FONTOS Az utolsó pillanatban kapott üzenetet Donald Trump Moszkvából: a Kreml tárgyalni akar

2018. július 06. 11:42 | Portfolio

Palkovics: nem jó az MTA javaslata, jön az eredményhirdetés az innovációs pályázatoknál

A Magyar Tudományos Akadémia (MTA) által minap javasolt két megoldás az Akadémia finanszírozási és tevékenységi modelljére nem elfogadható a kormány számára, így amint a parlament elfogadja a 2019-es költségvetést, megkezdik az Akadémiával egyeztetve az új keretrendszer és a kutatási célrendszer kialakítását - többek között ezt mondta el a Magyar Hírlapnak adott nyilatkozatában Palkovics László. Az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) minisztere elárulta, hogy új nevet fog kapni a Pálinkás József elnök menesztése után a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal, rövidesen kinevezik majd az új elnököt is, illetve bizonyos kutatási-innovációs pályázatoknál az eredmények kihirdetésének felfüggesztése is csak rövid ideig tart majd.

2018. június 05. 14:39 | Portfolio

Mennie kell Pálinkás Józsefnek

Még júniusban el kell hagynia a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal (NKFI) elnöki székét Pálinkás József akadémikusnak, az első Orbán-kormány oktatási miniszterének, a Magyar Tudományos Akadémia korábbi elnökének - írja a 24.hu.

2018. április 23. 15:16 | Portfolio

Egészségipari projektekbe ment itthon a legtöbb uniós innovációs támogatás

Az uniós innovációs forrásokon belül a legtöbb támogatást, a projektek 35 százalékát az egészséges társadalom és jólét szakterülethez sorolható, vagyis egészségipari, orvosi, gyógyászati projektek nyerték el 2015 óta Magyarországon - emelte ki az elmúlt 3 évi pályázati döntések egyik fontos jellemzőjét a Magyar Időknek adott interjúban Pálinkás József. A Nemzeti Kutatási Fejlesztési és Innovációs Hivatal elnöke az elnyert támogatások alapján kialakult földrajzi listáról is beszélt: eszerint az egyetemi központok állnak az első helyen, ezeket az ipari központok követik.

2018. április 17. 16:33 | MTI

Új német-magyar innovációs pályázatra jelentkezhetnek a vállalkozásoknak

A magyar vállalkozások kutatóintézetekkel és német partnereikkel együttműködésben megvalósuló innovációs projektjei is támogatást nyerhetnek a nemzetközi EUREKA program részeként megjelent, 750 millió forint keretösszegű pályázaton, a felhívásra május 30-ig lehet jelentkezni. Közben éppen ma jelent meg a Német-Magyar Kereskedelmi és Iparkamara éves konjunktúra jelentése, ennek legfontosabb fejleményei:

2018. április 10. 17:28 | MTI

Bejelentés Brüsszelből: beszáll Magyarország a mesterséges intelligenciába

Magyarország csatlakozott az uniós Mesterséges Intelligencia Nyilatkozathoz, a Digital Day rendezvényen április 10-én több uniós ország képviselőivel együtt Pálinkás József, a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal (NKFIH) elnöke írta alá Brüsszelben Magyarország csatlakozását az EU mesterséges intelligencia együttműködéséhez.

2018. március 28. 14:57 | Portfolio

Összefog Magyarország és Dél-Korea az ipari kutatások terén

A magyar-koreai Tudományos és Technológiai Vegyes Bizottság mai ülésén abban állapodtak meg a felek, hogy az eddigi kétoldalú együttműködést projektalapon továbbfejlesztik és ennek érdekében elfogadták a következő évek munkaprogramját is - számol be a fejleményről a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal közleménye. A két ország egyre inkább a csúcstechnológiai iparban hasznosítható nagy léptékű kutatásokra kívánja helyezni a hangsúlyt és ennek fontos eszköze egy idén májusban induló közös pályázat, amelynek keretében az NKFI Alap magyar részről 200 millió forintos keretösszeggel támogatja a társfinanszírozott ipari fejlesztési projekteket.

2018. március 09. 06:24 | Weinhardt Attila

Már 600 milliárdot öntöttek a gazdaságba, és ez még csak a kezdet

A következő két évben elkerülhetetlen, hogy a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Alap éves költségvetése a mostani 83 milliárd forintról "2020-ra megduplázódjon, azaz az állam ugyanannyival járuljon hozzá a kutatásfejlesztési és innovációs célokat ösztönző Alapba, mint amennyi most a vállalati befizetésekből bejön" - többek között ezt szorgalmazta a Portfolio-nak adott interjúban Pálinkás József. A Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal elnöke szerint így érhető el, hogy a kiépülő kutatási infrastruktúrát országszerte használni lehessen, a megkezdett programok folytatódhassanak, és elkerülje az ország, hogy "2020-22-ben visszaesés legyen a kutatási ráfordításokban". Pálinkás bemutatta, hogy miért változott jelentősen 2018-tól az Alapból meghirdetett pályázatok szabályrendszere és a szigorodó feltételek miatt azt kéri: "csak azok a cégek adják be a pályázataikat, amelyek gazdálkodása kifogástalan és működése a pályázati forrás nélkül is fenntartható".

