereslet fellendüléséhez. Rövid távon egyelőre jóval több a negatívum, ami lefelé hajthatja az árakat, ugyanakkor a hosszabb távú kilátások, 2021 második felétől már jobbnak tűnnek. Tehát egyelőre nem érdemes arra számítani, hogy a november eleje óta tartó rali folytatódhat, amit az elmúlt napok korrekciója is alátámaszt.

Pont az olajszállítás ütőere, a világ legfontosabb tengerszorosa kerülhet össztűz alá

Pont az olajszállítás ütőere, a világ legfontosabb tengerszorosa kerülhet össztűz alá

Egy apró tengerszoros felel a világ teljes olajexportjának az ötödéért, a tengeri szállítmányoknak pedig a harmadáért. Ez közel egymillió hordót jelent óránként, amivel a világ legfontosabb olajgócpontjának tekinthető. A Hormuzi-szorosról van szó, amely éppen Irán déli partjainál húzódik, ahol a vezetés forrong az amerikai szankciók miatt. Nemrég kigyulladt két hajó, és lelőttek egy felderítő drónt is. Ha Irán blokkolná a szorost, azzal veszélybe kerülhetne a világ energiabiztonsága, és nem mellesleg durván elszállna az olajár is.

Amerikai rekordadatra esik az olaj

Esnek az olajárak csütörtökön délután, miután több mint másfél éves csúcsra bővült az Egyesült Államok nyersolajtartaléka az előző héten.

Őrült tempóban hódítja meg az olajpiacot Amerika

Új történelmi rekordot ért el 2018 decemberében az Egyesült Államok olajtermelése, a kormányzati energiainformációs hivatal (EIA) pedig ismét emelte a 2019-es termelésbővülésre vonatkozó várakozását.

Képtelen lassítani a palaolaj-forradalom

Képtelen lassítani a palaolaj-forradalom

Új csúcsot érhet el az Egyesült Államok palaolaj-termelése márciusban. A tengerentúli palaolaj-termelés napi 8,4 millió hordóra emelkedhet márciusban az amerikai kormányzati energiainformációs hivatal (EIA) prognózisa szerint.

Amerika diktálja a tempót az olajpiacon 2019-ben

Amerika diktálja a tempót az olajpiacon 2019-ben

A globális olajpiaci keresletnek az OPEC kitermeléscsökkentése, valamint a venezuelai és az iráni szankciók kínálatot korlátozó hatása ellenére is nehéz lesz lépést tartania a kínálat elsősorban OPEC-en kívüli bővülésével 2019-ben - áll a Nemzetközi Energiaügynökség (IEA) új jelentésében.

Rekordra tör az amerikai olajipar

Februárban új csúcsra, napi 8,179 millió hordóra emelkedhet az Egyesült Államok palaolaj-termelése - közölte az Egyesült Államok Energiainformációs Ügynöksége (EIA).

Visszafogná az olajtermelést Oroszország és Szaúd-Arábia

A keddi újabb nagy esést követően szerdán emelkednek az árfolyamok a nemzetközi olajpiacon. Az árak kéthónapos mélypontról emelkednek azután, hogy olyan értesülések láttak napvilágot, amelyek szerint Oroszország és Szaúd-Arábia a kitermelés 2019-es csökkentésének lehetőségéről egyeztet.

Egymás után dönti az olajrekordokat az Egyesült Államok

Egymás után dönti az olajrekordokat az Egyesült Államok

2018-ban napi 10,8 millió hordóra, 2019-ben pedig 11,8 millió hordóra bővülhet az Egyesült Államok nyersolajtermelése az ország Energiainformációs Hivatalának (EIA) előrejelzése szerint. Ezzel az Államok valószínűleg már idén a világ első számú olajtermelőjévé válhat, amit jövőre is megőrizhet. Ezzel az USA az 1970-ben felállított napi átlag 9,6 millió hordós termelési rekordot adja át a múltnak. Közben az ország nyersolaj- és üzemanyagimportja hatvan éves mélypontra süllyed.

Hirtelen bezuhant az olaj

Egyhónapos mélypontra esett az olaj ára szerda délután a tengerentúli készletadatok megjelenését követően.

Az autók letaszították a trónról az erőműveket Amerikában

Négy évtized, egész pontosan 1978 után történt trónfosztás a legnagyobb légköri szennyezők tengerentúli toplistáján 2016-ban: az első hellyel járó kétes dicsőség így már nem az energiatermelő ágazatot, vagyis az erőműveket, hanem a szállítás-közlekedési ágazatot illeti meg.

Döbbenetesen alulbecsülték a napenergia előretörését az USA-ban (is)

Döbbenetesen alulbecsülték a napenergia előretörését az USA-ban (is)

Az Egyesüt Államok kormányzati felügyelete alatt álló energiainformációs hivatal (EIA) kétévente adja ki előrejelzéseit a különféle energiaforrások kilátásairól, illetve a jövőbeli energiamixben várható részarányukról. A statisztikák publikálásával is foglalkozó szervezet prognózisai az utóbbi két évtizedben meglehetősen pontatlanok voltak, a tíz éve kiadott becslés pedig egészen elképesztő mértékben tévedett a végül megvalósult folyamatokhoz képest.

Váratlan adatra zuhan az olaj

Ismét élesen csökkennek az olajárak szerdán, miután a tengerentúlon az olajtartalékok vártnál lassabb zsugorodását jelző adatok láttak napvilágot.

Meglepő adatra zuhannak az olajárak

Meredeken csökkentek az olajárak szerdán, miután az Egyesült Államok hivatalos kormányzati olajtartalék-adatai váratlan bővülést jeleztek, az Energiainformációs Hivatal ugyancsak szerdán napvilágot látott prognózisa szerint pedig jövőre korábban nem látott szintre, napi 10 millió hordó fölé emelkedhet az USA olajkitermelése.

  • 1
  • 2
Részletes keresés
FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Hiába mennek megint a fegyverek, megoldhatatlan problémától szenved az ukrán hadsereg
Portfolio hírlevél

Ne maradjon le a friss hírekről!

Iratkozzon fel megújult, mobilbaráthírleveleinkre és járjon mindenki előtt.