Kiderült, kik pályáztak a MOME rektori pozíciójára: több nevet is nyilvánosságra hoztak

Kiderült, kik pályáztak a MOME rektori pozíciójára: több nevet is nyilvánosságra hoztak

Kiemelt érdeklődéssel zárult a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem (MOME) 2023 januárban kiírt nyílt nemzetközi rektori pályázata: az egyetem csütörtökön arról tájékoztatta a Portfolio-t, hogy számos, világszerte elismert szakember nyújtotta be jelentkezését a pozícióra, köztük tengerentúli, skandináv és egyéb rangos európai egyetemek oktatói. Döntését az új rektor személyéről az év végén hozza meg az intézmény.

Videó: 9 hónap után 1,2 milliós fizetés vár az Aldi kiválasztott dolgozóira

Videó: 9 hónap után 1,2 milliós fizetés vár az Aldi kiválasztott dolgozóira

Idén is regionális vezetőket toboroz az Aldi Magyarország: azok, akik megfelelnek a kiválasztási folyamaton, 5-6 boltot irányítanak majd, a terület átvétele után bruttó 1,2 millió forintos havi fizetésért. A részletekről Kulcsár Dénest, az áruházlánc ügyvezetőjét kérdeztük.

Kik dolgoznak az alapkezelőknél? És hogy kerülhetsz be egy ilyen céghez?

Kik dolgoznak az alapkezelőknél? És hogy kerülhetsz be egy ilyen céghez?

2020 januári tulajdonosváltást követően, idén tavasszal új menedzsment érkezett a Diófa Alapkezelőhöz, köztük Oláh Katalin HR igazgatóval. A szakember a Portfolio-nak adott interjújában elmondta, nagyon intenzív hónapok állnak mögöttük, a járványhelyzet alapjaiban változtatta meg a toborzási és onboarding folyamatokat, mégis van, ami nem változik. A HR igazgató szerint a jelöltek számára továbbra is a legfontosabb szempont egy munkahely választásakor a fizetés, ezt követi a szakmai fejlődés, illetve a hibrid munkavégzés lehetősége – utóbbi messze fontosabb, mint például a cafeteria.

Te is jelentkeznél magyar űrhajósnak? Itt vannak a szigorú kritériumok, amiknek meg kell felelni

Te is jelentkeznél magyar űrhajósnak? Itt vannak a szigorú kritériumok, amiknek meg kell felelni

Szigorú feltételeknek kell megfelelniük a csütörtökön elindított magyar űrhajós-kiválasztási folyamatban részt vevőknek. A 30-60 naposra tervezett misszió során egy magyar űrhajós az évtized közepén űrrepülésben vehet részt, hogy világszínvonalú magyar innovációkat teszteljen és egyedülálló kísérleteket folytasson a Nemzetközi Űrállomáson.

A tehetséggondozásból jöhet a következő oktatási innováció

A döntési és kiválasztási folyamatok racionalizálása, objektívvé tétele számos gazdasági-társadalmi ügyben, például üzleti döntéseknél vagy munkaerő-toborzásnál létfontosságú. Azonban egyre kevesebb idő jut ezekre, így sokan igyekeznek leszűkíteni a kiválasztási szempontokat, ez az irány pedig komoly kockázatokat hordoz. Hogyan lehet megtalálni az egyensúlyt, és mi a megoldás, amikor emberekről kell dönteni? Egy tehetséggondozással foglalkozó alapítvány például, hogyan válassza ki a legtehetségesebb gyerekeket többszörös túljelentkezés esetén? Csányi Gabriella, a London School of Economics frissen végzett magyar hallgatója erre dolgozott ki modellt, amivel első magyarként és első nőként nyerte el a Decision Analysis Practice Award nevű nemzetközi elismerést az amerikai Houstonban.

Részletes keresés
FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Nagy esemény jön a bitcoinnál, most érdemes kriptóba befektetni?
Portfolio hírlevél

Ne maradjon le a friss hírekről!

Iratkozzon fel megújult, mobilbaráthírleveleinkre és járjon mindenki előtt.