Irán külügyminisztere, Abbas Araqchi kijelentette, hogy országa urándúsítási joga nem képezheti alku tárgyát, miközben a hétvégén Ománban második körös tárgyalásokra készülnek az Egyesült Államokkal Teherán vitatott nukleáris programjáról - írja a Reuters. Donald Trump elnök katonai lépésekkel fenyeget, ha nem születik megállapodás.
Irán készségét fejezte ki a közvetett tárgyalásokra az Egyesült Államokkal abban a válaszlevelében, amelyet Donald Trump amerikai elnök új nukleáris megállapodás megkötésére tett felszólítására küldött Omán közvetítésével.
Steve Witkoff amerikai különmegbízott vasárnap kijelentette: Donald Trump közeledése Irán legfőbb vezetőjéhez, Ali Hamenei ajatollahhoz egy lehetséges új nukleáris megállapodás érdekében azt a célt szolgálja, hogy elkerülhető legyen a katonai beavatkozás.
Hétfőn hivatalosan is beiktatták Donald Trumpot második elnöki hivatalába. A republikánus politikus kampánya során meredekebbnél meredekebb állításokat tett: Grönlandot és Kanadát az Egyesült Államokhoz csatolja, a Panama-csatornát megszállja, vámokat vet ki az EU-ra és Kínára, száz nap alatt lezárja az orosz-ukrán háborút. Van azonban egy olyan régió, ahol valószínűleg minden szereplő lélegzetvisszafojtva figyeli, mit fog tenni az Egyesült Államok 47. elnöke. Ez a Közel-Kelet.
Az orosz külügyminisztérium tisztviselője figyelmeztette Donald Trump jövőbeli kormányát, hogy Moszkva fontolóra veszi a nukleáris tesztelés újraindítását, amennyiben az Egyesült Államok hasonló lépésre szánná el magát. A figyelmeztetés hátterében Trump korábbi, radikálisnak tartott álláspontja áll az Átfogó Atomcsend Szerződéssel kapcsolatban.
Legfrissebb, szombati háborús tudósításunk itt olvasható.
Oroszország nem hivatalos javaslatokat kapott az Egyesült Államoktól a hadászati stabilitással kapcsolatban, Moszkva tanulmányozza azokat - jelentette ki Szergej Rjabkov orosz külügyminiszter-helyettes szerdán újságíróknak Moszkvában.
Az iráni autógyártás az ország egy kiemelkedően fontos ágazata, azonban ide is begyűrűznek az országot érintő problémák. Bár az ország egyik legnagyobb foglalkoztatója, a külföldi import tilalmára volt eddig szükség, hogy működni tudjon az autóipar. Mostanában azonban két irányból is fontos változások várhatóak: az exportot illetően Oroszország lesz az új piac, az importot illetően pedig dél-koreai autók behozatala és kínai autók helyi gyártása várható - írja a Haaretz.
A 2015-ben Iránnal megkötött atomalku még részes nagyhatalmai szerdán Bécsben tartott virtuális tanácskozásukon felszólították Teheránt, hogy vessen véget a szerződés megsértésének, és térjen vissza a kötelezettségvállalásaihoz - közölte egy német diplomata.
Emmanuel Macron francia államfő nem tudta rávenni Donald Trump amerikai elnököt arra, hogy ne mondja fel az Iránnal kötött atomegyezményt - írta a Politico című amerkai lap csütörtöki számában. Még nem biztos, hogy Trump tényleg felmondja az atomalkut, várhatóan pénteken még Angela Merkel német kancellárral is beszél róla és csak május 12-én hozza meg a döntését.
Nélküle nem tartana ott az orosz fenyegetés, ahol most van.
A legnagyobb ellenzéki erővé váltak.
Kérdés mi lesz a határidő lejárta után.
Az invazív faj agresszív fészekvédő viselkedése az emberre is veszélyes lehet.
Kritikus a helyzet Székelyföld egyik legnépszerűbb turistalátványosságánál.
A fix kamatra vagy a változóra esküsznek a befektetők?