A kosár üres
Vajon mit tanulhatnak a befektetők a korábbi bikapiacokból? Hogyan érdemes befektetéseket végrehajtani a tőzsdei szárnyalások közepette, s milyen kockázatkezelési technikákat érdemes elsajátítani annak érdekében, hogy az esetleges részvénypiaci zuhanások ne okozzanak helyrehozhatatlan veszteségeket az értékpapírszámlákon?
A hatalmas olvasói sikert aratott Portfolio.hu füzetek legújabb kötetében az elmúlt tíz év legjelentősebb részvénypiaci szárnyalásainak, az IT buborék kialakulásának, a 2003 és 2007 közötti bika piacnak, valamint a 2009-es hatalmas tőzsdei fordulatnak az okait és lényegi pontjait mutatjuk be.
A bika piacok rövid bemutatását követően két, több mint egy évtizedes intézményi befektetői múlttal rendelkező tőkepiaci szakértővel - Horváth Istvánnal, a K&H Alapkezelő befektetési igazgatójával és Szöllősi Ferenccel, a Dialóg Alapkezelő alapító-vezérigazgatójával - készült interjú olvasható, melyek elsősorban ezekre a kérdésekre fókuszálnak. A szakértők konkrét hazai és régiós példákkal illusztrálják befektetési stratégiájukat, illetve szemléletüket.
Reményeink szerint a szakértők évtizedes szakmai tapasztalatának segítségével hozzásegíthetjük Olvasóinkat a sikeres kereskedéshez.
Tartalomjegyzék
Előszó
1. Bikapiacok az elmúlt évtizedben
1997-2000: az IT-buborék
2003-2007: kivételes világgazdasági növekedés
2009: hatalmas fordulat a hitelválság után
2. Hogyan fektetnek be a profik a bika piacokon?
Horváth István: "néha szembe kell menni a piaccal"
Szöllősi Ferenc: "a bika elől néha félre kell állni"
3. Szószedet