Egy harvardi kutatás állítja, Kínában már tavaly nyáron megjelent a koronavírus

Egy harvardi kutatás állítja, Kínában már tavaly nyáron megjelent a koronavírus

Harvardi tudósok szerint Vuhanban már tavaly nyáron jelen volt a koronavírus, tehát hónapokkal hamarabb, mint azt a kínai hatóságok hivatalosan elismerik. A kutatók műhold felvételekre és internetes keresésekre alapozzák az állítást, de Kína szerint ez egyáltalán nem állja meg a helyét – írja a Financial Times.

Koronavírus: 2022-ig maradhat a karantén, 2024-ig bármikor újraindulhat a járvány

Koronavírus: 2022-ig maradhat a karantén, 2024-ig bármikor újraindulhat a járvány

A Harvard Egyetem tudósainak kutatása szerint a társadalmi távolságtartás szabályai -  a "maradj otthon" rendeletek és a bezárt iskolák – 2022-ig érvényben maradhatnak az Egyesült Államokban, ha nem lesz hatásos oltóanyag a koronavírus ellen – írja a CNN. Bár a kutatók az amerikai eseteket vizsgálták, következtetéseik más országokra is érvényesek lehetnek, ezért érdemes minden ország lakóinak ezzel is tisztában lenni.

Figyelmeztet a világhírű professzor: közelebb van a katasztrófa, mint gondolnánk

Már egy évtized eltelt a 2008-as globális pénzügyi válság óta és a törvényhozók nem győzik bizonygatni, hogy a rendszer sokkal biztonságosabb manapság, mint akkor volt. Azok a nagybankok, amelyek akkor az összeomlás középpontjában voltak, jelentősen visszafogták mára a kockázatos ügyleteiket és mindenki, a befektetőktől kezdve a lakosságon keresztül a jegybankárokig folyamatosan éberen figyeli a fejleményeket. A szabályozók keményen dolgoztak azon, hogy nagyobb legyen a transzparencia és az elszámoltathatóság a bankrendszerben. De tényleg biztonságban vagyunk? - Teszi fel a kérdést Kenneth Rogoff, a Harvard Egyetem professzora.

Meglepő eredményre jutott a szélenergiáról egy tanulmány

Meglepő eredményre jutott a szélenergiáról egy tanulmány

Míg a szélenergia pozitív hatásai hosszú távon egyértelműek a klímaszempontok alapján, rövidtávon a szélturbinák is erősítik a globális felmelegedést - áll egy, a Harvard kutatói által közölt tanulmányban.

A Harvard elnöke is arra kéri Orbánt, hagyja békén a CEU-t

Drew Gilpin Faust, aki első női elnökként 2007 óta vezeti a világ egyik leghíresebb egyetemét, a Harvard Egyetemet, kedden levelet írt Orbán Viktor miniszterelnöknek és Szemerkényi Réka washingtoni magyar nagykövetnek, akit időközben a kormány hazarendelt.

A készpénz ellen harcol a neves közgazdász

Kenneth Rogoff finoman szólva is komoly ember: nemzetközi sakk nagymester, a Nemzetközi Valutaalap korábbi vezető közgazdásza és jelenleg a Harvard Egyetem professzora. És egyúttal - nem hivatalosan - a készpénz első számú ellensége - indítja beszámolóját a Bloomberg.

Részletes keresés
FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Nagy esemény jön a bitcoinnál, most érdemes kriptóba befektetni?
Portfolio hírlevél

Ne maradjon le a friss hírekről!

Iratkozzon fel megújult, mobilbaráthírleveleinkre és járjon mindenki előtt.