Átvette a Nobel-díjat vasárnap Stockholmban Karikó Katalin biokémikus és Krausz Ferenc fizikus.
Több mint egy tucat előterjesztést fogadhat el kedden az Országgyűlés, amely elkezdi a harmadik országbeli állampolgárok beutazására és tartózkodására vonatkozó általános szabályokról szóló törvényjavaslat általános vitáját is.
Orbán Viktor miniszterelnök és a kormány több tagja tudománypolitikai megbeszélést folytatott szerdán délelőtt Krausz Ferenc Nobel-díjas fizikussal a Karmelita kolostorban - tájékoztatta az MTI-t Havasi Bertalan, a miniszterelnök sajtófőnöke.
A Magyar Nemzeti Bank ezüst érméket készít az idén Nobel-díjat nyert két magyar tudós, Karikó Katalin és Krausz Ferenc tiszteletére, mondta el az InfoRádiónak Hergár Eszter, az MNB társadalmi kapcsolatokért felelős igazgatója.
A Kulturális és Innovációs Minisztérium (KIM) pénteken jelentette be, hogy a Nobel-díjas Krausz Ferenc professzor is tagja a frissen alakult Kutatási Kiválósági Tanácsnak. A tanács létrehozásának célja, hogy növelje a kiválósági alapú kutatási támogatások gazdasági és társadalmi hatásait, valamint vonzóbbá tegye a kutatói életpályát.
Exkluzív interjút adott az InfoRádiónak a friss Nobel-díjas Krausz Ferenc. A fizikus arról beszélt, hogy az elismerésre nem lett volna esélye a magyarországi tanárai nélkül, de hozzátette, azért kellett elmennie az országból, mert a kutatásnak nem volt meg a feltételei, most viszont Szegeden kezdett új projektbe.
Új orvosi technológiát fejlesztene ki az idei fizikai Nobel-díj magyar jutalmazottja, Krausz Ferenc: a Molekuláris Ujjlenyomat Kutató Központ projektje egyszerű vérvételen alapuló teszttel ki tudná mutatni a legsúlyosabb betegségeket, például a rákot vagy a diabéteszt.
11 millió svéd koronával, vagyis mintegy 368 millió forint pénzjutalommal jár egy idei Nobel-díj. A fizikai Nobel-díjat hárman kapták megosztva, ők fejenként 122 millió forinthoz jutnak így. Köztük a magyar Krausz Ferenc, aki ma azt is elárulta: jótékony célra fordítja az elnyert összeget.
Krausz Ferenc, magyar származású kutató kapta az idei fizikai Nobel-díjat megosztva két tudóstársával. A Mórról származó, jelenleg Németországban élő szakember, az attofizika egyik úttörője, kutatási eredményeit számos területen hasznosítják, köztük a gyógyászatban és a lézeres vizsgálatoknál. A 2023-as fizikai Nobel-díj hivatalos indoklása szerint a kitüntettek „az anyagban lévő elektronok dinamikájának tanulmányozására szolgáló attoszekundumos fényimpulzusokat létrehozó kísérleti módszerekért” kapják az elismerést.
A saját pártja szerint is mennie kell az elnöknek.
Megnevezte a felelősöket is.
Közel járnak az elfogásához.
Nő a feszültség az olasz bankpiacon.
A helyzet óráról órára változik.
Teljesen átalakult a régiós gázforgalom, szabályozói változás készül.
Ismertette 2025-ös terveit és várakozásait az Államadósság Kezelő Központ.
Megjelent a Préda, a Portfolio kiberbűnögyi podcastjének negyedik epizódja.
Van még erő a kriptovalutában?