Remek a hangulat a világ tőzsdéin, új történelmi csúcsokat döntenek az európai és az amerikai részvényindexek is, gőzerővel robognak az izgalmas sztorik, például a mesterséges intelligencia területén. Úgy tűnik azonban, hogy az Apple-t senki nem hívta meg ebbe a buliba: a többi tech-óriással ellentétben zuhan az iPhone-gyártó árfolyama, ráadásul a csúcs óta látott 15 százalékos esést követően most egy nagyon fontos szintre került a jegyzés. Sűrűsödnek a viharfelhők a világ legértékesebb cége felett, hiszen nagyon úgy tűnik, hogy nem úgy alakulnak az Apple kínai eladásai, mint amire a cég számított, ráadásul az AI-sztori is nagyon döcögősen megy egyelőre a vállalatnál.
Bár a vezető európai indexekhez hasonlóan a BUX mozgása is mérsékelt kedden, a magyar tőzsdén most sincs hiány izgalmas eseményekből. Az egyik hazai részvény, amelyet az elmúlt hetekben már kiemeltünk nagy növekedési potenciálja miatt, újabb lendületet vett. Egy ekkora emelkedést látva természetesen több kérdés is felmerül a befektetőkben. Az egyik ilyen, hogy meddig tarthat még a rali? A másik pedig, hogy érdemes lehet-e még beszállni? Ezekre a kérdésekre kerestünk választ.
Szokatlanul nagy, több mint 2 százalékos mínuszban nyitott ma reggel az OTP árfolyama a magyar tőzsdén. Ugyan a kezdeti mínuszból már kapaszkodik a bank árfolyama, az esés kapcsán megnéztük, hogy milyen fontos szintekre érdemes most figyelni az OTP esetében.
A múlt hét elején látott felpattanás nem tartott sokáig a bitcoinban, ugyanis a hét vége felé ismét nyomás alá került az árfolyam, ráadásul nemrég egy fontos szintet is leszakított a jegyzés, és olyan történt, amire október óta nem volt példa a bitcoin esetében. Éppen ezért megnéztük, hogy meddig eshet még az árfolyam, és azt is, hogy milyen fontos szintekre érdemes most figyelnie a befektetőknek. Lássuk!
Bár a bitcoin piacán ma megtorpanást láthatunk, ez egyáltalán nem jelenti azt, hogy vége lenne a kriptopiaci őrületnek, sőt: mutatunk most egy olyan coint, aminek közel 50 százalékkal került feljebb ma az árfolyama, és ezzel a harmadik legnagyobb piaci mérettel rendelkező kriptóvá vált. De ami ennél is fontosabb: vajon itt az idő beszállni?
Lendületet vesztett a Trump-trade, nem csak a részvénypiacokon, hanem a kriptopiacon is. A mostani eséssel ráadásul fontos szint alá esett a bitcoin árfolyama, ez pedig növelheti is az eladói nyomást a következő napokban. Éppen ezért megnéztük, hogy milyen szintekre érdemes most figyelni a bitcoinnál, valamint azzal a kérdéssel is foglalkoztunk, hogy meddig tarthat az esés. Lássuk!
Donald Trump elnökké választása nagyon rossz hírt jelentett az aranyba fektetőknek, de amiről kevesebben beszélnek: egy másik fontos nemesfém még nagyobbat zuhant ehhez képest, ráadásul most olyan szintre ért el az árfolyam, ahol ha nem sikerül megállítani az eddigi lejtmenetet, akkor akár egy nagyon komoly zuhanás is benne lehet a pakliban. Hol vannak a fontos szintek, mire kell most odafigyelni? Mutatjuk.
Az amerikai elnökválasztás már a küszöbön van, szinte kézzel tapintható az izgalommal vegyes feszültség a kriptodevizák piacán, nagyon ideges mozgásokat láthatunk. Tegnap hajszálnyira került a történelmi csúcstól a bitcoin, az utolsó pillanatban viszont visszavonulót fújtak a befektetők, ma pedig már esést láthatunk. Van azonban egy befektetés, ami jellemzően egy kis csúszással követi le a bitcoin emelkedését, és pontosan ez történik ma is, emelkedik az árfolyam - ráadásul olyan szintre került ahonnan egy nagyon komoly rali is beindulhat. Lássuk, miről van szó!
