
Haraszti Péter, a TritonLife alapítója, vezérigazgatója előadásában ismertette, hogy a CEE régióban Magyarországon az egészségügy evolúciója még mindig elmaradásban van, a teljes egészségügyre fordított kiadás 4000 milliárd forintot tesz ki, jelentős a saját zsebből való költési arány, a Top30 magánszolgáltató árbevétele idén 145 milliárd forintra tehető, vagyis jelentős növekedés jellemzi a magánszolgáltatói szektort.
Becslések szerint a teljes strukturált magánegészségügyi piac 350-500 milliárd forint lehet.
A magánszektor térnyerése folyamatos volt már a koronavírus-járvány előtt is - hangsúlyozta Haraszti Péter, ismertetve, hogy 20-30%-os éves növekedés volt tapasztalható. Ez annak tudható be, hogy emelkedett a lakosság körében az egészségtudatosság és a kereslet, emiatt sok szereplő jelent meg a piacon.
Beszélt arról is, hogy a pandémia alatt és azt követően az állami ellátás a járvány kezelésére összpontosított. A járványügyi intézkedések hatására megnőttek a várólisták a közfinanszírozott intézményekben és csökkent az ellátáshoz való hozzáférés. Szintén hatással voltak az egészségügyi rendszerre a szektort érintő átalakítások, példaként említette a szolgálati jogviszonyt és a hálapénz kivezetését. Ebben a környezetben tovább erősödtek a magánszolgáltatók, amelyek 2021-ben rekord 50%-os árbevétel növekedést értek el. A 2020-as üzleti évről részletesen ebben az elemzésünkben írtunk:
Annyira nem rózsás viszont jelenleg a helyzet, mint, amit az árbevételek mutatnak: nagy ismert fővárosi magánellátók fele évek óta vesztéséget termel. Harc folyik az egészségügyi munkaerőért, a bérspirál fokozódik az egész ágazatban (állami és magán rendszer), az infláció negatív hatásai is érezhetők, a szektort érintik az árfolyamkockázatok és az energiaárak emelkedése is.
Kitért arra is, hogy a jövőben elkerülhetetlenek az áremelések, de azt is elismerte, hogy közeledik a kereslet-kínálati inflexiós ponthoz, ugyanakkor a profitabilitás rövid távon csökkenhet, ez pedig sok szolgáltatónál nagy gond lehet. A jövőben egyre inkább a nagyobb, tőkeerős, jól és stabilan működő cégek térnyerésére és a konszolidációra számít.
A magánegészségügynek még mindig sok tere van a fejlődésre, tovább fog növekedni, ugyanakkor a szabályozási környezetről, az állam szerepéről muszáj beszélni. Nincs ugyanis két különálló egészségügyi rendszer, Magyarországon hosszú távon mindenkinek az az érdeke, hogy az egészségügy az emberek és a betegek érdekét szolgálja - húzta alá.
A TritonLife alapítója, vezérigazgatója kiemelte, hogy a vállalat célja, hogy létrehozzon egy országos lefedettségű horizontálisan és vertikálisan integrált egészségügyi hálózatot, mely kiváló minőségű könnyen hozzáférhető szolgáltatást nyújt. Ennek elérésére már 2017-ben megkezdődtek az előkészületek, tárgyalások a lehetséges akvizíciókról, 2018-ban megvásárolták a Róbert Károly Magánkórházat, és további telephelyek (Debrecen, Szeged, Kaposvár, Eger) nyitására és akvizíciókra (Veszprém, Kaposvár) fókuszáltak. Jelenleg 14 helyszínen vannak jelen, ez magában foglal 6 magánkórházat (Tritonife Róbert, TritonLife Duna, TritonLife Budaörs, Debrecen, Szeged, Kaposvár), 7 járóbeteg ellátót (TritonLife Genium, TritonLife Hegyalja, TritonLilfe RK64, TritonLife Eger, TritonLife Veszprém, TritonLife Kaposvár, TritonLife Budaörs), a fővárosban egy labor diagnosztikát és 5 szakterületen kiválósági központokat, Center of Excellence-t létesítenek.
A rövidtávú céljaik között említette, hogy a következő egy évben megnyílik 4 új magánkórház összesen 10 műtővel és 100 ággyal.
Előadása szerint a TritonLife Csoport által alkalmazott orvosok száma idén 40 százalékkal 635-re nőtt tavalyhoz képest, az egyéb foglalkoztatottaké pedig 78 százalékkal 544-re emelkedett. Becslések szerint idén 16 százalékkal több járóbeteget látnak majd el az elmúlt évhez képest, és 18 százalékkal több műtétet hajtanak végre, a szülések száma pedig 11 százalékkal emelkedik 1900 szülés fölé (ez egy kisebb megyei kórház volumene). A TritonLife bevételeinek 90 százaléka B2C bevétel, tehát a páciensek saját zsebből vagy az egészségpénztárukon keresztül fizetik az ellátást, 10 százalék a NEAK-tól érkezik a rendszerükbe - tette hozzá, megjegyezve, hogy a TritonLife-nak a 2018 induláskor mintegy 3 milliárd forint volt az árbevétele, idén 16,5 milliárd forintos árbevételre számítanak a tavalyi 11,5 milliárd forint után.
