A világon elhatalmasodott a gyűlölködés október 7-e, vagyis a palesztin Hamász Izrael elleni támadása óta, és ez nagyon sajnálatos - írta szombaton kiadott közleményében Volker Türk, az ENSZ emberi jogi főbiztosa.
A Politico értesülései szerint az Európai Unió fontolóra vette azt, hogy bírságot szabjon ki három közösségi médiaóriásra, az Alphabetre, a Metára és a TikTokra, mivel az ezeken a felületeken megjelenő állhírek befolyásolhatják a szombaton esedékes szlovákiai választásokat.
Békére szólított fel Ferenc pápa és Ahmed et-Tajjeb szunnita nagyimám az ENSZ Biztonsági Tanácsának szerdai ülésén elhangzott üzenetében.
Egy korábbi Facebook-alkalmazott által pénteken benyújtott bejelentő nyilatkozat szerint a Facebook a növekedést és a profitot tartja fontosabbnak, a gyűlöletbeszéd, a félretájékoztatás és a nyilvánosságot fenyegető egyéb veszélyek elleni küzdelem helyett - szerepel a The Washington Post cikkében, amit a 444.hu szúrt ki.
Az Európai Bizottság csütörtökön arra szólította fel az online platformok üzemeltetőit, hogy további hat hónapon keresztül folytassák havi jelentéseik benyújtását az álhírek, különösen a koronavírus-járványt érintő hamis információk elleni küzdelemre irányuló erőfeszítéseikről.
Külső vizsgálatot kezdeményezett a gyűlöletbeszédet tartalmazó bejegyezések ellenőrzéséről kedden a Facebook, a cég a szakértők szerint így próbálja kifogni a szelet az ellene bojkottot hirdetők vitorlájából.
Sorra jelentik be a világ nagyvállalatai, hogy bojkottálják a Facebookot, és nem hirdetnek a közösségi oldalon, amíg az nem kezeli megnyugtatóan a felületein megjelenő gyűlöletbeszédet. Ma újabb gigacégek kerültek fel a listára.
Sorra függesztik fel hirdetéseiket az online közösségi oldalakon olyan globális nagyvállalatok, mint a Unilever, a Coca-Cola vagy a Honda, hogy arra ösztönözzék őket, hogy lépjenek fel agresszívabban a gyűlöletbeszéd és a hamis információk terjedése ellen. A Facebook bevételeinek zöme a hiredtésekből származik, de a cég egyelőre nem hátrál.
Pozitív elmozdulást lát Brüsszel a magatartási kódexhez csatlakozó négy amerikai IT-cég jogellenes gyűlöletbeszéd kiszűréséhez és tiltásához való hozzáállásában - írja a Bruxinfo. A Facebook, a Twitter, a YouTube és a Microsoft a legfrissebb adatok szerint a náluk bejelentett jogellenes gyűlöletbeszéd-tartalom 72 százalékát eltávolították.
120 kilométeres hatótávolságú a fegyver.
Kiemelkedő forgalom mellett gyorsan helyreállt a rend a vámsokk után.
Négy helyen is ellopták a kábeleket.
A jelenlegi adatok szerint sereghajtók vagyunk az EU-ban.
Nagy Márton elégedett az intézkedés hatásaival, a kereskedők kevésbé
Az OXO Technologies vezére a Business podcast vendége volt.