Engedélyezték a gigaüzletet az acéliparban

A Thyssenkrupp bejelentette, hogy felügyelőbizottsága engedélyezte az acélrészleg 20 százalékának eladását Daniel Kretinsky cseh milliárdos részére. A német iparvállalat tájékoztatása szerint Siegfried Russwurm, a testület elnöke extra szavazattal járult hozzá a döntéshez, amely egy patthelyzetet oldott fel. Ez a lépés összhangban van a német vállalati irányítási jogszabályokkal.

Kulcsfontosságú szövetség alakul Németország és India között

Kulcsfontosságú szövetség alakul Németország és India között

Berlin szorosabbra fűzné Indiával a hadiipari együttműködést - közölte Boris Pistorius német védelmi miniszter újdelhi látogatása során kedden. India egyelőre nem foglalt egyértelműen állást az ukrajnai háborúról, az ország az oroszoktól szerzi be védelmi felszereléseinek jelentős részét, de Újdelhi igyekszik minél inkább csökkenteni ezt a függést.

41 ezermilliárd forintos energiacsomaggal mentenék Németországban a lakosságot és a vállalatokat

41 ezermilliárd forintos energiacsomaggal mentenék Németországban a lakosságot és a vállalatokat

Németország egy 96 milliárd eurós, vagyis jelenlegi árfolyamon közel 41 ezermilliárd forintnak megfelelő összegű energetikai tervet valósítana meg, amelynek keretében a háztartások és a kkv-k idén egyhavi gázszámla összegének megfelelő egyszeri kifizetést kapnának, valamint egy olyan mechanizmust is elindítanának, amely márciustól korlátozza az árakat.

110 új munkahelyet teremt a Thyssenkrupp Magyarországon

110 új munkahelyet teremt a Thyssenkrupp Magyarországon

Bővíti jászfényszarui gyárát a Thyssenkrupp, a mintegy 15 milliárd forintos beruházáshoz az állam 4,7 milliárd forint támogatást nyújt, így elősegítve 110 új munkahely létrehozását – közölte Szijjártó Péter.

Baj van a Rajnán: egyre durvábban akadozik az áruszállítás

Baj van a Rajnán: egyre durvábban akadozik az áruszállítás

A Rajna folyó vízszintje pénteken újabb mélypontra esett, és egyre inkább ellehetetleníti a létfontosságú nyersanyagok folyami szállítását Európa belső részeibe. A német vállalatok különféleképpen reagáltak eddig a Bloomberg összesítése szerint.

Jön a 6G - 2030-ra várják a következő ipari forradalmat

Jön a 6G - 2030-ra várják a következő ipari forradalmat

A balatonfüredi BME Tudáscentrumban megtartott Innovációs Nap és Kompetenciavásáron szó volt a 6G technológia kihívásairól és üzleti lehetőségeiről, a világ első távközlési hálózatáról a Holdon, ipari metaverzumról és a nemzetközi kutatói együttműködések és hatékony pályázati partnerségek elősegítéséről.

Világhírű cloud és big data szakértő is jön a BME Innovációs Napjára

Világhírű cloud és big data szakértő is jön a BME Innovációs Napjára

Biztonságtudomány,  mesterséges intelligencia,  autonóm rendszerek és  karbonsemleges megoldások a központi témái a BME Felsőoktatási és Ipari Együttműködési Központ (FIEK) által szervezett június 16-ai BME Innovációs Napnak, amit idén a Balatonfüredi Tudáscentrumban rendeznek meg. Az esemény külföldi sztárja, Thierry Klein a Nokia Bell Labs elnöke, aki az ipari együttműködésen alapuló üzleti vállalkozások jövőjéről tart előadást. A kétnapos szakmai rendezvényen részt vesznek az egyetem vezetői és a Műegyetem legfontosabb ipari partnerei is.

