Charles Ferguson

technológiai befektető

A Project Syndicate AI kérdésekkel foglalkozó szerkesztője, technológiai befektető, politikai elemző. Rendezője, illetve producere négy dokumentumfilmnek, köztük a 2010-ben megjelent, a 2007–2008-as pénzügyi válságról szóló, Inside Job című alkotásnak, amely Oscar-díjat kapott. A dokumentumfilmek készítése előtt a Brookings Intézet vezető kutatója volt. Angyalbefektető, illetve tech startupok és kockázatitőke-cégek tanácsadója főként a mesterséges intelligencia területén. Politikai elemzőként a technológiai kérdések nemzetbiztonsági és a gazdasági növekedést érintő kérdéseivel foglalkozik.
Cikkeinek a száma: 3
Néhány év múlva befellegezhet a jelenlegi tech óriásoknak, mint az Apple vagy a Google?

2025. június 22. 06:00 | Charles Ferguson

Néhány év múlva befellegezhet a jelenlegi tech óriásoknak, mint az Apple vagy a Google?

Egyre több aggódó hangot hallani arról, hogy a generatív mesterséges intelligencia miként számolhat fel hagyományos iparágakat és szakmákat, kezdve az ügyvédektől az Uber-sofőrökön át a könyvelőkig. Amit azonban gyakran figyelmen kívül hagynak, az az, hogy a mesterséges intelligencia által kiváltott diszrupció első nagy áldozata egyértelműen maga a technológiai szektor lesz. A mesterséges intelligencia máris elkezdte kannibalizálni a hagyományos óriás cégeket, átalakítja a szoftverfejlesztést, ami jelentős következményeket okoz a kutatás, a trösztellenes politika és a biztonsági előírások terén.

Már közeleg az AI alapú drónháborúk korszaka – Minden korábbinál nagyobb pusztítással kell számolni

2025. június 15. 16:00 | Charles Ferguson

Már közeleg az AI alapú drónháborúk korszaka – Minden korábbinál nagyobb pusztítással kell számolni

Ukrajna június 1-jei támadása az oroszországi légi támaszpontok ellen máris egy új konvencionális megállapítást eredményezett: az olcsó drónok elavulttá tették a drága, emberek által vezetett harceszközöket (tankok, repülőgépek, hajók), amelyek sokáig meghatározták a világ "fejlett" hadseregeit. Ez a nézet azonban hiányos, és talán veszélyesen félrevezető. Napjaink drónhadviselése kijózanító tanulságokkal szolgál, amelyek messze túlmutatnak a drága, hagyományos fegyverek sebezhetőségén; valamint a mesterséges intelligencia drónhadviselésbe történő közelgő integrációja a jelenlegi állapotokat kifejezetten elavultnak fogja feltüntetni.

Részletes keresés
Holdblog

Többet katonára, mint oktatásra

A szokásos hétfői Agyviharon került elénk ez a grafikon, sokat nem is kell rajta magyarázni. Az ábra azt mutatja, hogy az egyes államoknak mekkora a... The post Többet katonára, mint oktatásra a