Az Építési Vállalkozók Országos Szakszövetsége (ÉVOSZ) üdvözli a sajtóban megjelenő hírt, mely szerint a Mészáros Lőrinc tulajdonában lévő Talentis Group Zrt. kizárólagos tárgyalási jogot biztosító szándéknyilatkozatot írt alá az osztrák Asamer Baustoffe AG tulajdonában lévő Lukavac Cement felvásárlásáról.
A Mészáros Lőrinc tulajdonában lévő Talentis Group Zrt. kizárólagos tárgyalási jogot biztosító szándéknyilatkozatot írt alá az osztrák Asamer Baustoffe AG tulajdonában lévő Lukavac Cement társaság felvásárlásáról.
Elkezdődött a Portfolio ötödik alkalommal megrendezett Építőipar konferenciája, a 2023-as év számtalan bizonytalanságot és kihívást állít a szakma, az iparág, a piac számára. A rendezvény első előadásai során a makrogazdasági jellemzők, az energiapiaci kilátások és az építőipar jövője volt fókuszban. Évekig elhúzódó recesszióra nem kell számítania az építőipari szakmának, a fizetőképes kereslet viszont csökkenni fog még, így a gyártóknak, kereskedőknek fel kell készülnie az árcsökkenésre. A piac ugyanis már nem fogadja el az áremelést.
Egy múlt heti kormányrendelet szerint a kerámia építőanyagok 2020. januári árához mérten fix szorzókkal meghatározott ár fölött 90 százalékos bányajáradékot kell fizetni a gyártóknak – írja a Telex. A lap szerint a kormány ezzel a külföldi tégla- és cserépgyártókat pécézte ki magának.
A 90%-os kiegészítő bányajáradék, illetve a magas energiaköltségek szinte ellehetetlenítik a hazai cementgyártók működését, két cementgyártó vállalat elmondása szerint az előállítási költséget sem fedezi a tavaly megállapított 20 ezer forint/tonna cementár, amit ha meghaladnak, 90%-os járadékfizetési kötelezettséget vesznek a nyakukba. A hosszabb távú veszteséges termelés az egész cementellátást, így a betonellátást és az építőipart is veszélyeztetheti, ha jövő év tavaszáig nem lesz valamilyen változás, amikor beindulnak újra az építkezések (ha beindulnak). Az érintett feleket kérdezte meg a 24.hu a cikkében.
Ideiglenes megállapodás született az importáruk karbonintenzitását ellensúlyozó mechanizmusról (CBAM) Brüsszelben, az úgynevezett uniós karbonvám 2023 októberétől lép életbe, eleinte egyszerűsített követelményekkel. A karbonvám lényege, hogy egyes termékek - vas, acél, cement, alumínium, műtrágya, stb. - unión kívüli behozatala során egy illetékkel ösztönözzék a magas szintű éghajlatvédelmi előírásokat - áll az Európai Tanács közleményében. Egyszerűbben szólva, hogy ne rontsák a belső piacok versenyhelyzetét az EU területére beérkező olcsó, de magas szén-dioxid-kibocsátással járó termékekkel.
Új vezérigazgató érkezik januártól a Duna-Dráva Cement Kft. (DDC) élére. A számos üzletágat működtető nagyvállalatot Szarkándi János elnök-vezérigazgató nyugdíjba vonulása után 2023 januárjától Szilágyi Zsolt fogja irányítani.
Úgy néz ki, visszafoglalták az ukránok a Bahmut külvárosában található cementgyárat az orosz Wagner-csoporttól és teljesen kitolták a zsoldosokat a városból.
Elismerte bűnösségét a Lafarge francia cementgyártó a brooklyni szövetségi bíróságon zajló perben az Iszlám Állam nevű terrorszervezettel és más szélsőségesekkel kötött ügyletei kapcsán, amelyek lehetővé tették számára szíriai cementgyára üzemeltetésének fenntartását - közölte kedden az amerikai igazságügyi minisztérium. Ez az első alkalom, hogy egy terrorszervezet pénzügyi támogatásával vádolt cég elismerte bűnösségét az Egyesült Államok egyik bíróságán.
Blokkolhatják az évtizedes tárgyalások eredményét.
Folyamatosan frissülő hírfolyamunk a francia kormányválságról.
Stratégiai fontosságú és szimbolikus jelentőségű állást szereztek meg.
A Gazprombank került a célkeresztbe, amelyet amerikai szankciók is földre vittek.
Van még erő a kriptovalutában?
Nagy István agrárminiszter a Portfolio Checklist vendége volt.
Hegedüs Éva Gránit-vezér a Portfolio Business podcast vendége volt.