Hasonló témákkal is foglalkozunk a november 6-i Portfolio Investment Day 2024 konferenciánkon, amelyen a részvétel regisztráció után ingyenes. Jelentkezés és regisztráció itt.
Gőzerővel dübörög a a Trump-trade, miután látványosan javultak nemrég Donald Trump győzelmi esélyei a november 5-i elnökválasztáson. Áttételesen több módja is van annak, hogy a republikánus jelölt győzelmére pozícionáljuk magunkat a tőzsdéken, de van egy olyan megoldás is, amellyel túlzás nélkül pofonegyszerűen meg lehet játszani a Trump-győzelmet. Ráadásul most a grafikon is egy nagyon fontos jelzést küldött - lássuk, miről van szó!
Hasonló témákkal is foglalkozunk a november 6-i Portfolio Investment Day 2024 konferenciánkon, amelyen a részvétel regisztráció után ingyenes. Jelentkezés és regisztráció itt.
Aki az arany történelmi csúcsról csúra járó grafikonjára ránézve úgy érzi, hogy lemaradt erről a vonatról, annak van egy jó hírünk: egy ilyen környezetben gyakran magánál a nemesfémnél is jobban teljesítenek az aranyat bányászó vállalatok részvényei, ráadásul most az egyik legnagyobb bányászcég részvényárfolyama kritikus szintre került, ahonnan nagyon komoly rali indulhat. Lássuk, miről van szó!
Hasonló témákkal is foglalkozunk a november 6-i Portfolio Investment Day 2024 konferenciánkon, amelyen a részvétel regisztráció után ingyenes. Jelentkezés és regisztráció itt.
Bár egy tipikus nyári, alacsony forgalmú, már-már unalmasnak mondható kereskedés folyik (egyelőre) a tőzsdéken, a hazai piacon azonban így is van egy komoly meglepetés: közel 6 százalékos ralit követően új sztárpapír született a Nyomda személyében! De mégis, mi a sztori az idén már több mint 80 százalékot menetelő papír mögött, mi befolyásolhatja a napokban a kilátásokat? És mivel új történelmi csúcsnál járunk, adott a kérdés: jöhet a korrekció, vagy innen már határ a csillagos ég? Lássuk!
Ritkán látni az ukrajnai háborúban régi BRDM-2-es páncélozott felderítőjárműveket: ennek főleg az az oka, hogy az eszköz ma már rendkívül elavultnak számít, mind fegyverzete, mind túlélőképessége, mind mobilitása miatt. Az orosz haderő most mégis bevetett kettőt a frontvonalon, az eredmény borítékolható volt.
Hathetes mélypontra, 60 ezer dollárig, zuhant a bitcoin a szerda kora esti kereskedésben rövid idő alatt (-5% 24 óra alatt), igaz már a napközbeni órákban is látszott, hogy küzd a legismertebb kriptoeszköz az eladói nyomással. Mindez bő két nappal a felezésnek mondott fontos esemény előtt történt, amikortól lassul az új bitcoinok kínálatának megjelenése a piacon. Technikai alapon akár további határozott esés is jöhet.
Kiadta napi ukrajnai háborús hírszerzési jelentését a brit védelmi minisztérium. Ezúttal az ukrán energetikai infrastruktúra elleni orosz támadásokról írtak.
2023-ban úgy tűnt, hogy az orosz-ukrán háborúban patthelyzet alakult ki. A frontvonalak megmerevedtek, egyik fél sem tudott jelentős előrelépést elérni. A figyelem egyre jobban a légierőre terelődött, az eseményeket a külső szemlélők is árgus szemekkel követték.
A szerda hajnali kereskedésben csaknem négyhavi mélypontra esett a dollár az euróval szemben 1,1010-nél, illetve négyhavi csúcsra ért a forint a zöldhasúval szemben 342 környékén. Emiatt megnéztük röviden, hogy mit mutat a technikai elemzés, és milyen szintekre érdemes figyelni.
Kétszer is megtörtént az eset, rövid időre.
Folyamatosan frissülő hírfolyamunk.
Árcélokat kell meghatározniuk.
Az OTP lehet a nap nyertese?
Nagyon gyorsan döntött a konklávé.
Egyre több befektető figyelmét vonzza az agrárium, ami a bizonytalan piaci környezetben az egyik legstabilabb növekedési pályát kínálhatja.