Az OTP Bank Nyrt. tőkeszámítási szakértő munkatársat keres (x)

Álláshirdetés

Az Osztály profilja:

Lelkes, problémamegoldó attitűddel rendelkező csapattagot keres a Bankcsoport belső tőkemegfelelés értékelési folyamatával (ICAAP) foglalkozó csapatába.

A hazai bankszektorban egyedülálló módon nálunk 11 leánybank és több, mint 25 ezer milliárd forintnyi eszközoldal dimenzióin keresztül ismerheted meg a bankok belső tőkemegfelelési értékelését.

Csapatunk felel a Bankcsoport belső tőkemegfelelés értékelési folyamatának (ICAAP) menedzseléséért, az egyes kockázatok (hitelkockázat, stratégiai kockázat, ingatlankockázat stb.) belső tőkemegfelelési modelljeinek fejlesztéséért, üzemeltetéséért és a kapott eredmények elemzéséért. Ezen felül részt veszünk  a Bank tőkemegfelelésére és stratégiájára irányuló stressz tesztelésében, valamint a Bankcsoport értékvesztés képzési módszertanának kialakításában.

Amit kínálunk:

  • Az OTP Csoport az egyetlen hazai központú nemzetközi bankcsoport, így csapatunk tagjaként lehetőséged nyílik egyedülálló szakmai tapasztalatot szerezni a belső tőkekövetelmény kalkuláció területén.
  • Hosszútávon számítunk munkatársainkra, nagy hangsúlyt fektetünk karrierjük, szakmai fejlődésük támogatására
  • Versenyképes kompenzációs csomag
  • Fiatal, innovatív csapat

Feladatok:

  • Részvétel az OTP Csoport belső tőkeszámítási folyamataiban
  • Rendszeres kapcsolattartás és egyeztetés a külföldi leánybankok társterületeivel
  • A külföldi leánybankok belső tőkemegfelelési folyamatainak folyamatos monitoringja
  • Menedzsment riportok és egyéb ad hoc elemzések készítése
  • Kapcsolattartás az anyabanki társterületekkel
  • A szakterületet érintő projektekben történő részvétel

Akit keresünk:

  • Felsőfokú egyetemi gazdasági végzettséggel rendelkezik
  • Magas szintű angol nyelvismerettel rendelkezik (szóban és írásban)
  • Magas szinten ismeri és használja az MS Office rendszereket (Excel, Word, PowerPoint)
  • Pontos, precíz, képes önálló munkavégzésre
  • Jó analitikus készség, alapszintű statisztika ismeretekkel rendelkezik
  • Jó problémamegoldó képesség jellemzi
  • Jó kommunikáció képességgel rendelkezik
  • Nyitott a fejlődésre
  • Pályakezdők jelentkezését is várjuk

Amit előnynek tartunk:

  • Bankok tőkeszabályozásának ismerete
  • Banki tapasztalat

Elszálltak a bérek, elfogyott a munkaerő, egyetlen út előtt áll Magyarország

Szenior treasury és kontrolling munkatárs

Tőzsdetanfolyam

Tőzsdei hullámok, vagyonépítés és részvénykiválasztás

22+1 órás komplex tanfolyam ahol a tőzsdei kereskedés és a hosszú távú befektetés alapjait sajátíthatod el. Megismered a tőzsdei ármozgások törvényszerűségeit, megismered a piaci trendeket, megtanulod felismerni a trendfordulókat.

Könyv

A Sikeres Kereskedő - Vételi és eladási pontok, stratégiák, tőzsdepszichológia

Egy tőzsdei könyv, ami nem aranyhalat akar rád sózni, hanem felruház a horgászás képességével, ami a befektetések világában a saját kereskedési módszer kialakítását jelenti.

Infostart.hu

Eladó új építésű lakások

Válogass több ezer új lakóparki lakás közül Budán, Pesten, az agglomerációban, vagy vidéken.

Financial IT 2024
2024. június 11.
Portfolio Agrofuture 2024
2024. május 23.
Automotive Business in CEE Region Conference 2024
2024. június 5.
Hitelezés 2024
2024. május 14.