Álláshirdetések

Az MNB vagyonértékelési szakértő munkatársat keres (x)

A Magyar Nemzeti Bank pályázatot ír ki a Szanálási igazgatóságon
VAGYONÉRTÉKELÉSI SZAKÉRTŐ
munkakör betöltésére.

Az MNB vagyonértékelési szakértő munkatársat keres
A Szanálási igazgatóság főfelelősként gondoskodik az MNB tv. 4. § (8) bekezdés szerinti és a szanálási törvényben (2014. évi XXXVII. tv.) részletesen is meghatározott szanálási feladatok ellátásáról. A szanálási keretrendszer hatálya jelenleg főszabályként a hitelintézetekre és a befektetési vállalkozásokra terjed ki.

Feladatok:
  • Közreműködés elemzési feladatokban a hitelintézetekhez és befektetési vállalkozásokhoz kapcsolódóan,
  • Együttműködés a független értékelővel a hitelintézetek eszközeinek és forrásainak valós értékelésében,
  • Közreműködés ideiglenes vagyonértékelés elvégzésében az intézmények pénzügyi helyzetére és tőkeigényére vonatkozóan,
  • Részvétel az egyedi és csoport szintű szanálási tervek (resolution plans) elkészítésében és rendszeres felülvizsgálatában hitelintézetekre és befektetési vállalkozásokra vonatkozóan, valamint közreműködés a kapcsolódó szanálhatósági vizsgálatokban (resolvability assessments);
  • Részvétel a szanálási kollégiumok, az EBA, az EKB és egyéb nemzetközi szervezetek munkájában, munkacsoportjaiban különös tekintettel a vagyonértékeléssel kapcsolatos kérdésekre vonatkozóan.

Elvárások:
  • Közgazdasági egyetemi végzettség,
  • Legalább 2 éves releváns szakmai tapasztalat - vagyonértékelés és /vagy hitelintézeti területen,
  • Magas szintű, módszertanilag alátámasztott elemzések készítésére való alkalmasság, pénzügyi vagy számviteli elemzésben szerzett gyakorlat,
  • Magas szintű szakmai angol nyelvismeret (szóban és írásban),
  • Jó analitikus, lényeglátó és szintetizáló képesség, strukturált gondolkodás,
  • Magabiztos kommunikációs és íráskészség, tárgyalókészség.

Előnyt jelent:
  • Hitelintézetnél, befektetési vállalkozásnál, könyvvizsgáló cégnél vagy felszámolónál szerzett gyakorlat,
  • Tanácsadó cégnél szerzett tapasztalat a következő területeken: tranzakciós szolgáltatások (cégvásárlással/eladással kapcsolatos átvilágítás, cégértékelés stb.), restrukturálási és reorganizációs szolgáltatások (pénzügyi és működési restrukturálás, exit stratégia stb.), finanszírozási tanácsadás (értékpapírkibocsátás és egyéb tőke- ill. forrásbevonás kapcsán stb.);
  • Bank-, értékpapír-, társasági- és csődjogi ismeretek,
  • Jogi egyetemi végzettség (közgazdasági végzettségen felül),
  • Nemzetközi szervezetnél szerzett munkatapasztalat.

Amit kínálunk:
  • Felelősségteljes, változatos, szakmai kihívást jelentő munkakör,
  • Pozitív, alkotó, barátságos légkör,
  • Szakmai fejlődési, nemzetközi képzési lehetőségek,
  • Rendszeres publikálási lehetőség,
  • Bankszektorban versenyképes jövedelem.

Pályázati anyagát az MNB internet oldalán (www.mnb.hu/karrier) történő regisztrációs folyamat segítségével küldje el hozzánk 2015. 01. 18-ig! Pályázatát bizalmasan kezeljük!(x)
Holdblog

Félrealkalmazkodunk

Az alkalmazkodás maga az élet. Mi sem vagyunk ez alól kivételek, ugyanakkor a szellemi képességeink és az erős technológiánk...

Összes friss hír
Ők a leggazdagabb magyar nyugdíjasok
Digital Compliance by Design & Legaltech 2024
2024. május 8.
AI in Business 2024
2024. április 23.
Balaton Konferencia 2024
2024. május 2.
Portfolio Agrofuture 2024
2024. május 23.

Infostart.hu

Kiadó raktárak és logisztikai központok

A legmodernebb ipari és logisztikai központok kínálata egy helyen

Tőzsdetanfolyam

Tőzsdei hullámok, vagyonépítés és részvénykiválasztás

22+1 órás komplex tanfolyam ahol a tőzsdei kereskedés és a hosszú távú befektetés alapjait sajátíthatod el. Megismered a tőzsdei ármozgások törvényszerűségeit, megismered a piaci trendeket, megtanulod felismerni a trendfordulókat.

Díjmentes előadás

Tőzsdei megbízások helyes használata

Ahhoz, hogy kereskedni tudj a tőzsdén, a piacra lépés elsődleges feltétele, hogy képes légy a különböző megbízásfajtákat használni. Számos megbízásfajta létezik a piacokon, mi sorra vesszük a legfontosabbakat.