Álláshirdetések

Az MNB szakmai gyakornokokat keres (x)

Magyar Nemzeti Bank Statisztikai igazgatósága szakmai gyakorlati lehetőségeket kínál
2015-re határozott időtartamra (2-6 hónapra) 4 fő számára

Az MNB szakmai gyakornokokat keres
egy-egy fő a Fizetési mérleg, a Monetáris és pénzügyi stabilitási statisztikai, az Adatszolgáltatói kapcsolatok, minőségbiztosítási és koordinációs valamint az Üzleti intelligencia kompetencia központ önálló osztályaira.

Az MNB-ben eltöltött szakmai gyakornoki idő alatt a gyakornok betekintést nyer az MNB szakstatisztikák összeállításának folyamatába, módszertanába. A konkrét feladatok osztályonként változóak.

Főbb feladatok:
  • Részvétel a különböző statisztikai és felügyeleti publikációkhoz kapcsolódó alapadatok lehívásában, adatminőség ellenőrzésben, E-beszámolók elemzésében.
  • Statisztikai és felügyeleti adatbefogadó és feldolgozó rendszerek működésének megismerése, használata, ellenőrzési feladatok ellátása,
  • Éves adatszolgáltatások befogadásában, minőségellenőrzésében való részvétel.
  • Az adatszolgáltatási rendelet angol nyelvű változatának elkészítésében való részvétel.
  • Adattárházas feladatok ellátásában részvétel

Elvárások:
  • Folyamatban lévő felsőfokú közgazdasági tanulmányok, előny BSc diploma
  • Előny statisztikai, számviteli, gazdasági matematikai irányultság
  • Excel World ismerete
  • angol szaknyelvismeret

Amit ajánlunk:
  • Komoly szakmai kihívások.
  • Folyamatos és egyénre szabott fejlődési lehetőség.
  • Dinamikus munkatempó, korszerű irodai infrastruktúra.

Ami a pályázathoz szükséges:
A pályázatban kérjük megjelölni, hogy a kiírás elején felsorolt szervezeti egységek közül lehetőség szerint mely terület munkája iránt érdeklődik a legjobban, illetve milyen időtartamra vállalná a szakmai gyakornoki jogviszonyt.
  • Jelentkezés során kérjük benyújtani: a Motivációs levelet és az Önéletrajzot.
  • Pályázati anyagát benyújthatja legkésőbb 2015. június 30. napján az MNB internet oldalán (www.mnb.hu/karrier) történő regisztrációs folyamat segítségével vagy a Személyügyekért felelős ügyvezető igazgató részére történő eljuttatással, esetleg a job@mnb.hu e-mail címre való elküldéssel. E-mail küldése esetén a tárgyban kérjük feltüntetni: "Szakmai gyakorlat ".

PÁLYÁZATÁT BIZALMASAN, VALAMINT AZ INFORMÁCIÓS ÖNRENDELKEZÉSI JOGRÓL ÉS AZ INFORMÁCIÓSZABADSÁGRÓL SZÓLÓ 2011. ÉVI CXII. TÖRVÉNYBEN FOGLALTAKNAK MEGFELELŐEN KEZELJÜK!

(x)
Holdblog

Fára a majmok másszanak!

HOLD After Hours. Nyúl helyett pingvinapukák! - az ünnepek lagymatagsága helyett, legyen velünk ideges! Jó szórakozást! 00:45    A Ryanair Alapkezelő 02:55    Rosenbe

Kasza Elliott-tal

Leggett & Platt Inc. - elemzés

Nem értem a LEG mozgását. 2021 közepe óta esik az árfolyama, akkor 59,16 USD volt az ATH, most éppen 19,08-at ér, azaz kicsit kevesebb mint három év alatt harmadolt az árfolyama. Mivel osztalék

Ennyi volt! - Lázár János rendelettel irtja ki a nyerészkedést az építőiparból

Senior web fejlesztő

Vállalati Energiamenedzsment 2024
2024. április 11.
Sustainable Tech 2024
2024. április 24.
Portfolio Agrofuture 2024
2024. május 23.
GEN Z Fest 2024
2024. május 9.

Infostart.hu

Kiadó raktárak és logisztikai központok

A legmodernebb ipari és logisztikai központok kínálata egy helyen

Díjmentes előadás

Hogyan vágj bele a tőzsdei befektetésbe?

Mire kell figyelned? Melyek az első lépések? Mely tőzsdei termékeket célszerű mindenképpen ismerned?

Ami még az állampapírnál is jobb befektetés

Az állampapírok mellett számos más befektetési lehetőség érhető el a piacon azoknak, akik szélesebb portfóliót szeretnének építeni és hosszú távon növekedést elérni.