2018. február 13. 12:20 | Portfolio

Megkezdték a kísérleteket az első külföldi kutatócsoportok a szegedi lézeres kutatóintézetben

Elkezdték az első külföldi (svájci és görög) kutatócsoportok is használni a szegedi lézerközpont különböző berendezéseit és így nemcsak különböző tudományos kutatási eredmények jöhetnek majd ebből a folyamatból, hanem közben anyagilag is hozzájárulnak a 85%-ban EU-pénzből létrehozott hatalmas kutatási infrastruktúra fenntartásához.

2018. február 06. 14:08 | Portfolio

A Richter nyerte eddig a legtöbb KFI-pénzt - Nagy változások jönnek idén!

A kutatás-fejlesztési és innovációs versenypályázati rendszerben 2015 óta összesen 1981 vállalkozás együtt 297 milliárd forintnyi EU-s és magyar költségvetési forrást nyert el, és köztük a legtöbbet, 4,2 milliárd forintot 4 pályázattal a Richter Gedeon Nyrt. nyerte - mutatta be az elmúlt 3 évi folyamatokat összegző mai előadásában Pálinkás József. A Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal elnöke a pályázati értékelések alapján rámutatott, hogy nagyon sokan próbálkoztak be túlárazott költségvetéssel, illetve túlzott kockázatokat jelentő projektekkel és sokan játszottak a hiánypótlásokra is. Ezek miatt az idén januárban közzétett, összesen 61 milliárd forintos keretösszegű versenypályázati kiírásoknál jelentős változásokat léptetnek életbe, köztük egy olyan 10 milliárdos pályázatnál is, amely direkt a mikro- és kisvállalkozásoknak szól.

2018. január 10. 14:50 | Portfolio

Budapesti és Pest megyei cégek, figyelem! - Két nagy kutatás-fejlesztési pályázat is megnyílt ma

Miután hétfőn megjelent négy felfedező kutatásokat ösztönző témapályázat összesen 12 milliárd forintos keretösszeggel, ma további négy, a vállalkozások innovációs tevékenységét, illetve a kutatói-ipari együttműködéseket támogató pályázatot tett közzé a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal. Ezek együttes keretösszege 61 milliárd forint, és a pénz a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Alapból származik majd. Fontos és az előző évekhez képest új fejlemény, hogy a ma megjelent két céges pályázat 30 milliárdos keretére kizárólag budapesti és Pest megyei cégek pályázhatnak.

82 milliárd forint lesz jövőre az Innovációs Alap pályázati keretösszege

2017. december 20. 19:20 | MTI, Portfolio

82 milliárd forint lesz jövőre az Innovációs Alap pályázati keretösszege

A 2016-os 78 milliárd forint után idén 90,2 milliárd forintra emelkedett a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Alap éves pályázati keretösszege, amely jövőre 81,85 milliárd forintra visszaemelkedik a 2018-as programstratégia szerint - derült ki a Magyar Közlönyben megjelent 1962/2017-es kormányhatározatból. Az Innovációs Alap terhére a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal (NKFI) 30,19 milliárd forintért vállalhat új kötelezettségeket jövőre.

2017. december 01. 17:01 | MTI, Portfolio

Bemutatta Magyarország, hogy mit javasol a 2020 utáni uniós K+F+I-támogatásoknál

A piacteremtő, áttörést hozó innovációk támogatása mellett a fokozatos fejlesztés révén megvalósuló innovációk támogatására, továbbá a kkv-k önálló fejlesztéseinek és az együttműködések ösztönzésének támogatására is szükség van a 2021-től induló újabb uniós kutatás-fejlesztési keretprogramban - hangsúlyozta a magyar álláspont csütörtöki brüsszeli bemutatása kapcsán Pálinkás József. A Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal elnöke által összefoglalt magyar anyag azért fontos, mert a tagállami álláspontok is beépülnek az Európai Bizottság által jövő júniusban bemutatandó FP9 javaslatba.

2017. november 21. 16:57 | Portfolio

Milliárdos támogatást kaptak idén a legtöbbet idézett magyar kutatócsoportok

A napokban hirdették ki a "Jelentős nemzetközi hatású, kiemelkedő eredményeket elért kutatócsoportok támogatása" című, a magyar innovációs alapból meghirdetett pályázat második körének eredményeit, és így az újabb 25 kutatócsoporttal együtt idén összesen 52 kutatócsoportnak összesen 1 milliárd forint került kiosztásra - derül a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal (NKFI Hivatal) közleményéből.

Részletes keresés