Érdekes cikket közölt az amerikai CNBC hírportál a koronavírus Eris variánsának fontosabb tudnivalóiról.
Az omikron folyamatosan megjelenő újabb és újabb változatai a vakcinák megkerülésére törekszenek, teljesen kijátszani viszont nem fogják tudni soha, ehhez olyan változásra lenne szükség a tüskefehérjén, annyira eltorzulna, hogy már nem tudna a sejtbe jutni. Az újabb és újabb változatokat menekülő mutánsoknak nevezi a tudomány, mert mi húzzuk egyre szorosabbra a kötelet, amiből próbál kibújni, mondta el a 24.hu-nak Rusvai Miklós virológus professzor.
A legfrissebb adatok szerint július első hetében a napi új esetek előző hét napra vetített átlaga a múlt év hasonló időszakához képest csaknem 150 százalékkal növekedett – számol be a hírről az Infostart.
Ma délután 5 óra körül jön a Checklist, a Portfolio napi podcastjének hétfői adása. A mai részben először a koronavírus új, dél-afrikai variánsairól lesz szó amik a szakértők szerint hamarosan Magyarországon is megjelennek. Ezután pedig azokról a régi, elvavult vagy gyakran házilag barkácsolt kézi fegyverekről, harckocsikról és drónokról beszélünk majd, melyek egyre gyakrabban tűnnek fel az elhúzódó orosz-ukrán háborúban.
Az utolsó nagy járvány lehet a Covid-19 pandémia, mellyel az emberiségnek szembe kell néznie, ha megfelelően felkészül a következő patogén-fenyegetésre – írja Bill Gates új könyvében.
Egy dél-afrikai nő - aki kezeletlen HIV okozta betegségben szenvedett - kilenc hónapon keresztül nem tudta legyőzni a koronavírust, és ez idő alatt legalább 21 féle koronavírus mutáció jött létre a szervezetében – írja a Bloomberg.
12 fő fertőződhetett meg eddig a franciaországi Marseille közelében a koronavírus új, B.1.640.2 jelű variánsával, amely vélhetően Kamerunból származik, átmenetileg az IHU nevet kapta, és több elváltozást mutat az omikron variánsnál.
Az elmúlt héten egymásnak ellentmondó információk jelentek meg az omikron variánsról: vannak orvosok, akik szerint a betegség enyhébb lefolyású lehet, de a dél-afrikai kormány mégis a terhelés növekedésére készítette fel a kórházakat. A kínai vezetés viszont saját bevallása szerint nem fél, és megkétszerezi a szigort. Kiderült, mi kell ahhoz, hogy Kína feladja az inflációt gerjesztő és aktivitást visszafogó koronavírus-politikát - és az is, hogy ez nem ma lesz. Magyarországon a hétvégi adatok szerint tovább mérséklődött a negyedik hullám, remélhetőleg nem az omikron fog a kedvező trendbe belerondítani. Legfrissebb hétfői híreink egy cikkben.
Miközben a régiónkban épphogy megjelent a delta plusz néven is emlegetett AY. 4.2-es koronavírus-variáns, brit tudósok a Guardiannak arról beszéltek a napokban, hogy szinte elkerülhetetlen, hogy egy új, sokkal fertőzőbb és sokkal súlyosabb tüneteket okozó „szupermutáns” mutálódjon a deltából.
Nagy-Britanniában már mintegy felére csökkent a napi regisztrált fertőzöttek száma a koronavírus delta variánsa által okozott járványhullám csúcsához képest, ám a tudósok mégis aggódnak. Azt mondják, hogy a lazítások miatt a vírus csak lassan szorul vissza, ezért alkalmazkodni tud a vakcinákhoz, ez pedig új, potenciálisan veszélyesebb mutációk kialakulásához és elterjedéséhez vezethet.
Szlávik János szerint a nyári utazgatások miatt Magyarországra is nagyobb számban hurcolhatják be az emberek a delta variánst.
Kubában előállították az első latin-amerikai koronavírus elleni védőoltásokat, amely komoly hatékonyságot mutatnak a betegség ellen - jelentette be hétfőn a vakcinát kifejlesztő helyi laboratórium.
A rendelkezésre álló adatok azt mutatják, hogy az európai uniós használatra eddig engedélyezett valamennyi koronavírus elleni oltóanyag, köztük az AstraZeneca, a Pfizer/BioNtech, a Moderna és a Johnson & Johnson vakcinája védelmet nyújt a vírus összes domináns törzseivel szemben - közölte Marco Cavaleri, az Európai Gyógyszerügynökség (EMA) vezető tisztségviselője csütörtökön.
Nem telik el úgy nap, hogy ne hallanánk arról neves orvosoktól, hogy Magyarország végleg maga mögött hagyta a koronavírus-járványt az oltásoknak köszönhetően. De úgy sem telik el nap, hogy arról hallanánk másoktól, hogy a nyakunkon van a járvány negyedik hulláma. Rusvai Miklós virológus professzort kértük meg, hogy segítsen eligazodni az ellentmondás közepette. A professzor úgy véli, bizakodásra adnak okot a számok, de idén nyáron nem lesz olyan alacsony a napi esetszám és a halálozási adat, mint tavaly. Ősszel pedig jó esély van arra, hogy emelkedni fog a fertőzöttség. Elhamarkodott lenne tehát azt mondani, hogy vége a vírussal terhelt időszaknak, a virológus óvatosságra int mindenkit.
Magyarországon tavaly augusztus óta nem látott alacsony új fertőzötti számról érkezett jelentés vasárnap reggel, a világon pedig szintén visszaszorulóban a járvány. A koronavírus-járványról szóló híreinket vasárnap ebben a cikkünkben gyűjtjük össze.
Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) hétfőn bejelentette, hogy a jövőben görög betűkkel fogja kiegészíteni a koronavírus különféle variánsainak eddigi megnevezését az egyszerűbb azonosíthatóság érdekében.
Fontos gyorsjelentések jönnek a héten.
Cikkünk folyamatosan frissül.
Az ukrán elnök szerint a világ nem akar május 8-ig várni a fegyvernyugvásra.
Súlyos károkat okoz az áramhiány.
Az F/A-18-as egy repülőgép-hordozóról zuhant a tengerbe.
Az OXO Technologies vezére a Business podcast vendége volt.
Csányi Péter veszi át édesapjától a vezérigazgatói pozíciót.
Drámai áremelkedés tapasztalható: 2010 óta közel négyszeresére emelkedtek a termőföldárak Magyarországon.