Álláshirdetések

Az OTP Bank Nyrt. tőkeszámítási szakértő munkatársat keres (x)

Álláshirdetés

Az Osztály profilja:

Lelkes, problémamegoldó attitűddel rendelkező csapattagot keres a Bankcsoport belső tőkemegfelelés értékelési folyamatával (ICAAP) foglalkozó csapatába.

A hazai bankszektorban egyedülálló módon nálunk 11 leánybank és több, mint 25 ezer milliárd forintnyi eszközoldal dimenzióin keresztül ismerheted meg a bankok belső tőkemegfelelési értékelését.

Csapatunk felel a Bankcsoport belső tőkemegfelelés értékelési folyamatának (ICAAP) menedzseléséért, az egyes kockázatok (hitelkockázat, stratégiai kockázat, ingatlankockázat stb.) belső tőkemegfelelési modelljeinek fejlesztéséért, üzemeltetéséért és a kapott eredmények elemzéséért. Ezen felül részt veszünk  a Bank tőkemegfelelésére és stratégiájára irányuló stressz tesztelésében, valamint a Bankcsoport értékvesztés képzési módszertanának kialakításában.

Amit kínálunk:

  • Az OTP Csoport az egyetlen hazai központú nemzetközi bankcsoport, így csapatunk tagjaként lehetőséged nyílik egyedülálló szakmai tapasztalatot szerezni a belső tőkekövetelmény kalkuláció területén.
  • Hosszútávon számítunk munkatársainkra, nagy hangsúlyt fektetünk karrierjük, szakmai fejlődésük támogatására
  • Versenyképes kompenzációs csomag
  • Fiatal, innovatív csapat

Feladatok:

  • Részvétel az OTP Csoport belső tőkeszámítási folyamataiban
  • Rendszeres kapcsolattartás és egyeztetés a külföldi leánybankok társterületeivel
  • A külföldi leánybankok belső tőkemegfelelési folyamatainak folyamatos monitoringja
  • Menedzsment riportok és egyéb ad hoc elemzések készítése
  • Kapcsolattartás az anyabanki társterületekkel
  • A szakterületet érintő projektekben történő részvétel

Akit keresünk:

  • Felsőfokú egyetemi gazdasági végzettséggel rendelkezik
  • Magas szintű angol nyelvismerettel rendelkezik (szóban és írásban)
  • Magas szinten ismeri és használja az MS Office rendszereket (Excel, Word, PowerPoint)
  • Pontos, precíz, képes önálló munkavégzésre
  • Jó analitikus készség, alapszintű statisztika ismeretekkel rendelkezik
  • Jó problémamegoldó képesség jellemzi
  • Jó kommunikáció képességgel rendelkezik
  • Nyitott a fejlődésre
  • Pályakezdők jelentkezését is várjuk

Amit előnynek tartunk:

  • Bankok tőkeszabályozásának ismerete
  • Banki tapasztalat

(x)

tizezer forint bankjegy
lanchíd budapest nők idős nyugdíjas getty stock
ukrajna
bankjegy forint
2022. október 6.
Banking Technology 2022
2022. október 18.
Portfolio Future of Finance 2022
2022. november 16.
Private Investor Day 2022/2.
2022. október 19.
Budapest Economic Forum 2022
Hírek, eseményajánlók első kézből: iratkozzon fel exkluzív rendezvényértesítőnkre!
Portfolio hírlevél
Ne maradjon le a friss hírekről!
Iratkozzon fel megújult, mobilbarát
hírleveleinkre és járjon mindenki előtt.

Ügyvédek

A legjobb ügyvédek egy helyen

Infostart.hu
Online előadás
Meddig esik az OTP? Mekkora galibát okozhat feszült helyzet a részvénypiacnak?
Díjmentes online előadás
Megmutatjuk hogyan tudsz kezdőként a forinttal kereskedni.