Újabb kínai autómárka érkezik Magyarországra, még 2025-ben bemutatkozik a Chery Tiggo 7 SUV modellje a hazai piacon – tájékoztatta a Portfolio-t a gyártó. A modell (iker)testvére Ebro S700 néven Spanyolországban már valamivel több mint 11 millió forintért elérhető, ráadásul nem Kínában, hanem Barcelonában készül. A Chery a legnagyobb kínai autóexportőr, 1,15 millió autót adott el tavaly világszerte, Omoda és Jaecoo márkanéven már tavaly ősz óta Magyarországon is elérhetők a modelljei. Sok a bizonytalanság még a bejelentés mögött, azonban egy biztos: újabb konkurenciát kaphatnak az európai gyártók, ráadásul a legerősebb piacukon. Az, hogy hogyan tudnak ellenállni a kínai dömpingnek, kiderül a Portfolio – MAGE Járműipar konferencián március 26-27-én.
A kínai Chery Automobile egy évvel elhalasztotta az elektromos járművek európai gyártásának megkezdését. A döntés hátterében az Európai Unió által a kínai elektromos járművekre kivetett büntetővámok állnak - közölte a Bloomberg.
Oroszországban 80 ezer 200 új személyautót adtak el múlt hónapban, 77,3 százalékkal többet, mint tavaly januárban - áll az orosz Avtostat elemző ügynökség jelentésében.
Oroszországban 109 700 új személyautót értékesítettek augusztusban, 157,6 százalékkal többet az egy évvel korábbinál, amikor jelentősen zsugorodott az értékesítés. A legtöbbet eladott öt márka közül négy kínai volt.
Újabb kínai autógyártó lép be hamarosan a magyar piacra - írja a vezess.hu értesülései alapján az infostart.
Úgy tűnik, Németország képtelen megvédeni vállalatait Kínától, amely hol a német szabályozásban rejlő kiskapukat, hol pedig puszta pénzügyi erőfölényét kihasználva tesz szert a legmenőbb technológiákra. A KUKA vagy éppen a Daimler után most a Deutsche Post leányvállalatának, a StreetScooternek a tudása került célkeresztbe. Angela Merkel német kancellár kínai látogatása alatt ugyanis megszületett az a megállapodás, amelynek eredményeként Európa legjobb elektromos kisteherautóját Kínában is gyártani fogják. Természetsen egy helyi vállalat, az állami tulajdonban lévő Chery Holding közreműködésével.
Egyre kevésbé transzparensek a feltörekvő országok vállalatai, a Transparency International (TI) már évek óta készít listát a cégek átláthatóságával kapcsolatban, amelyben a vállalatok egyre rosszabbul szerepelnek. Míg 2013-ban 10-ből 3,6 pont volt a cégek átlagos pontszáma, ez 2016-ra 3,4 pontra csökkent.
Trump szerint ő nem felelős a helyzetért.
Vlagyimir Putyin a Kremlben fogadta Donald Trump különmegbízottját.
Az alap verzió eléggé fapados lesz.
Gediminas Simkus szerint tovább kell csökkenteni a kamatokat.
Szó szerint kell venni, amit az amerikai elnök mond.
Csányi Péter veszi át édesapjától a vezérigazgatói pozíciót.
Drámai áremelkedés tapasztalható: 2010 óta közel négyszeresére emelkedtek a termőföldárak Magyarországon.
A Checklistben Hortobágyi T. Cirill főapátot, a Pannonhalmi Főapátság vezetőjét kérdeztük.