Már több, mint három éve zajlik a Budapesti Corvinus egyetem átalakulása. Ez idő alatt jelentős strukturális és finanszírozási átalakulásokon esett át az egyik legjobbnak tartott hazai egyetem, a leglátványosabb újítás azonban még hátra van, 2023 őszén nyithatja meg kapuit a Corvinus Ménesi úti Campusa.
Összesen 30, a Nemzeti Sportközpontok által fenntartott nagyobb komplexum és tanuszoda esetében, valamint 47, önkormányzatok vagy egyesületek által üzemeltetett létesítménynél a kormány átvállalja a rezsiköltség-növekmény kifizetését - írja az Infostart.
Átterveztetik a fővárosi Istvánmezei úton felépíteni tervezett Nemzeti Korcsolyázó Központot - írja az uniós közbeszerzési értesítő alapján a Magyarépítők.hu. A Bord Építész Stúdió Kft. tervezésével többek között új elemként integrálnak a sportlétesítmény kiviteli terveibe egy közel 10 ezer négyzetméteres mélygarázst, valamint egy felszín alatti kapcsolatot a Puskás Arénával.
A West Hungária Bau (WHB) feladata lesz a Kovács Katalin Nemzeti Kajak-Kenu Sportakadémia tervezése és kivitelezése a Velencei-tónál. A beruházás több mint 40 milliárd forintba kerül - írja az atlatszo.hu
Befejező stádiumba érkezett a Népligetnél épülő Budapesti Multifunkcionális Sport és Rendezvénycsarnok kivitelezése. A létesítmény elsőként a 2022-es magyar-szlovák férfi kézilabda Európa-bajnokságnak fog otthont adni. A kézilabda aréna a Beruházási, Műszaki Fejlesztési, Sportüzemeltetési és Közbeszerzési Zrt. (BMSK Zrt.) beruházásában és a fővállalkozó Market Építő Zrt. tervezésében és kivitelezésében épül fel.
A Magyar Építő Zrt. és a Záév Zrt. nettó 47 milliárd forintos közös ajánlata nyerte a kőbányai multifunkcionális sportcsarnok és uszoda építésének jogát - írja a Világgazdaság. A konzorcium alvállalkozóként a Közgép Építő- és Fémszerkezetgyártó Zrt.-t is bevonná a munkába.
A Google épít egy 40 holdas (kb. 160 ezer négyzetméter) kisvárost a Szilícium-völgyben található székháza köré – írja a Business Insider.
Csütörtöktől veheti birtokba a közönség az új Városligeti Sportcentrumot, amely a Liget Budapest program keretében az Ajtósi Dürer sor - Dózsa György út kereszteződéséhez közeli 3,5 hektáros parkrészen épült meg.
2019-ben 25 milliárd forint értékben vették kezdetüket építőipari beruházások az egészségügyben hazánkban, miközben az egyéb magasépítések (kulturális, sport és egyéb közösségi létesítmények) közé tartozó építkezés-indítások minden eddigi rekordot megdöntöttek a tavalyi évben, összesen több mint 288 milliárd forintot tettek ki - derül ki az EBI Építésaktivitási Jelentésből.
2019 novemberében készült el az 50 méter magas, 208 ezer négyzetméter alapterületű Puskás Aréna, amihez összesen 150 ezer köbméter betonra és naponta egy 1000 fős szakmunkás brigádra volt szükség. A végül mintegy nettó 150 milliárdból épült multifunkciós intézményt azonban nyilván nem két fillér fenntartani sem, de ha jól működtetik, akkor akár nyereségesen is üzemelhet. Erre voltunk kíváncsiak, így a Nemzeti Sportközpontoknál kérdeztünk utána, akik most vették át az üzemeltetést, hogy milyen terveik vannak a komplexum fenntartására, milyen programokat, eseményeket szerveznek, és mekkora árbevételre, illetve kiadásra számítanak az idei évben.
Sportcsarnokok, kórháztömbök és a Déli városkapu előkészítő munkálatainak egy részére szánt költségevetési forrásról is szó esik a legfrissebb, 2020. évi 24. Magyar Közlönyben. Lássuk, melyek ezek a projektek és pontosan mekkora átcsoportosítást tervezett ezekre a kormány!
Termálvizet találtak az V. kerületben a Vadász utcai sportközpont építése során, a több hónapon keresztül tartó fúrási munkálatok sikerrel jártak és a fellelt, 800 méter mélyről származó termálvíz nemcsak fürdőzési, hanem fűtési, vízmelegítési célra is alkalmas.
Az elmúlt évben számos csarnok és más sportközpont építését jelentették be csak a fővárosban is, általában valamilyen esemény megrendezése miatt kellett ezeket az új épületeket fejleszteni. Mivel a 2019-es évre Budapest elnyerte Európa Sportfővárosa címét, felmerülhet a kérdés, hogy vajon újabb komplexumok építése is tervben van, vagy máshogyan készül fel a főváros a jövő évre.
Most zajlott az Egyesült Államok egyik legmeghatározóbb sporteseménye, az amerikaifutball-bajnokság, vagyis az NFL döntője. Nemcsak a rajongóknak volt ez fontos esemény, ingatlanpiaci és építészeti szempontból is érdekes a téma, hiszen a meccs a viszonylag új, több száz milliárd forintnak megfelelő U.S. Bank Stadiumban került megrendezésre. Összegyűjtöttünk néhány érdekességet a komplexumról, illetve mutatjuk a képeket, amelyeken jól látszik, hogy az amerikai lakosság az épülettel is igyekszik demonstrálni, hogy mennyire fontos eseményről van szó.
Bemutatta az V. kerületi önkormányzat, a polgármester Szentgyörgyvölgyi Péter és a tervező Skardelli György vezetésével a kerület legújabb projektjét, egy sportközpontot a Szabadság tér vonzáskörzetébe. A tervek látványosak, a koncepció nemes, igény van rá, de a költségvetés és az átadás időpontja még rejtély. Mindenesetre a projektet kiemeltnek nyilvánították, így kevés jogi akadály gátolja majd, hogy mielőbb élvezhessék a környék lakói és dolgozói az ultramodern sportközpontot, amit csak remélni tudunk, hogy tényleg hasonlítani fog a látványtervekhez. A cím: Vadász utca 30.
Felvásárolja az állam az egykori gumigyár Kerepesi úton álló telkét, amin a tervek szerint sport és kulturális központ valósulhat meg. Az állam legfeljebb 500 millió forintot szánna a felvásárlásra, a teljes előkészítés azonban elérné a 3 milliárd forintot - olvasható az 1870/2016. (XII. 28.) Kormányhatározatban.
Szokatlanul alacsony kilengéseket látunk a devizapiacon.
Folyamatosan frissülő hírfolyamunk.
Szerinte Magyarország az egyik fény az egész világon.
Lehet, hogy erről beszélt az amerikai elnök a napokban.
Csányi Péter veszi át édesapjától a vezérigazgatói pozíciót.
Drámai áremelkedés tapasztalható: 2010 óta közel négyszeresére emelkedtek a termőföldárak Magyarországon.
A Checklistben Hortobágyi T. Cirill főapátot, a Pannonhalmi Főapátság vezetőjét kérdeztük.