Címlapkép forrása: Portfolio/Mónus Márton
Tűzszünetet jelentett be Vlagyimir Putyin, Harkivben nyomulnak az oroszok - Háborús híreink hétfőn
Cikkünk folyamatosan frissül.
Hajszálon múlt a katasztrófa: nagyon benézett egy zátonyt az orosz fantomhajó
Szerencsére a finn parti őrség résen volt.
Emelkedő árbevétel és közel 6 milliárd forintos eredmény a Budapesti Értéktőzsdénél
Itt vannak a 2024-es számok.
Ugrik a forint a sűrű hét első napján
A geopolitikai és amerikai piaci mozgások hozhatnak este izgalmakat.
Egyre nagyobb a káosz a spanyol és portugál reptereken, budapesti járatot is töröltek
Lisszabonban a legrosszabb a helyzet.
Nem kertelt az atomhatalom védelmi minisztere: küszöbön áll a katonai behatolás
Pakisztán készül egy indiai fegyveres akcióra.
Nyaralás: készpénz vagy kártya?
Jön a nyaralási szezon, sokan mennek külföldre és ott idegen devizában kell fizetniük. Két lehetőségük van, vagy a bankkártyájukat használják vagy készpénzt használnak. A legtöbb emberne
Új ERP rendszer bevezetése: adózási és számviteli buktatók, amikre figyelni kell
Egy új ERP rendszer bevezetése nemcsak informatikai projekt, hanem a vállalat szinte minden működési területét érintő, komplex átalakulás. Különösen igaz ez akkor, ha az ERP rendszer külfö
Zöld energiával meleg otthonokat: új lehetőség a távhőtermelőknek
A 2025/MA/TÁVHŐ/02 kódszámú, társadalmi egyeztetésre bocsátott pályázati felhívás új lendületet adhat a hazai távhőrendszerek megújításának.
Kína AI-ban is leversenyez mindenkit
Peking legutóbbi karácsonyi ajándéka a Nyugatnak a DeepSeek nevű AI-bomba volt, amely komoly felfordulást okozott a Wall Streeten, legalábbis annak techorientált részén. A nyugati féltekén...
T
Egy despota harca a piaccal
Egy fékeket vesztett rezsim épp visszaél egy fékevesztett helyzettel. Amióta Erdoğan az elnök, a török líra folyamatosan gyengül. Ez a folyamat az elmúlt négy évben...
The post Egy despota ha
Lassan, de zöldül a globális villamosenergia-termelés
Kedvező folyamatok látszanak a villamos energia terén is, hiszen a tavalyi termelésnövekedés nyolcvan százalékát már a megújuló energiaforrások és a nukleáris energ
Háromszor annyiból enni tízmilliókba kerül!
Amikor online feljön a kérdés, hogy mennyit költenek az emberek ételre, legtöbbször már nem is válaszolok. Ennek fő oka, hogy a mi családunk költései annyival le vannak maradva a tipikustól (
Zöld hidrogén és ipari kereslet: segíti-e a tagállamok kibocsátáscsökkentését az EU hidrogénstratégiája?
A zöld hidrogén uniós bevezetését a tagállami eltérések, a növekvő költségek és a szabályozási bizonytalanságok lassítják.

Óriási siker az új Duna-parti negyed, itt tart az építkezés (x)
A budapesti átlagot is felülmúlja a Marina City iránti kereslet

- Utódlás: Csányi Péter az OTP új vezérigazgatója
- Mérgező borokkal árasztották el Európát, Magyarországon is súlyos a helyzet
- Karnyújtásnyira volt az ukrajnai háború lezárása – Tényleg egyetlen dolog miatt borul most minden?
- Mától kaphatók az új lakossági állampapírok – melyikbe érdemes most befektetni?
- Két dolgon múlhat, hogy ki lesz a következő pápa: ők lehetnek a következő katolikus egyházfők
Tőzsdézz a világ legnagyobb piacain: Kezdő útmutató
Bemutatjuk, merre érdemes elindulni, ha vonzanak a nemzetközi piacok, de még nem tudod, hogyan vágj bele a tőzsdézésbe.
Miért a tőzsdei befektetést válasszam az állampapír helyett?
Online előadásunkon megvizsgáljuk a két befektetési formát, megtárgyaljuk az előnyeiket és a hátrányaikat, sorra vesszük mikor mibe érdemes fektetni.
Oszkó: jobb idők jöhetnek az európai tőzsdéken, csökken az USA elszívó hatása
Az OXO Technologies vezére a Business podcast vendége volt.
Évtizedek óta nem látott változás az OTP-nél – Mi jöhet most?
Csányi Péter veszi át édesapjától a vezérigazgatói pozíciót.
Megállíthatatlan a földek drágulása, de nem mindenki profitálhat belőle
Drámai áremelkedés tapasztalható: 2010 óta közel négyszeresére emelkedtek a termőföldárak Magyarországon.
Kiadó raktárak és logisztikai központok
A legmodernebb ipari és logisztikai központok kínálata egy helyen