Kiutasították az Egyesült Államokból Ebrahim Rasoolt, Dél-Afrika nagykövetét – írja a BBC.
Donald Trump amerikai elnök vámfenyegetései tovább élénkítik az EU globális kereskedelmi kapcsolatait. A USA mindenkori partnersége hosszú kényelembe ringatta a kontinenst, de beigazolódni látszik, hogy bőven van jelentkező a helyükre, csak akarni kell a dolgot. Dél-Amerika és Dél-Ázsia után, Európa vezetői most Afrika déli csücskében folytatják turnéjuk.
Váratlan üzemzavar miatt leállt Dél-Afrika egyetlen atomerőműve, ami tovább súlyosbítja az ország amúgy is feszített energiaellátási helyzetét - számolt be a Bloomberg.
A világ leghosszabb tenger alatti kábelrendszerét tervezi kiépíteni a Facebook anyavállalata, a Waterworth névre keresztelt projekt 50 ezer kilométer hosszú lesz, és összeköti az Egyesült Államokat, Indiát, Dél-Afrikát és Brazíliát. A vállalat szerint a beruházás célja a gazdasági együttműködés elősegítése és a technológiai fejlődés támogatása az érintett régiókban - közölte a BBC.
A Trump-adminisztráció jelentősen csökkenti a Dél-Afrikának nyújtott amerikai pénzügyi támogatást, és menekültstátuszt biztosít a fehér dél-afrikai farmereknek. A döntés hátterében Washington elégedetlensége áll Pretoria földpolitikájával és az Izraellel szembeni népirtási vádakkal kapcsolatban - írja a Reuters.
Cyril Ramaphosa dél-afrikai államfő hétfőn kijelentette, várja, hogy találkozhasson Donald Trumppal azzal kapcsolatban, hogy az amerikai elnök a dél-afrikai földelkobzásokra hivatkozva közölte: megvonja az országnak szánt amerikai támogatásokat. Trump vasárnap azt mondta, Dél-Afrika földeket koboz el, és "bizonyos embercsoportokkal nagyon rosszul bánik", ezért megvonja a finanszírozást, amíg az ügyet ki nem vizsgálják.
Donald Trump bejelentette, hogy felfüggeszti az Egyesült Államok Dél-Afrikának nyújtott pénzügyi támogatását a földkisajátítási törvény miatt, amely szerinte tisztességtelen földelkobzásokat eredményez. A döntés azonnali piaci hatásokkal járt, a dél-afrikai rand gyengült, miközben a lépés tovább fokozhatja a két ország közötti politikai feszültségeket.
Donald Trump megválasztott amerikai elnök vasárnap látszólag visszautasította demokrata politikusok azon kijelentéseit, miszerint a milliárdos üzletember, Elon Musk lenne az Egyesült Államok "valódi elnöke" - számolt be a Hill.
Az orosz elnök bejelentette, hogy Oroszország a BRICS-országokkal és más partnerekkel közösen mesterséges intelligencia fejlesztésébe kezd, ezzel kihívást intézve az Egyesült Államok jelenleg megkérdőjelezhetetlen vezető szerepe ellen ezen a kulcsfontosságú technológiai területen. A kezdeményezés célja egy nemzetközi szövetség létrehozása, amely lendületet adhat az AI-fejlesztéseknek.
A dél-afrikai eszközök árfolyama emelkedik, mivel a befektetők arra számítanak, hogy a folyamatban lévő koalíciós tárgyalásokból egy piacbarát kormány kerül ki. A kormányzó Afrikai Nemzeti Kongresszus (ANC) 30 év óta először nem tudott többséget szerezni a törvényhozásban a közelmúltbeli választásokon, ami a rand árfolyamának emelkedéséhez, valamint a dél-afrikai dollárkötvények és az FTSE/JSE All Share index erősödéséhez vezetett.
Elvesztette a SpaceX a kapcsolatot a Starshippel, azzal az űrjárművel, melyet Elon Musk cége a „világ legerősebb rakétájának” nevezett.
Naledi Pandor, Dél-Afrika nemzetközi kapcsolatokért felelős minisztere kijelentette, hogy a világ vezetőinek erőszakkal kellene megtörniük a Gázába irányuló segélyszállítmányokra vonatkozó izraeli blokádot - jelentette az Africa News.
A Nemzetközi Bíróság holnap dönt az Izrael elleni sürgősségi intézkedésekről Dél-Afrika népirtási keresete után - írta meg a Reuters.
Izraelt népirtással vádolják a Nemzetközi Bíróságon a Gázai övezetben elkövetett atrocitásokért. Jeruzsálem tagadja a vádakat és a Hamászt okolja a konfliktusért - írta a Reuters.
Argentína nem fog csatlakozni a BRICS országcsoporthoz - közölte csütörtökön Diana Mondino, az argentin külügyminiszteri tisztség várományosa az X közösségi oldalon.
Máltán rendezik a nemzetbiztonsági tanácsadók találkozóját a hétvégén, eddig 55 ország jelezte részvételét. A fő téma az ukránoknak a háború lezárására való törekvése lesz , egy fontos szereplő azonban hiányozni fog − írja a Bloomberg.
Van olyan terület, ahol 700 ember munkáját képes elvégezni az MI asszisztens.
A szakszervezet máris követelést fogalmazott meg.
Apró országban pörög a biznisz.
A háború kezdete óta nem találkozott az ukrán és az orosz vezető.
Az OTP lehet a nap nyertese?
Nagyon gyorsan döntött a konklávé.