Elektromos autózás Magyarországon: nehéz lesz az igazságos átmenet

Elektromos autózás Magyarországon: nehéz lesz az igazságos átmenet

Az európai elektromos járműgyártás eddigi fejlődése szinten minden ponton ellentmond az ipari forradalmakra, vagy akár az innovációkra vonatkozó hagyományos elképzeléseinknek. Ez utóbbiak alapján a potenciális kereslet és a hagyományos termelés között feszülő hézagot életerős vállalkozások technológiai és termelésszervezési változtatások bevezetése révén elégítik ki. Ehhez esetenként új, bőséges és olcsó természeti erőforrásokat vonnak be, átalakítják a kormányzati és helyi támogató közeget, mintegy kitapossák az új technológiák útját.

Az ország  szupergyára épül Borsodban: még Budapestről is vonzó a szakembereknek

Az ország szupergyára épül Borsodban: még Budapestről is vonzó a szakembereknek

A Mol vegyipari transzformációjának zászlóshajója lesz az a jövőre elkészülő, több üzemet magába foglaló komplexum, amelynek jelenleg is zajló építkezésén csaknem háromezer munkás dolgozik. Ez sokat elárul a beruházás nagyságáról, de még ennél is árulkodóbb mutató, hogy a tervek szerint a nagyjából egy év múlva induló poliol-üzem az európai gyártás 10-15 százalékának megfelelő mennyiséget fog kitermelni évente. De hogy hogyan biztosítják a működéshez szükséges több száz szakembert, miért éppen a poliéter poliol gyártás mellett tört lándzsát a Mol-csoport vezetősége, és mi készül egyáltalán ebből a vegyipari alapanyagból, arról a helyszínen tájékozódott a Portfolio.

Startupok dolgozhatnak az autóipar nagyágyúinak kihívásain

Startupok dolgozhatnak az autóipar nagyágyúinak kihívásain

Valós kihívásokra innovatív megoldásokat keresnek a járműipar meghatározó szereplői a HIPA és a Design Terminal bootcampjén. A startupok szeptember 19-ig jelentkezhetnek a programra, mely során a hazai vállalkozások is bekapcsolódhatnak a legnagyobb, nemzetközi cégek munkájába - tájékoztatta a Portfolio-t a Design Terminal.

Újabb nemzetközi bérlő érkezik a Gizella Loft irodaházba

Újabb nemzetközi bérlő érkezik a Gizella Loft irodaházba

Hosszú távú bérleti szerződést kötött a TK Elevator egy több mint kétezer négyzetméter alapterületű irodaterületre a WING tulajdonában álló Gizella Loft irodaházban. Az új irodaterületek átadására várhatóan 2021 őszén kerül majd sor.

Magára talált a magyar járműipar - A koronavírus-járvány kockázatokra és lehetőségekre egyaránt rávilágított

Magára talált a magyar járműipar - A koronavírus-járvány kockázatokra és lehetőségekre egyaránt rávilágított

A koronavírus-járvány okozta sokk után végbement a visszarendeződés a magyar járműiparban, az egyes szereplők között viszont különbségek tapasztalhatók abban a tekintetben, hogy sikerült-e elérniük a pandémia megjelenése előtti termelési szinteket, vagy sem. A járvány váratlan megjelenése egyértelműen rávilágított a beszállítói láncok gyenge pontjaira, a szigorú költségkontroll és az idő rövidsége viszont nem tette lehetővé azok sokak által várt rövidítését. Az Ipar 4.0 vívmányainak alkalmazása viszont még inkább előtérbe került, annál is inkább, mert a várakozások szerint a jövőben egyre fontosabb szerepet játszanak majd a magyarországi autóipari vállalatok versenyképességének megőrzésében. A jövő legnagyobb kihívása pedig a gyártás biztosítása lesz, ugyanis a globális chiphiány negatívan érinti az autóipari vállalatokat és ez várhatóan az előttünk álló években is fennmarad. Többek között ezek a megállapítások hangzottak el a Portfolio és a Magyar Gépjárműipari Egyesület (MAGE) közös szakmai konferenciáján.

Részletes keresés
FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Donald Trump nyert,  mi jön most?
Portfolio hírlevél

Ne maradjon le a friss hírekről!

Iratkozzon fel mobilbarát hírleveleinkre és járjon mindenki előtt.