Magyarország tényleg kilép az EU-ból? – Szavazz!
Uniós források

Magyarország tényleg kilép az EU-ból? – Szavazz!

Portfolio
„A válás egyre valószínűbb és várhatóan 2020 végéig Magyarország lépéseket tesz, hogy kövesse az Egyesült Királyságot az EU-ból való kilépésben” – írja a Saxo Bank világhírű közgazdásza a minap kiadott 10 legmeghökkentőbb 2020-as gazdasági jóslat között. Ezen a listán olyan eseményeket gyűjtött össze a bank csapata, amelyek kis valószínűségű események, de ha bekövetkeznek, akkor nagy (piaci) hatásuk lehet.

Steen Jakobsen szerint annyira eldurvulnak majd a magyar kormány és az EU vezetői közötti viták a következő időszakban, miközben az EU-pénzek is megcsappannak, hogy a magyar kormány jövő év végéig lépéseket tesz az EU-ból való kilépésre, ez pedig a befektetőket megijeszti, így a forint akár 375-ig is zuhanhat az euróval szemben.

Jakobsen érvrendszerét és a Portfolio átfogó véleményét a tegnapi cikkünkbe írtuk bele, most viszont olvasóinknak adjuk meg a lehetőséget, hogy két kérdés segítségével fejtsék ki véleményüket a magyar EU-tagságról.

Szerinted a magyar kormány tesz-e lépéseket 2020 végéig az EU-ból való kilépés felé?
    Szerinted 2030-ban EU-tag lesz-e Magyarország?

      Címlapkép forrása: Nicolas Economou/NurPhoto via Getty Images

      Ez a cikk "Az EU kohéziós politikájának hatásai Magyarországon - jelen és jövő" című, 2019. április 1-től 2020. március 31-ig tartó munkaprogram része, amelyet a Portfolio.hu-t kiadó Net Média Zrt. valósít meg az Európai Unió finanszírozásával. Jelen tartalom kizárólag a cikk szerzőjének álláspontját tükrözi. A munkaprogramot finanszírozó Európai Bizottság semmilyen felelősséget nem vállal a cikkben szereplő információk felhasználását illetően.
      Holdblog

      Az ünnep, ami tragédiából született

      Leáll ma az ország, a nemzet egyként ünnepli a zsinórban harmadik csonka hetet. Május 1. a Munka ünnepe, amit legtöbben a virsli-sör-majális szentháromsággal azonosítanak, pedig... The post Az

      Kiszámoló

      Repülőrajt helyett földbe állás

      A tragikus 2023-as és 2024-es év után a Főnök bejelentette év elején, hogy repülőrajttal fog Magyarország gazdasága az égig emelkedni, az éves növekedési ütem 3-6% lesz. Az inflációnak, a

      Holdblog

      Kína is tud ám, ha akar... 

      Kedves Olvasó, nem untatlak az elmúlt néhány hétben lezajlott tőzsdei mozgásokkal egy sokadig cikkben, sőt még napi rekordokkal és \"milyen világot élünk\" szlogennel sem fárasztalak.... The

      FRISS HÍREK
      NÉPSZERŰ
      Összes friss hír
      Borzasztó rossz GDP-adat érkezett! Ismét visszaesett a magyar gazdaság
      Portfolio Gen Z Fest 2025
      2025. május 9.
      Portfolio AgroFood 2025
      2025. május 20.
      Portfolio AgroFuture 2025
      2025. május 21.
      Digital Compliance 2025
      2025. május 6.
      Hírek, eseményajánlók első kézből: iratkozzon fel exkluzív rendezvényértesítőnkre!
      Portfolio hírlevél

      Ne maradjon le a friss hírekről!

      Iratkozzon fel mobilbarát hírleveleinkre és járjon mindenki előtt.

      Eladó új építésű lakások

      Válogass több ezer új lakóparki lakás közül Budán, Pesten, az agglomerációban, vagy vidéken.

      Díjmentes online előadás

      Kisokos a befektetés alapjairól, tippek, trükkök a tőzsdézéshez

      Előadásunkat friss tőzsdézőknek ajánljuk, összeszedünk, minden fontos információt arról, hogy hogyan működik a tőzsde, mik a tőzsde alapjai, hogyan válaszd ki a számodra legjobb befektetési formát.

      Tanfolyam

      Sikeres befektető online tanfolyam

      Megtanulhatod, hogyan találj rá a legjobb befektetési lehetőségekre, és azonnal alkalmazható, gyakorlati stratégiákat sajátíthatsz el – mindezt egy interaktív, élő online eseményen.

      Ez is érdekelhet